Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van ehhez joga? Bővebben lent.

Van ehhez joga? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
22éves lány vagyok.Szüleimmel élek.Nem jó a kapcsolatunk.Még 17 éves koromban megromlott egy pasi miatt.De azóta már minden megváltozott.Normális lettem.Csak ők nem hagyják hogy bizonyítsak.Mondhatni nem is szeretnek.Mindig azzal jönnek hogy költözzek el.Lenne most alkalmam egy albérletbe menni , itt ezen a településen, de apám megfenyegetett hogy látni nem akar itt, mert hogy nehogy már leszégyenítsem őket hogy albérletbe menjek, és mások mit szólnának stb...és apám tuti hogy cirkuszolna..még arra is képes lenne hogy kitetessen valahogy a polgármesterrel.Pedig nem vagyok rossz ember!!!Csak nagyon bunkó velem.Ráadásul mindent megtiltanak.Nem mehetek ki a barátaimhoz stb.Mindent én csináljak meg itthon..ilyen dolgok...Eléggé ki vagyok készülve :(Nem szeretnék innen elköltözni erről a helyről a barátaim miatt , meg mert nagyon szeretek itt lakni.Szóval szerintetek ehhez van joga ezt csinálnia velem? És mibe szólhat bele ha innen elköltöztem megtilthat bármit?Előre is köszönöm szépen a NORMÁLIS válaszokat!!!
2010. aug. 31. 17:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
22 éves vagy azt hittem 17.ne haragudj de csak azt lehet kikészitzeni aki azt hagyja ,és nincs joga felnőtt vagy oda mész ahova akarsz,inkább ő szégyelhetné h menekülsz előle.
2010. aug. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Az ilyen nem szülő. 22 évesen, miért tilt meg dolgokat Neked? Hogy lehet valaki ekkora ... inkább nem írom le. Ha normális, nyugodt életet szeretnél, költözz el otthonról minél hamarabb, ha tudsz! Esetleg barátokhoz. Vagy egy szomszéd városba, így a barátaid sem lennének messze. Vagy a végső megoldás, hogy mindent ott hagysz, csapot papot és elköltözöl jó messzire. És új életet kezdesz. Az lesz a legjobb. Barátokat máshol is találsz!
2010. aug. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
65%

Gondolom mivel nincs tulajdoni hányadod a házból és még haszonélvező sem vagy,simán van joga kidobni téged.Persze ha megteszi akkor egy gerinctelen .........


Ahhoz nincs joga, hogy megmondja mit csinálj,kivel mikor találkozz,viszont ugye ,ahogy leírtad eléggé alá vagy rendelve.Szóval vagy szoksz vagy megszöksz,sajnos.

2010. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Ha nem az van amit mond, nem teszem meg akkor megver de nagyon:(És félek tőle.Idegbeteg agresszív.Egyszerűen nem tudom nem hagyni.Épp ezért akarok elmenni.azt mondta menjek bárhova csak el innen.És szó szerint rettegek tőle.

Jah és annó megmondta hogy ha fel merem jelenteni akkor azt nagyon megszívom..senkinek nem kívánom ezt az érzést...barátom nincs..az összes önbizalmamat elvette.napi szinten lehord mindennek...és nem tudom azt megtenni hogy nézzem levegőnek

2010. aug. 31. 17:29
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nincs joga. Nagykorú vagy, így azt csinálsz, amit akarsz. Viszont valami nem derült ki a leveledből: dolgozol, el tudod tartani magad, vagy ők tartanak el? Mert ez nem mindegy. Ha ők tartanak el, azt nem várhatod el, hogy albérletet fizessenek neked, csak mert nem tudod elviselni őket. Ha viszont tudod fizetni az albérletet, a rezsit és a megélhetésedet is (kaja, tisztálkodás, azért legyél vele tisztába, mi mennyibe kerül, ha még soha nem éltél egyedül, könnyen meglepődhetsz...), akkor oda mész, ahova akarsz. A polgármester pedig nem rakhat ki egy albérletből, emiatt ne izgulj...:)
2010. aug. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha megver, akkor fel kell jelenteni, nincs mese. Ha ennyire félsz tőle, akkor meg felejtsd el, hogy ott maradsz, költözz minél messzebbre!
2010. aug. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
17:27 : Vidéken lakok.Itt nem kerülne olyan sokba az albérlet.Városba viszont nem birnám magamat eltartani.Szomszéd faluba meg abszolut nincs albérleti lehetőség.már probálkoztam...
2010. aug. 31. 17:34
 8/36 A kérdező kommentje:
17:31 Dolgozok igen.Magamat tartom el,és nekik is adnom kell havi 40 ezret....
2010. aug. 31. 17:35
 9/36 anonim ***** válasza:
68%
Tudom, hogy nehéz,de ne dőlj be ennek a megfélemlítős dumának,h ha feljelented megbánod.Szerezz egy kamerát/kamerás telefont vagy ilyesmit,rejtsd el valahol a szobában,és egy hangfelvevő sem ártana.Egyszer kell csak kiprovokálnod,hogy megüssön(tudom,hogy nem egyszerű,de hosszútávon megéri)vagy bántalmazzon és mindent felvesz a kamera.Aztán oszthatja az észt,hogy mi lesz ha feljelented,a kis............
2010. aug. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kérdezd, hogy lehet-e, hanem pakolj össze, mikor nincs otthon, és költözz el. Aztán ha odamegy balhézni, hívjál rá rendőrt. De ne várd meg, amíg elmérgesedik a helyzet, és semmiképpen ne engedd be a lakásba! Ha ilyen erőszakos, akkor javaslom, tegyél biztonsági zárat és láncot az ajtóra.
2010. aug. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!