Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell olyan sérelmeket...

Miért kell olyan sérelmeket felhozni, amik 5-10 éve történtek?

Figyelt kérdés
A közeli családomból többen pl. bátyám felesége, nővérem, anyám olyan dolgokat hoznak fel, amik évekkel ezelőtt történtek. Van olyan is közte, amit akkor is tudtam, hogy helytelenítették a döntésemet, volt olyan, amit nem is tudtam, hogy zavarta őket, erre 8 évvel később megkapom arcba, és volt olyan, amit eddig is tudtam, de újra és újra felhozzák. Mit lehet tenni? Már sokszor rájuk rakom a telefont, de nem használ. Nagyon fáj. Általában olyanokkal jönnek, hogy ők milyen sokat megtettek értem, vagy, hogy miért nem úgy döntöttem, ahogy ők mondták, vagy hogy megszegtem valami íratlan szabályt pl. nem pont úgy mutattam be a párom nekik anno 5 évvel ezelőtt, ahogy ők azt elképzelik, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Mit tudok ezzel kezdeni? Járok pszichológushoz, és olvasok erről könyveket, de még mindig nem elég., hogy megnyugodjak...

2021. szept. 16. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Tegyél rájuk amgasról, azért hozzák fel mert tudják hogy foglalkozol vele, ha nem érnének el vele semmit nem hoznák fel.
2021. szept. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%

Az iskolai zaklatás ellen javasolt metódus szerintem erre is tökéletesen használható: https://www.youtube.com/watch?v=--3iSh4TA0M

Mosolyogsz, igazat adsz neki és közben nagy ívben teszel rá.

2021. szept. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Hát ezek nem normálisak, nem veled van a baj. Miért gondolják egyébként, hogy irányíthatnak ilyen szinten, hogy teljesen úgy kell viselkedni, ahogy szerintük jó? Van ilyen ismerősöm, otthon lakik még és semmit sem csinálhat önállóan felnőtt létére, teljesen elnyomják, megy a terror, ha nem az van, amit a szülők akarnak. Ne hagyd magad. Ami elmúlt, elmúlt, tegyék túl magukat ezeken. Ha nem megfelelő a viselkedésed, akkor meg hanyagold őket. Szemét dolog a felhánytorgatás.
2021. szept. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3: Szerencsére már évek óta nem lakom otthon. 18 évesen elköltöztem, bár 2x adódott úgy, hogy rövidebb időre hazaköltöztem pl.2 albi között.
2021. szept. 17. 07:37
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Esetleg te is áss elő olyan régi dolgokat, ami neked nem tetszik és kezdd el felhánytorgatni nekik.

. Pl. Nagy butaság volt azt a hitelt felvenni, tudtam , hogy csak baj lesz belőle.

Nem kellett volna munkahelyet változtatni abban a helyzetben.

nem kellett volna 3 gyereket vállalni ilyen anyagi körülményekkel..

Nem kellett volna hozzámenned, he ennyit veszekedtek, mondtam én akkor..

2021. szept. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!