Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy rokonomnak oda adtam az...

Egy rokonomnak oda adtam az autóm, hogy csinaltassa meg. Lett rajta egy sérülés és most levelet kaptam a biztosítótól. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Üdv! Vettem egy autót, aminek rohadt volt a sárvédője és kisebb hibái voltak. Egy rokonom mondta majd meg csináltatja ismerősökel olcsón. Pár nap múlva kellettek az adataim, merthogy rendőrök azt mondták nincs biztosítás az autón. Elküldtem. A sárvédő el volt hajolva, állítólag meg próbálták meg csinálni, de nem sikerült új sárvédő kell ezt mondta. Illetve el vitte autóvillamosságishoz is 60000-ért, mert világított pár check lámpa. Egy hét után újra világított mind. Most kaptam egy levelet a biztosítótól , hogy július 14-én az autómmal kárt okoztak 402000 forintot és a bónuszom megváltozott . Vissza néztem mikor kérte az adataim és július 15 volt. Úgy gondolom lebiztosítóztak egy kocsit az enyémmel és elfelezték a pénzt plusz a 60ezret is le húzta tőlem, mert csak ki ütötték a kódot. Ez a rokonommal viszonylag jóban vagyok egyébként és munkát is ő ad nekem. Mit csináljak?

2021. szept. 21. 19:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, meddig hajlandó fizetni. Ugye most visszaesel a bónusz x-ből, és a hátralevő időben mindig magasabb díjat fogsz fizetni, mint ahol tartanál, egész bónusz 10-ig.


Gondolom a kár visszavásárlásához nem fűlene a foga.

2021. szept. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
87%

20

Ez így szép és jó, de nem ilyen egyszerű.

1 az, hogy ezek után én nem bíznék benne. Költenék arra pénzt, hogy közjegyző által hitelesített okiratba foglalva, írásban is ismerje el és vállalja a költségeket.

2, mi van, ha esetleg rendőrségi feljelentés is lesz a baleset kapcsán? Akkor hogy bizonyítod, hogy nem te vezettél? Mi van, ha ott már nem ismeri el, hogy valóban ő vezette az autót? Esetleg erre is jó az 1) pontban írt okirat.

Mindesetre, mivel a jó viszonynak már amúgy is vége, én a rendőrségen vagy egy ilyenben jártas ügyvédnél érdeklődnék a lehetőségekről.

2021. szept. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
92%
Hát az a helyzet, nem tudom, megvan-e még, hogy a bónusz fokozat lerontása mellett károkozói pótdíjat is raknak a köteleződre öt évig. Nekem 2014ben úgy is rárakták, hogy kifizettem a kárt. Mert az független a bónusz fokozattól. Kérdezz rá, mert nem közölték, onnan vettem észre, hogy a 40ezres kötelezőm 150.000 lett. Öt évig. Szerintem így is a legtisztább ha bejelented, feljelented, mert nem te okoztad a balesetet, de most évekig nyögni fogod, a rokon meg talán jó ha az első évben fizet. Azért is nyomnám rá az egészet, mert el akarta sumákolni. És meg kellene nézni, hogy a kárbejelentőre ráhamisította e a nevedet. A biztosítónál ott lesz a másolat. Szerintem ez olyan volumenű ügy, hogy hivatalosan kell tisztázni, a kedves rokon meg egye meg a sz.rt, amit a te palacsintádba akart kenni.
2021. szept. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora egy sunyi féreg.
2021. szept. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Írtam egy levelet a biztosítónak, hogy az autót nem én vezettem és adjanak bővebb tájékoztatást.
2021. szept. 22. 19:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!