Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vetnek meg sokkal...

Miért vetnek meg sokkal jobban egy nőt, mint egy férfit, ha fel meri vállalni, hogy nem akar gyermeket?

Figyelt kérdés

2021. szept. 18. 09:12
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
68%

Amiért megvetik a nőt, ha

- karriert mer építeni

- szeretik a szexet

- nem főz-mos-takarít 8 óra munka után

- nem tesz minden nap főtt ételt "az ura" elé

- stb...


Anyai ösztönök pedig nem léteznek.

2021. szept. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
88%
Engem sosem vetettek meg emiatt a 38 évem alatt.
2021. szept. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
36%

Ezt mindig röhögöm, hogy a sokgyerekes anyukákat beállítják szent szűzként, akinek meg nincs gyereke, azt leringyózzák. Holott pont fordítva van!

Sőt még tovább mennek, hogy leginkább azokat az anyukákat támogatják és tisztelik, aki férj nélkül, egyedül nevelgetik a gyerekeket, pedig ők azok aki még addig sem tudtak várni a gyerekvállalással, hogy valaki feleségül vegye őket, hanem már rakták szét rögtön a lábukat, esetleg épp ezzel akarták magukhoz kötni a pasit, hogy eltartsa őket, aztán hát még az se jött be...

Na mindegy, az biztos, hogy akinek nincs gyereke, manapság nem is a ringyó kategória...

Az meg hogy a férfiak mindig jobb színben vannak feltüntetve... Hát ez is így marad még jó sokáig, mert látod már itt sokak válaszát, hogy milyen bajok vannak a fejekben..!

2021. szept. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
98%

#11


Mindennel egyetértek abból amit írtál, de azt mi alapján mondod, hogy anyai ösztönök nem léteznek? Vagy te mit értesz anyai ösztön alatt? A gyermek utáni vágyat, vagy a kisgyerekről való "ösztönös" gondoskodás képességét?

Szerintem egyik sincs benne a nőkben törvényszerűen, a gondoskodási képesség viszont nagyon is gyakran jelen van (de nem csak nőkben). Az, hogy miközben gondoskodunk egy kisgyerekről, valamilyen módon kötődünk is hozzá és ő is hozzánk, ami egyfajta evolúciós trükk a jobb gondoskodás érdekében - és mi ezt úgy fordítjuk le, hogy szeretjük, az más kérdés.

2021. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
83%

Azt hiszem erre a kérdésre választ csak úgy nyerhetünk ha a lepontozottak szempontjából nézzük az esetet.


"Mert amíg a férfi nem akar gyereket addig dolgoz, építi a házát a leendő családjának


míg a nők instagrammoznak.



Mindig lesz kivétel, de 99% ban igaz."


Ez a delikvensünk szerintem nincs tisztába a modern világ működésével. Tehát az egyes számú következtetés az lehet, hogy régiesen gondolkodnak az emberek vaaagy egyesek nőgyűlölőkké válnak, és azt hiszik, hogy ahogy lássák a világot vagy ahogy elképzelik az újra férfiuralmas világot, az rendjén van és az a valós.


"Megint egy ostoba erőltetett kérdés"

Ez a versenyző pedig még csak nem is lássa a problémát.

2021. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
8%
11# Amiket felsoroltál az a modern nő ismérvei:)
2021. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
95%

Sem a gyermek utani vagy, sem a gondoskodas osztonos kepessege nincs meg senkiben szerintem.

A legnagyobb felelotlenseg ugy vallalni gyereket, arra apellalni, h majd ha megszuletik, megjon az oszton is. Mert sokszor bizony nem jon, ezert is vannak elhanyagolt gyerekek.


42 vagyok, nekem nincs, soha nem is akartam. Mar fiatalon "osztonosen" ereztem, h ez biztos nem valami, amit en szeretnek csinalni. Plusz azt mondjak, egy no mindig maganak szul. Hiszen nem lehetsz benne biztos, h az apa marad es tamogat. Talan nem is ereztem magam kepesnek ekkora felelosseget vallalni.


Jo lenne egy kicsit tudatosabb tarsadalomban elni. Azon is sokszor gondolkodom, h ha egy orokbefogadni szandekozo parnak el kell jarnia mindenfele oktatasra, meg felkeszitesre, de egy "hagyomanyos" parnak nem kell bizonyitania, h alkalmas szulonek...🤔 ez vajon miert?

2021. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
11%

"régiesen gondolkodnak az emberek vaaagy egyesek nőgyűlölőkké válnak"

Tehát szerinted is nagy százalékban az instagram és a család kizárja egymást, és szerinted szeretni a selfidet normálisabb mint egy embert.

Miért lenék nőgyűlölő? Az anyák is nők nem? :D

És akkor most elemezd már ki a saját válaszod :D

"Lássa"??? :D

2021. szept. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
91%
Utálom az elmaradott társadalmat, az elmaradott, putri gondolkodású, szűk látókörű, bunkó embereket, mindig is szenvedtem tőlük. Többek közt ezért se lesz gyerekem, ne kelljen kínlódnia a sok elmaradott hülyével...
2021. szept. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
9%
Mert úgymond a nő "dolga".
2021. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!