Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarnak ma a gyerekek...

Miért akarnak ma a gyerekek rohamtempóban felnőtté válni?

Figyelt kérdés
miért akarnak tizenévesen összeköltözni a pasijukkal? mindennek megvan a maga ideje. miért nem tudják élvezni a gyerekkorukat?

2021. aug. 26. 17:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
85%
Én emlékszem egy dologra, ami megmaradt bennem a mai napig: nem tudom, hány éves voltam, de 11-12 körül lehettem, vagy még annál is fiatalabb. Az ágyon fekve olvasgattam az akkor menőnek számító IM magazint és a témáknál ugye voltak idézetek, gondolatok emberektől, akik szintén olvasták a magazint, és többek között ott volt egy lány neve, illetve, hogy 17 éves, és hogy barátja van, meg stb, és akkor én el sem tudtam képzelni annál menőbb dolgot, epekedve vártam, hogy én is 17 legyek, meg 18. Azóta közel 30 vagyok és ha erre az emlékre gondolok, nagyon keserű a szám íze... Szóval régen is ez volt, minden kislány és tini felnőtt akar lenni. Majd elmúlik. Illetve ma már szabadabb, kötetlenebb világot élünk.
2021. aug. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
92%

Hát én ezzel csak félig értek egyet. Gyerekként én pl azért is vártam a felnőtt kort, hogy legyen olyan saját keresetem, amit nem a szüleimtől/nagyszüleimtől kapok, mint zsebpénz. Vártam, hogy ne kelljen engedélyt kérnem arra, hogy elmehessek a barátaimmal valahova, vagy hogy megvehessem az adott dolgot amit szerettem volna. Persze ezek részben anyagi vágyak voltak, de el nem cserélném ezeket semmiért :D.


Másrészt viszont szerintem azért is várják a felnőttkort, hogy önállósodni tudjanak. Amit anya/apa megcsinál most, ők is megtudják vagy éppen amit a szüleik megtehetnek (mert felnőttek) ők is megtehessék. Szimplán csak egy példát látnak, amit szeretnének követni. (Jó esetben, de abba most ne menjünk bele, hogy mivan ha a gyerek rossz példát lát a szüleitől.)

2021. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Katona Dius ***** válasza:
62%
Ez így van, de ha megnézed, a mostani huszon évesek nagyja (és ismételten tisztelet a kivételnek) nem nagyon akar dolgozni. Rengeteget ismerek, aki nem akar, csak hulljon a szájába a sült galamb, és még többet olyat, aki dolgozna, de pályakezdőként olyan nettó fizetést várnak el, semmi munkatapasztalattal, amit még egy olyan ember sem kap meg, aki az adott szakmában dolgozik sok éve.
2021. aug. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
92%
Én már felnőtt vagyok, és nagyon emlékszem rá, hogy alig vártam hogy felnőtt legyek, és most is azt mondom hogy örülök hogy felnőtt vagyok, a magam ura, és inkább vállalom ennek felelosseget semmint a kiszolgáltatottságot. Kb a 20 éves korom előtti részre gondolni se szívesen gondolok.
2021. aug. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
23%
Nem felnőtté akarnak válni. Csak a jogokat óhajtják, de minden kötelesség nélkül.
2021. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem erről a kérdésről felnőttként beszélni kicsit csak torzan lehet.


