Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élők/dolgozók!...

Külföldön élők/dolgozók! milyen a családtól messze?

Figyelt kérdés

jövő nyáron tervezek spanyolországban dolgozni egy hotelben, ami azt jelenti, 2-3 hónapig nem fogom látni édesanyám, akivel a mindennapjaim töltöm, mindig együtt vagyunk szinte. ő a napom fénypontja.

félek, hogy nagyon padlóra küld majd az elején, hogy nem láthatom anyukámat, főleg hogy olyan munkám lesz, ahol állandóan mosolyognom kell a vendégeknek.

nagyon vonz a munka, imádni fogom, tudom, és akarom is, ez a hátulütője, hogy nagyon fog hiányozni anyukám.

19L


2021. aug. 30. 16:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Kibas zott rossz, hianyoznak minden nap. A szuleim a baratok a városom minden, egyedül vagyok sajnos így meg roszabb, felnottevalas resze az h az ember elkoltozik es onnalosodik de ez tobb szaz ezer kilometerrel meszebb uhy h csak evente 1x vagy meg annyiszor se tud haza menni az ember iszonyat.
2021. szept. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
25%

3

Ha ennyire kínlódsz akkor miért nem mész haza?


5 és fél éve vagyok kint, 3 éve nem voltam otthon

2021. dec. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám 18 éves koromban öngyilkos lett. Számomra ő olyan volt, mint egy legjobb barátnő. Túléltem, a mai napig hiányzik. Ennek ellenére te mindennap felhívhatod majd, videóhívás és hasonlók. Túléled csajszi! :)
2021. dec. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

Én élvezem.

Nekem nagyon fojtogató, toxikus családom volt otthon.

Ha mentem valahová, akkor minek megyek, kivel megyek. Ha 2 óránál tovább voltam oda, jött a telefon, hogy induljak haza, ne csavarogjak én sehol (még 22 évesen is...). Ha otthon voltam, minek vagyok otthon, miért vagyok lusta, menjek mozogni. Konkrétan az anyám férje abba is belekötött, hogy miért a hátamon fekve olvasok, hason kényelmesebb... :D

21 éves koromig egyedül éltem albérletben Debrecenben, az egyetem miatt. Megvolt a hőn áhított szabadság, hogy akkor keltem, amikor akartam, azt főztem és akkor, amikor kedvem volt, akkor mentem szexelni, vagy akkor jött hozzám srác, amikor szerettem volna.

3 év szabadság után haza kellett költözzek, ahol konkrétan az is ellenőrizve volt, hogy nagywc-re mikor megyek (ha elindultam a wc felé, anyám kiabált, hogy "kakálni mész?!", vagy ha kijöttem, akkor "kakáltál?"). Ha fürödtem, simán bejöttek és elkezdtek fogat mosni, körmöt vágni a kád szélén stb.

Semmi privát szférám nem volt, 5 hónap után jött egy külföldi lehetőség és kijöttem.

Európán belül maradtam, de kellett ez a távolság. Nehéz volt az elején megszokni, hogy magam vagyok, nem voltak rögtön barátnőim, ismerőseim. Néha még most is rossz, ha otthoni régi barátnővel beszélgetek, vagy pl. most az osztálytalálkozómra nem tudtam hazamenni, de összességében jobban szeretek itt sokkal.

2021. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt nehéz, mert már gyerekként is évente többször hetekre elutaztam a nagyihoz vagy annak a húgához, megszoktam, hogy nem mindig a szüleimmel vagyok. Meg mindig is önálló akartam lenni, szülők nélkül. Ha az új helyen csupa idegennel leszel, akkor nehezebb lesz. De simán ráírhatsz vagy skype-on felhívhatod akár 5 percre is, ha nagyon hiányzik.
2021. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!