Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarnak ma a gyerekek...

Miért akarnak ma a gyerekek rohamtempóban felnőtté válni?

Figyelt kérdés
miért akarnak tizenévesen összeköltözni a pasijukkal? mindennek megvan a maga ideje. miért nem tudják élvezni a gyerekkorukat?

2021. aug. 26. 17:01
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
49%

3-asnak nagyon igaza van.

A pasim 17 eves lanya azt mondta neki, hogy ha betolti a 18-at alberletbe fog koltozni es egyedul el majd Budapest belvarosaban. Apja kerdezi es megis mibol fogsz elni? Erre komolyan kijelentette, hogy majd az apja es az anyja fizeti neki az alberletet es kesz. Az apja vinnyogva rohogott ezen.


En inkabb voltam elkeseredett, mert ebbol latszodott, hogy ez a 17 eves semmit nem tud a valo eletrol, es azert ez tuonyomoreszt a dragalatos szuleinek a sara. Masreszt persze butacska is, mert ha a szuleitol nem is, de mashonnan csak rajohetett volna, hogy a penz nem a bankautomataban terem es a szulok fizetese nem egy vegtelen cash, miert csak epp neha elucsorognek egy irodaban, vagy kicsit kocsikaznak vagy irnak 2 emailt vagy arrebbtesznek egy nap egy tegladarabot.



olyan meg 20 eve is volt, hogy a 17-18 eves hű de szerelmes gimis lanyok, a mar dolgozo egyedul elo pasijukhoz akartak vagy akar cuccoltak is a szulok engedekenywegetol fuggoen.

2021. aug. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
77%

Mert nem igazán létezik igazi tinikor. Úgy vannak kondicionálva a gyerekek, a média meg minden által, hogy amint valaki serdülni kezd, az egyből felnőtt is. Nézz csak meg egy elvileg tiniknek szóló filmet vagy sorozatot. Hogy vannak ábrázolva az elvileg velük egykorúak? Teljes sminkben és tűsarkúban parádéznak, a fiúk mind ki vannak gyúrva és már vezetnek is. De aztán magára néz a kamasz, és bizony nem ezt látja.

Tinikor nem létezik igazából, a tiniktől el van várva, hogy felnőttként és felelősségteljesen viselkedjenek, közben meg gyerekként kezelik őket. Csoda, hogy ők sem tudják mi van? Van aki ezt a fura, zavaros átmeneti időszakot úgy kezeli, hogy megpróbál minél gyorsabban felnőni és túlesni rajta, más pedig épp fordítva: igyekszik minél tovább gyerekes maradni.

A tinikorban nagyon gyors, nagyon intenzív változások mennek végbe az ember agyában, nem meglepő, hogy furán viselkedik kamaszként mindenki.

2021. aug. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
90%

Ez éppen fordítva van!! Regen 18 évesen már szültek, házasodtak épp hogy kiestek az iskolapadból sokszor…

Akkor aztán muszáj volt felnőtté válni. Most sokan 23-25 éves korig tanulnak, szakmákat vagy egyetemre járnak és nem a babázásnak meg a házasság megy. Én tényleg inkább fordítva látom ezt. Ha belegondolok anyukám 23 évesen 2 gyerekes anya votl, nekem 31 évesen nincs is gyerekem….

2021. aug. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
87%

13

Azért azt ne tagadjuk le,hogy pénz van.

Azt se,hogy kötelező mély szegénységben élned 40 éves korodig,és csak utána érdemelsz többet mint ember az éhbérnél.

2021. aug. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
89%
A biológia szerint ivarérett korától számítva bárki szaporodhatna. Ehhez képest 10 év legalább eltelik onnantól fogva, hogy ez megtörténik. Szóval mi neked a korai?
2021. aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként aki tiniként el akar költözni, annak érdemes lenne a szüleinek is elgondolkodni. Én elvégeztem az egyetemet és csak utána költöztem. Talán mert nem utáltak ki otthonról és nem kezeltek kutyának? Talán mert nem csak este láttam a szüleimet, hanem anyám rendesen felnevelt és időt töltött velem?


Szerinted ha valaki felnőtté akar válni hamarabb, az miért lehet? Azért, mert nem élvezi a gyerekkort, mert sok esetben nem is kezeli gyerekeként őket senki.


Ezen tessék kicsit gondolkodni.

2021. aug. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%
Most jó nagyot gondolkodtam. Te egyke gyerek vagy 26-os?
2021. aug. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
89%
#27 Nem, nem vagyok. A testvérem pont az az eset volt, aki tiniként elhúzott otthonról. Akkor tanulták meg az én szüleim is a leckét.
2021. aug. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Kései Sirató ***** válasza:
36%

Te nem itt élsz, Magyarországon? Mert itt épphogy nem akarnak. 30 évesen is a legtöbb fiatal a szüleivel él, 7-8 év alatt végeznek el egy amúgy 5 éves egyetemet. Buliznak, lézengenek, halogatják a felelősségvállalást és a felnőtté válást.


A korai szexualitás (nem felnőtté válás) inkább a fogamzásgátlással függ össze. Míg nem volt fog.gátló, addig a szülők nem engedték megy a gyermekeiknek , hogy tinikorban együtt nyaraljanak a szerelmükkel, ma megengedik, mert igen ritkán vannak következmények (terhesség, abortusz). De ettől még a fiatalok éretlenek és a felnőtté válás legjellemzőbb tényezői nem jellemzőek rájuk (felelősségvállalás, önállóság).

2021. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
84%
26-os. Teljesen egyetértek veled. Én középiskolás koromban elköltöztem a szüleimtől egy teljesen másik városba. Nem volt olyan viszonyom velük, ami elfogadható lett volna.
2021. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!