Leírom mire gondolok. Nyilván mindenki volt gyerek és a gyerekkor mindenkinek más. Az is tény, hogy felnőttként teljesen máshogy értékeljük a gyerekkort, mint gyerekként. A "régen minden jobb volt" monológ sem véletlenül alakult ki, hiszen általában az emberek életszakaszokban gondolkodnak és csak azért lesz negatív vagy éppen pozitív egy életszakasz, hogy utólag hogyan gondolsz vissza rá. Ez egyébként tudományos dolog, akit érdekel nézzen utána. Azért gondoljuk azt, hogy régen minden jobb volt, mert elfeledjük a negatív dolgokat és csak a szépre (próbálunk) emlékezni. Pontosan ezért gondoljuk azt is, hogy mi gyerekként nem pasiztunk/csajoztunk, nem cigiztünk, nem bandáztunk, nem jártunk bulizni, nem érdeklődtünk a szexualitás iránt stb., és mennyire gáz ez a mai fiatalság (tinik), közben pedig mi sem voltunk különbek. Mindenki volt szerelmes, mindenki bulizott tiniként, mindenki vágyott arra hogy végezzen az iskolával és állatorvos/hegesztő/ügyvéd stb. lehessen. Miért akarnak tizenévesen összeköltözi a pasijukkal? Pont azért mert még gyerek, nincs tapasztalat, nem az köti le hogy számlákat kell fizetni, ő még éli azt a világot amit a gyerekkor ad. Gyerekként én is azt hittem, hogy felnőttként jobb lesz, pedig nyilván nem jelenthető ez így ki. Én nem látok ebben olyan nagy problémát ahogyan egyes megkeseredett felnőttek be szeretnék állítani. Más életszakasz tizenévesnek lenni és más 30 évesnek lenni. De én ezt a "bezzeg a mi időnkben" dolgot sosem értettem. Én ebben mindig egy kis féltékenységet és irigységet érzek azok részéről, akik már elhagyták ezt az életszakaszt, visszavágynak, és talán kicsit nyugtatják magukat, hogy "na ezek között a fiatalok között nem lenne jó gyereknek lenni". Régen is voltak léhűtő gyerekek és szorgalmasak, meg most is vannak. Most is van olyan fiatal aki minden hétvégén a diszkóban csámborog, meg olyan is aki minden szabadidejét tanulással és fejlődéssel tölti. Szerintem nem különbek a mostani felnőttek gyerekkora a mai gyerekektől. Nyilván bejött 1-2 dolog mint pl a számítógép, okostelefon, így másban nőnek fel, de azt mondani, hogy a mostani gyerekek nem tudják és nem élvezik a gyerekkort, szerintem badarság.

2021. aug. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
86%
Általában azoknál a gyerekeknél látom ezt, akiknek a szüleik nem hagynak semmi önállóságot. Az meg nyilván azt látja a felnövésből, hogy akkor végre azt csinálok, amit szeretnék, mert most nem lehet. Olyan emberrel találkozok, akikkel szeretnék, olyan ruhát veszek fel, amit akarok, nem vagyok rákényszerítve erre a szakra, erre a szakkörre, arra a sulira, erre a hétvégi programra. Én is alig vártam tiniként a felnőtt létet... és nem cserélném le a tinikoromra a felnőtt létet, tényleg kb. az önkifejezésemben voltam meggátolva tiniként.
2021. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
69%

10-es vagyok.

Hozzátenném,hogy ugye nem tudják hogy sok mindent hogyan kell elérni/megcsinálni/kialakítani.

Régen ezek sokkal egyszerűbbek voltak,a társadalom mentalitása lehetővé tette hogy ne lássanak az emberek mindent nehéznek.

Mert ha normálisan gondolkodnának,úgy mint a régebbi generáció akkor milliószor több esélyük lenne,sokkal kevesebb idő alatt elérnék amiket akarnak.

Ilyenek az egészséges kapcsolatok is. Régen sem volt minden kolbászból,viszont sok volt a szoros barátság,sokkal jobban rá voltak szorulva az emberek egymásra ha alapszükségletekre gondolunk.

Régen sok minden limitált volt,nem volt.

Most is így van,csak most itt az internet,itt van egy csomó minden más körülmény,más mentalitás,más gazdasági helyzet,más lehetőségek.

Valószínű,hogy mindkettő generáció furcsálná ha a másik idejében kellene élnie.

Tehát gyakorlatilag nem szabad egyiket sem szidni,főleg úgy hogy nem éltünk benne. Sok a sztereotípia,közhely. Illetve az is,hogy régen elterjedtek és mái napig így tudjuk. Aztán kitudja,hogy valójában mi volt.

Azok közül az emberek közül,akik még benne éltek kevés van.

Sokaknak meg van a véleménye az akkoriról,és nem szabad 100%-ban elhinni azt hogy ha valaki azt mondja "akkoriban az embereknek ez volt a véleménye".

1. Nem ismert mindenkit

2. Lehet,hogy van igazság benne,mert a csapból is ez jött kategória is létezik.

2021. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
83%
Illetve régen sok dologra meg voltak tanítva,sok mindenre kénytelenek voltak az adott körülmények miatt,sok mindent kénytelenek voltak megtanulni.
2021. aug. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
78%
Itt mondjuk szerintem a kultúra és a szokások is szerepet játszanak.
2021. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!