Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki egyetem miatt elkerült a...

Aki egyetem miatt elkerült a szüleitől, hogyan élte meg? Mennyire gyorsan tudta felfogni az új helyzetet? Koleszba vagy Albérletbe ment? Könnyen talált az új városban barátokat?

Figyelt kérdés
Főleg olyan válasz érdekel aki szeretett otthon lenni előtte:)
2010. aug. 29. 22:28
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Igazából az is hozzátartozik az igazsághoz,hogy én életemben négyszer jártam a fővárosban,és nagyon sok rémhírt hallok róla(csendes kisfaluban élek).Félek attól,hogy kirabolnak,megtámadnak,megkéselnek stb..:(
2010. aug. 29. 23:22
 22/30 anonim ***** válasza:
Ugyanmár. :D Bár én városban éltem előtte is, de akár hiszed akár nem egyszer sem tévedtem el, pedig irtó béna vagyok ilyen téren. Jó, hülyék mindenhol vannak, de ők nem kirabolnak, hanem rádüvöltenek, hogy "Dobja el a cigit, mer megbírságojjják-e" :DDD Meg k*rvaanyáznak a lépcsőházban, szóval nincs mitől tartanod, csak ilyenek vannak :D
2010. aug. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
dehogyis! Pest fantasztikus! ez a város sosem alszik, lehetőségek tárháza! egyébként környékfüggő is, melyik részre költöznél, csak nagyjából, nem akarok személyeskedni..
2010. aug. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Az ELTE lenne a célom,azon belül pedig a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar :)

De fogalmam sincs,hogy kollégiumot,vagy albérletet hol találnék.

2010. aug. 29. 23:32
 25/30 anonim ***** válasza:

23:05:


mindenki mást visel nehezen. Én pl. nagyon nehezen ismerkedem és rosszul voltam a gondolattól is, hogy muszáj idegenek közé mennem, muszáj segítséget kérnem tőlük, stb. stb. Van akinek persze ez segítség.


Remélem már meggyógyultál!

2010. aug. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.nagyon aranyosak vagytok:)
2010. aug. 29. 23:43
 27/30 anonim ***** válasza:
22:56: én is kórházban vagyok, gerincvelőbe kaptam kemoterápiát és még kapok is. és 260kmre vagyok otthontól, én irtam azt is aki sok elsőssel lakott együtt.
2010. aug. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Szia!Hát nekem is furcsa volt az elején,19 évesen költöztem el otthonról koliba az egyetem miatt,ami elég messze van tőlünk havi egyszer tudtam hazamenni(idő,útiköltség)Nekem azért volt nehéz mert 14 évesen meghalt anyukám,így otthon gyakorlatilag én vezettem a háztartást,az apám és az öcsém kicsit sem értenek hozzá(főzés és társai),nem is örültek/örülnek neki hogy ezt az utat választottam,nekem pedig a mai napig lelkiismeret furdalásom van a döntésem miatt,mert gyakorlatilag "egy önző dög vagyok,aki cserbenhagyta a családját,csak azért hogy az álmait kövesse",szóval nekem lelkileg a mai napig nagyon nehéz..De hogy pozitívat is írjak,ettől függetlenül nagyon jól érzem magam,megtaláltam a társaságom,barátaim lettek,érzem a "szabadság ízét",meg talán most visszakapok valamennyit a "fiatalságomból" amit az elmúlt 5-6 évben "cselédként" nem tapasztalhattam meg..szóval szerintem ne félj az ismeretlentől,én sem ismertem senkit,idegen volt a város az emberek,de pár hónap és megszokja az ember,csak legyél nyitott,ismerkedj,és egy idő után ha hazamész majd az ottani barátaid fognak hiányozni:) Nekem így volt,már alig várom a szombatot,és visszautazom a "nagyvárosba",és végre találkozom a barátaimmal:)Sok sikert a továbbiakban!:)
2010. aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékszem vissza az első napokra, ahogy annyi teendőm volt, hogy nem is jutott időm azon keseregni, hogy jaj, elkerültem otthonról. Nem voltam/vagyok túl barátkozós típus, de azért annyi kíváncsiság szorult belém, hogy érdekelt, kik vesznek körül, így 2 hét múlva már együtt szereztük be a tankönyveket, szerveztünk közös kirándulásokat. Vásároltam egy várostérképet (Egerbe jártam) és bejártam a várost, hogy legyen helyismeretem. Hidd el, ami az első három napban még ijesztő és idegen, az 1-2 hét múlva már ismerős lesz.

Budapestről meg annyit, hogy ezek felnagyított rémhírek. Biztos, hogy megtörténnek ilyen dolgok, de nem ez a jellemző. Ez egy nagyváros, ahol az egyetemek meg a kolik vannak, ott ilyesmik nem nagyon történnek, a külvárosban, meg a lepukkant részeken meg nem fogsz megfordulni. Kis odafigyeléssel túl lehet élni, ez a 10 éves tapasztalatom.

2010. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
23 05 ös vagyok, de nem én írtam a kórházas sztorit. Szerencsére nem vagyok beteg, csak átéreztem az illető helyzetét.
2010. aug. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!