Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet feldolgozni egy...

Hogy lehet feldolgozni egy családtag halálát?

Figyelt kérdés
1 órája halt meg.
2021. aug. 25. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Korai ezen gondolkozni, engedd magad gyászolni, a saját tempodban.
2021. aug. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Az tuti, hogy időbe telik és az egyénfüggő, hogy kinek mennyi időbe. Az is változó, hogy kinek mi segít a feldolgozásban. Valakinek az ha felidézheti a szép emlékeket vele kapcsolatban. Valakinek az ha eltereli a figyelmét. Valaki pszichológusra szorul.

Nekem édesapám pár hét híján egy éve halt meg és én borzasztóan éreztem magam emiatt. Nem tudtam aludni, sokat sírtam, agresszív lettem, semmit nem tudtam értékelni, semmi nem érdekelt és ez hónapokon át így ment, több mint 6 hónapig. Fokozatosan elfogadtam, hogy mi történt és nekem az ad erőt, hogy keresztényként hiszek benne, tudom is, hogy a mennyben van és lát, illetve abból merítek erőt, hogy próbálom úgy alakítani az életem, hogy büszke lehessen rám, hogy olyan dolgokat tegyek, amiknek ő is örülne.

2021. aug. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Ez a sírás ideje, aztán jön az elfogadás, a feldolgozás még odébb van.
2021. aug. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Őszinte részvétem.

Ha szeretted, akkor lassan és nehezen. De most még nem kell sehogy sem, ilyen frissen nrm is lehet. Majd idővel.

2021. aug. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy, 62 éves volt a nagymama, 9 éve nem fogadtam el ami történt, ha eszembe van időszakosan ez az egész, akkor csak rágódok rajta mert elkerülhető lett volna minden, és ma is élne.
2021. aug. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Kid halt meg?
2021. aug. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez még angyon az eleje, nem tudni hogy jön majd ki számodra.
2021. aug. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
1 órával apám halála után marhára nem azon járt az eszem, hogy a gyakori kérdésekre írogassak. Még kb időm sem volt felfogni...nemhogy túl lenni rajta.
2021. aug. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Ahhoz képest hogy meghalt valakit 1 órája lazán feljössz a gyakorira és kérdést teszel fel róla ami kissé bizarr...
2021. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!