Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy rokonomnak oda adtam az...

Egy rokonomnak oda adtam az autóm, hogy csinaltassa meg. Lett rajta egy sérülés és most levelet kaptam a biztosítótól. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Üdv! Vettem egy autót, aminek rohadt volt a sárvédője és kisebb hibái voltak. Egy rokonom mondta majd meg csináltatja ismerősökel olcsón. Pár nap múlva kellettek az adataim, merthogy rendőrök azt mondták nincs biztosítás az autón. Elküldtem. A sárvédő el volt hajolva, állítólag meg próbálták meg csinálni, de nem sikerült új sárvédő kell ezt mondta. Illetve el vitte autóvillamosságishoz is 60000-ért, mert világított pár check lámpa. Egy hét után újra világított mind. Most kaptam egy levelet a biztosítótól , hogy július 14-én az autómmal kárt okoztak 402000 forintot és a bónuszom megváltozott . Vissza néztem mikor kérte az adataim és július 15 volt. Úgy gondolom lebiztosítóztak egy kocsit az enyémmel és elfelezték a pénzt plusz a 60ezret is le húzta tőlem, mert csak ki ütötték a kódot. Ez a rokonommal viszonylag jóban vagyok egyébként és munkát is ő ad nekem. Mit csináljak?

2021. szept. 21. 19:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát ebből per lesz. Ha valamit lepapiroztak a te adataiddal, esélyes, hogy aláhamisították a nevedet. Én a helyedben feljelentést tennék, keresnék egy ügyvédet, meg egy másik munkát. A jó viszonynak ezután a húzás után mindenképpen búcsút mondhatsz. A jövóben bárkinek odaadod az autódat, a kölcsönadást papírozzátok le, óra perc is legyen a dátum mellett.
2021. szept. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Első körben érdeklődj a biztosítónál a körülményekről, hol, mikor, milyen autó, milyen kárt okozott, mert te nem emlékszel ilyesmire. Még az is lehet (bár nem valószínű), hogy a biztosító azt mondja, hogy bocs, elnéztük, nem is neked akartuk küldeni azt a levelet.

Bármi mást válaszol a biztosító, irány a rendőrség a válasszal, hogy te itt át vagy baszva. Ja, és természetesen írd meg a biztosítónak, hogy te a kárt nem ismerted el, legyenek szívesek egy másolatot küldeni az aláírásoddal ellátott kárbejelentő lapról.

2021. szept. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

A, biztosítót megkérdezni a balesetről

B, Szólni a havernak, hogy aznap nem te vezetted a kocsit, szóval sürgősen perkáljanak neked, vagy feljelented az egész büdös bandát a fenébe.

2021. szept. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Érik egy szép feljelentés, szaftos sztory..
2021. szept. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Aki itt lepontozza a válaszokat, szeretném elkérni a véleményét, hogy ő mégis mit csinálna mintsem feljelenti ezt a rokont? Vagy miért nem hasznos szerinte a válaszok? Mert szerintem itt mindenki elég jól kifejtette a megoldást. Rokon vagy nem rokon..elég szemét húzás volt ez szerintem.
2021. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Én nálam mind 100%
2021. szept. 21. 20:07
 7/25 anonim ***** válasza:
66%
6.igen, de ha rákattintasz ott mutatja, hogy valaki lepontozta (30%-os) az összes választ míg sokan fel.
2021. szept. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%
Nem azért, de én csak zöldet látok. A 30%-ostól is. Egyébként nem 100%-on lennének a válaszok. Egyébként minddel egyetértek. Feljelentés.
2021. szept. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
12%

Az nem lehet, hogy valóban baleseteztek?

Ha a biztosító felé leadták a papírt és jelentkezett azt értem.

Ha ott voltak a rendőrők a balesetnél, akkor értem, hogy kérhették a biztosítást, ha nem voltak akkor hogy kerültek a képbe?

2021. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
15%
Na nem lényeg már...
2021. szept. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!