Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy rokonomnak oda adtam az...

Egy rokonomnak oda adtam az autóm, hogy csinaltassa meg. Lett rajta egy sérülés és most levelet kaptam a biztosítótól. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Üdv! Vettem egy autót, aminek rohadt volt a sárvédője és kisebb hibái voltak. Egy rokonom mondta majd meg csináltatja ismerősökel olcsón. Pár nap múlva kellettek az adataim, merthogy rendőrök azt mondták nincs biztosítás az autón. Elküldtem. A sárvédő el volt hajolva, állítólag meg próbálták meg csinálni, de nem sikerült új sárvédő kell ezt mondta. Illetve el vitte autóvillamosságishoz is 60000-ért, mert világított pár check lámpa. Egy hét után újra világított mind. Most kaptam egy levelet a biztosítótól , hogy július 14-én az autómmal kárt okoztak 402000 forintot és a bónuszom megváltozott . Vissza néztem mikor kérte az adataim és július 15 volt. Úgy gondolom lebiztosítóztak egy kocsit az enyémmel és elfelezték a pénzt plusz a 60ezret is le húzta tőlem, mert csak ki ütötték a kódot. Ez a rokonommal viszonylag jóban vagyok egyébként és munkát is ő ad nekem. Mit csináljak?

2021. szept. 21. 19:05
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Hát de nekem nem mondott semmi balesetet.... Azt hazudta csinálják a kocsit balesetről szó sem volt.
2021. szept. 21. 21:01
 12/25 anonim ***** válasza:
94%
Akkor menjünk sorjában!Van egy rohadt sárvédővel,kisebb elektromos hibákkal rendelkező autó.Pár nap múlva kérték az adatokat a rendőrök,mert nincs biztosítás az autón.Szóban,írásban?Hová küldte az adatokat? Utána a biztosító,baleset okozása miatt rontott a bonus fokozaton.(Vagyis,volt biztosítás az autón. A kérdés változatlan.A rendőrök,milyen indokkal kérték az adatokat??) Illetve, 402000 forintot követelése van. Így,biztosan,nem igaz.Vagy kettővel romlik a bonus vagy kifizeti a kárt.A kettő együtt,nincs.A biztosító,meg olyan levelet küld,amiben leírja a baleset idejét,körülményeit és felajánja a választási lehetőséget.
2021. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Ebböl ugy is nyomozás lesz így.
2021. szept. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
12-es. Nem tőlem kérték a rendőrök. A rokon hívott fel azzal az ürüggyel, hogy épp szerelik az autót és a rendőrök azt hiszik lopták meg nincs biztosítás rajta. Küldjem el smsben az adataim meg a biztosítási csekket. Majd ma kaptam egy levelet, hogy balesetet okoztam az előtt egy nappal, hogy az adataim el kérték smsben. A kár 402000 és vagy ki fizetem vagy rontanak a bonuszon.
2021. szept. 21. 23:00
 15/25 anonim ***** válasza:
79%
12-es vagyok.Tisztul a kép,de.Az stimmel,hogy a rendőrök egy autószerelő vagy villamossági műhelyt ellenőriznek.Egyébként ez,nagyon helyes! Azt hiszik,hogy lopták,nem opció! Vagy rajta van a kőrözési listán vagy nincs. Továbbá,forgalmi nélkül,nem szabad közlekedni,tehát ott van az okmány. Abban benne van,hogy ki az üzembentartó,mikor jár le a vizsga stb. A mai technika mellett,bizony a rendőrök még egy utcán álló autó kötelező biztosításának meglétéről is,meg tudnak győződni.Egyébként,papír alapon,miért nincs a forgalmiban a kötelező befizetésének igazolása? Igen,a biztosító küld levelet baleset okozásakor,de abban benne van,hogy ki,mikor,hol,milyen balesetet okozott. Vagyis,benne van,hogy nem ön okozta a balesetet. Csakhogy,ha nincs írásos szerződés,akkor az üzembentartóé,minden kiadás. Az autónak van biztosítása,akárki is vezeti. Az estleges kiadás,az üzembentartóé.
2021. szept. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg a végét!
2021. szept. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Meg írom majd. A levélben a dátum van csak és, hogy kinek fizettek. Az, hogy pontosan mi történt és ki vezetett az nincs.
2021. szept. 22. 09:11
 18/25 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem tiszta a sztori. Leadtad javításra, ők használták az engedélyed nélkül a kocsit. Balesetet okoztak vele, és kicsalták tőled az adatokat, valószínűleg a te nevedben, lejelentették és most fizethetsz.

Kedves rokon... Csak nem tudom, mekkora madárnak néz téged.

A legegyszerűbb és barátibb megoldás, ha közlöd vele, hogy most azonnal fizesse ki a károdat (a balesetet plusz a sárvédőt, ami nyilván a balesetben sérült, nem tudom, hogy nem gyanakodtál rögtön...), te pedig kifizeted a biztosítót. Ha erre nem hajlandó, tehetsz ellene feljelentést, de ha nem tudod bizonyítani, hogy akkor nem volt nálad a kocsi, nehéz dolgod lesz. Gondolom számlát nem adott, szerződést nem írtatok...

A sztori vége az lesz amúgy, hogy te perkálsz, a kedves rokon meg röhög a markába. Érdemes lenne tököt növeszteni, mert nem kicsit hülyére vagy itt véve, gondolom úgy érzi, megteheti veled.

2021. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

18, kérdező, szerintem a meglepetés ereje jobb.

Nem szólni a rokonnak, hanem a bejelentést tenni, mivel nem okoztál kárt. Nyomozás indul.

Általában ha felkészületlenül éri a rendőri látogatás a kedves rokont, őszintébb lesz.


Nyilván, ha nyomozás indul, bevonják a károsultat is, szembesítésnél meg úgyis kiderül, hogy nem te okoztad a kárt.

Én így járnék el. A rokonnak pedig előzetesben egy szót sem, továbbra is jópofizni, amíg meg nem látogatják, illetve nem kap idézést.


Ha ő kezdene hőbörögni, meg lehet ártatlanul mondani, hogy neked eszedbe sem jutott, hogy köze lenne hozzá, csak bejelentést tettél, mivel jött egy számla a károkozásról, amiben nem voltál benne.


Én ezt tenném.

2021. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Már fel hívtam telefonon. Mondtam mi a helyzet. Azonnal elismerte. Az autó minden hibáját kijavitja illetve amennyivel megnő az éves biztosításom azt ő fizeti. Nem ellenkezett.
2021. szept. 22. 15:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!