Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvehetik örökre a gyereket?...

Elvehetik örökre a gyereket? Ki tehetnek albérletből?

Figyelt kérdés

Egyik legjobb barátomnak (20/L) van egy kétéves fia. Albérletben lakott. Lakást eladták alóla, és költözni akart új tulaj. Semmi papír nem volt arról, hogy albérletben lett volna. Így el kellett jönnie. Nem talált új albérletet.

Jelenleg egy kocsiban lakik. Apjával. Ha jól értelmeztem, akkor ezt bejelentette valaki, mert a gyermekét el akarja venni a gyámhatóság.

A gond az, hogy 2 hét és költözhetne új lakásba, január 10-én pedig megkapná a milliós örökségét. De addig nincs hova mennie.

Mit lehetne tenni ez esetben? Jogos az hogy kidobták albérletből? Rendőségen azt mondták neki, hogy jogos, ha nincs papír :(

Elvehetik-e örökre a gyerekét? Én azt mondtam, hogy adja oda, és majd ha meglesz új lakás, akkor kérje vissza. Azt mondta, hogy végleges, nem adják vissza. Ez igaz lehet?

Tudna valaki segíteni? Köszönöm!


2010. dec. 10. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy végleges! Még ha nagyon súlyos is a helyzet, akkor is félévente felülvizsgálják, és ha javulás van, visszaadják. De igazából a barátnődnek kellett volna intézkedni és ezt megelőzni, pl. a családsegítőbe elmenni. Ezt most is megteheti, ott segíteni fognak, hiszen itt tényleg egy átmeneti időszakról van szó. Erre találták ki a családok átmeneti otthonát. Ezt a családsegítőben el fogják intézni, hiszen ott is azt tartják szem előtt, hogy a gyereket ne kelljen a szülőtől elszakítani. Sőt, igazából több megoldás is van ilyen esetben, ezeket mind a családsegítőben intézik. Ilyen a helyettes szülő intézménye is, amikor a szülő rövid ideig nem tudja megfelelő körülmények között ellátni a gyerekét, ilyenkor kerül a gyerek a helyettes szülőhöz, aki kvázi arra az időre vendégül látja a gyereket a saját otthonában, aztán ha a szülő megoldotta a problémát, akkor visszaadja. Közben persze a szülő látogathatja a gyerekét. Ez tényleg ilyen kis rövid időkre szóló dolog.
2010. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Te nem tudod befogadni 2 hétre a legjobb barátnődet?
2010. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem végleges,de próbáljon meg jelentkezni átmeneti szállóra, családok átmeneti otthonába vagy anyaotthonba.

Vagy valami kedves ismerőshöz aki befogadja addig...

2010. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom befogadni, mert nekem sincs saját lakásom, és családom nem engedi, hogy életeket mentsek :(

ÉS úgy vettem észre, hogy érdekes módon máshoz sem tud menni, de ha erre rákérdezek, akkor mindig felkapja a vizet. Problémái vannak, de nem engedi, hogy segítsenek neki. Ha én is el akarom magyarázni, hogy mihez van joga, mihez nem, akkor csak legyint, mint aki beletörődött a sorsába. Így végre tudom mutatni neki, hogy ne adja fel, és küzdjön. Remélem még nem késő.

Köszönöm! Főleg elsőnek!

2010. dec. 11. 05:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Írnál nekem privit?Azt hiszem,tudok segíteni!!!!!!
2010. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!