Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudni fogok a haláláról?

Tudni fogok a haláláról?

Figyelt kérdés
Az édesapámmal nem tartom a kapcsolatot, azt sem tudom életben van-e még. Halál esetén értesíteni fognak? Utána jár bárki is annak, hogy hol vannak a gyerekei? 25 éve elment, azóta nem jelentkezett.
2021. aug. 29. 12:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
92%

Hivatalból nem keresünk örököst, csak póthagyatéki ügyekben (régen elhunytak esetében, valami okból újra indított eljárás keretén belül).

Ha meghal valaki, a hagyatékosok megkapják a halottvizsgálati bizonyítvány egy példányát, aki azon fel van tüntetve hozzátartozóként, annak küldünk nyilatkozatot, amiben fel kell tüntetni az összes öröklésben érdekelt adatait. Elvileg. Aztán nyilván van, ahol nem írják be a korábbi házaságból származó gyereket vagy egyéb örököst: vagy mert nem akarják, vagy mert nem is tudnak róla.

Sajnos nincs módunkban hozzáférni anyakönyvi adatokhoz olyan szinten, hogy egy embernek megtalálhassuk az összes leszármazóját. Néha jó lenne, de nincs rá lehetőségünk. Üdv: egy hagyatéki ügyintéző

2021. aug. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Tehát akkor nem fogok mindenképpen értesülni a haláláról.

2021. aug. 29. 20:07
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha a jelenlegi családja tud rólad, és nem tagad le. Elvileg utána lehet járni, hogy még él-e. Ezt olvasd át, hogyan teheted meg, ha szeretnéd: [link]
2021. aug. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Igen, de nyilvánvalóan nem akar velünk találkozni, hiszen tudja hol találhatna meg minket. Én meg nem akarok tőle semmit, csak hát mégiscsak jó lenne tudni él-e egyáltalán.
2021. aug. 29. 20:20
 15/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell feltétlenül találkoznotok. Megindokolhatod a kérésedet úgy is, hogy annyit szeretnél tudni, hogy még életben-van-e. Próbálkozhatsz üzenettet is küldeni neki, hogy felvennéd vele a kapcsolatot, ha még él. Sokszor előfordul, hogy az új család akadályozza valamilyen szinten a kapcsolattartást a régivel. Személyes tapasztalatom van ilyenről, én apai nagyapámat emiatt nem igazán ismertem. Sok évvel maga a második házasságból származó gyerekétl tudtam meg, hogy a anyja nem engedte nagyapámat, hogy tartsa velem - egyetlen unokával - a kapcsolatot.
2021. aug. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%

Na, az okos lepontozó meséljen: szerinte mi nem stimmel? Csak tudom, hogy mi a munkám, és mire van lehetőségem! (#11 voltam)

Annyira bírom, amikor laikusok értékelnek szakvéleményt...

2021. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ha csak annyit meg lehetne tudni, hogy jól van-e az nekem tökéletesen megfelelő.
2021. aug. 29. 20:39
 18/19 anonim ***** válasza:
93%
Úgy van, ahogy a 11-es írta. Én sem értem a lepontozást.
2021. aug. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező (#17), hát akkor hajrá! Próbáld meg. Túl nagy csalódás nem érhet, ha már 25 éve nem tudsz róla semmit, max. most megtudod biztosra, hogy él-e, netán hogy tényleg nem érdekled. Ha meg mégis felveszi veled a kapcsolatot, az pozitív csalódás is lehet. Vágj bele!
2021. aug. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!