Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék én?! Ez már...

Mit tehetnék én?! Ez már örökre így lesz?

Figyelt kérdés

A szüleim már megint veszekednek.. pár napig elvoltak de megint nincs pénz így csak feszültség van itthon.

Anyu munkanélküli apunak sincs mindig munkája. Apu kiment külföldre dolgozni nem fizették ki rendesen ráadásul még a telefonját is elvették.. jön a suli egyszerűen nem tudjuk mihez kezdjünk.Komolyan mondom már énis bármit megtennék csak lenne egy hónap amikor nincs semmi gond..és nem kell azon gondolkodni hogy mi lesz jövőhéten. Amit anyu kap pénzt az arra elég hogy kifizessük a csekket meg a rezsit. Apunak meg nem mindig van munkája. A netet sem tudtuk már kifizetni.. sőt lehet jövőhéten suliba sem tudunk menni mert lehet hogy nem tudjuk megvenni a bérletet. Apu majdnem kinnt volt 1 hónapig külföldön és kiszúrták a szemét 40 000f-tal.. pedig annyit dolgozott teljesen lefogyott meg minden. :(

L/15


2010. aug. 29. 18:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
elmennék én már diákmunkára is ha lehetne..
2010. aug. 29. 18:59
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz dolog:S Hol laktok?Olyan helyen ahol nem kap apukád rendes munkát?Mert a környékünkön Tesco,Auchan,Lidl...mindig hirdetnek munkát.Esetleg apukádnak segíts a neten munkát keresni.

Spóroljatok ahol épp lehet, nem mindennap csoki,édesség és egészségtelen dolgok.Igyatok vizet, ásványvizet az üdítők helyet.Nem tudom hogy eddig hogy éltetek ez csak példa!

A tankönyveidet ne vegyétek meg hanem kölcsönözd könyvtárból,vagy vedd meg a neten olcsóbban!

De ami tényleg lehetőség,hogy odaültök a gép elé apukáddal ,összeírjátok,hogy milyen végzettsége van,tapasztalatai...és keresgéltek neten!

Anyukádnak is ugyan így lehet segíteni! Nők könyebben is találnak munkát,tehát hajrá!!

2010. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
anyu most megy egy tanfolyamra..és hát igen vidéken lakunk ahol nem nagyon van munkalehetőség. Ezt a külföldi munkát is neten találtuk de elég rosszul jártunk. :/
2010. aug. 29. 19:03
 4/16 anonim ***** válasza:

te szerintem semmit nem tudsz tenni, hisz a suli az első, neked még tanulnod kell.


bízz a szüleidben, biztos meg fogják tudni oldani valahogy


egyébként sajnos magyarországon szinte minden családban ugyan ez a gond, nincs anyagi biztonság, és a szülők aggódnak, hogy mi lesz


bízzunk benne, hogy a jövő csak jót fog hozni


kitartás!!!

2010. aug. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
hát bízzunk csak kitudja hogy lesz. :(
2010. aug. 29. 19:06
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát sajnos rengeteg család van hasonló helyzetben ma Magyarországon.Nem sokat tehetsz, hiszen a nyárnak vége, és neked még tanulnod kell, nem dolgozni.Esetleg a nagyszülőktől nem lehet segítséget kérni?Vagy a családsegítő, esetleg az önkormányzat tudna valami átmeneti segítséget nyújtani.A mi városunkban mindig van felvétel a városgazdánál, és ez nem az utcaseprést jelenti.Apukádnak biztos állás után kellene nézni mert az alkalmi munka nem kifizetődő.Anyukád is érdeklődjön minden felé ha tudna dolgozni, valami csak kell, hogy akadjon.Sajnálom a helyzetedet, de szerintem te vagy az, aki a legkevesebbet tudsz anyagilag segíteni.
2010. aug. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyszülők is nehéz helyzetben vannak.. egy mamám van de ő is "szűkösen" él.. az önkormányzatot meg haggyuk.. itt egy olyan nem is mondom ki milyen polgármester van.. :@
2010. aug. 29. 19:08
 8/16 A kérdező kommentje:
még régebben csak megoldották valahogy.. de anyu mostmár végkép nem tudja hogy mihez kezdjen. :S
2010. aug. 29. 19:14
 9/16 anonim válasza:

"1 hónapig külföldön és kiszúrták a szemét 40 000f-tal"

Mit dolgozik? Mi a szakmálya?

KInt ausztriában is a minimálbér 265 ezer forint.

Ez valami gyümölcsszedés mert ott szokott ilyen lenni, hogy elveszik e telefont.

2010. aug. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
burkoló.. úgy volt hogy a főnöke elkérte tőle a telefont mert kártyafüggetlen és nem adta vissza..azt mondta valahogy visszajutattja de nem tudja kifizetni mert nincs pénze :@
2010. aug. 29. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!