Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném a gyermekeim anyját...

Szeretném a gyermekeim anyját újra magam mellett tudni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A feleségem már többször félre lépet. Most fogta a ruháit és összepakolt elment a palijához és itt hagyott két gyerekkel. Ez az összepakolok és elmegyek már második alkalommal történik meg. Nem lenne itt semmi gond ha nem szeretném annyira a feleségem. Tíz év alatt egyszer sem csaltam meg. Nagyon sokszor leültem vele megbeszélni a dolgokat de mindig olyan egyoldalúnak éreztem a beszélgetést. Nem akart részt venni bennük olyan volt mintha a „falnak” beszéltem volna. A gyerekei meg abszolút nem érdekli ŐT. A válópert már beadtuk januárban lesz az első tárgyalás. Nagyon el vagyok keseredve. Van két lányunk egy 5 és egy 8 éves.
2008. dec. 10. 09:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ès kedves 11.42-es.

Te most válaszoltál a kérdésre ugye???


Szerintem nem tudod a felese´ged teljesen vissza kapni,még ha vissza is menne hozzátok.Már semmi sem lenne a re´gi.

Próbáld magad túl tenni ezen,pláne hamár a válás is folyamoatban.

A gyerekekkel legyél nagyon türelmes,és mege´rtö .Szeresd öket az anyjuk helyett is,mert most jön majd az az idö a lányoknál,mikor nagy szükségük lenne az anyjukra.

Keresztszülök,esetleg nagyszülök tdnak segíteni,akkor legyenek a gyerekek egy hétvégét velük,e´s te kapcsolódj ki egy kicsit,ereszd ki a gözt!!!

biztos,hogy nagyon nehéz,de sok sok ilyen eset van az életben.Sajnálom,hogy pont közéjük estél.

Kívánom,hogy hamarosan tedd túl magad a feleségeden,és találj egy új kapcsolatot.

2008. dec. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%

Hát, ez most lehet, "műhelytitok," amit mondok, de valahogy fel kellene ébreszteni a feleségedet. Fogja fel, hogy Te egy rendes, értékes ember vagy, DE NEM HÜLYE!!!


Ne hagyd, hogy palimadárnak nézzen - "elmegyek, aztán meggondolom magam, visszajövök, úgyis visszafogad, úgyis szerelmes belém". Ha a feleséged így gondolja, akkor nem fog a viselkedésén változtatni, mert büntetlenül teheti, amit akar.

Légy határozottabb. Isten őrizz, NEM arra gondolok, hogy légy aggresszív, kiabálós, erőszakos!!!!!! Nehogy!

DE! legyen Neked is büszkeséged, önérzeted! Különben továbbra sem fog tisztelni! "Ezzel úgyis mindent meg lehet csinálni!" - gondolhatja most. Ha vissza akar jönni, -mert ha egyszer visszajött, lehet, hogy másodszor is fog - nem automatikusan visszafogadod, hanem előbb átbeszélitek a dolgokat, és mondd neki, hogy most igenis meg fog hallgatni, illetve el fogja mondani, mit miért csinált - és őszinte beszélgetés lesz, különben nem fogadod vissza!!!

Megpróbálhatod még, hogy érezteted vele, nincs itt számodra férfiként a világvége, mert elhagyott, nem esel kétségbe, hanem elkezdesz körülnézni más nők körében - tágabb rokonságunkban hasonlóan viselkedő nő (mondjuk ő a gyerekei közül a két kicsit elvitte) őrjöngve reagált, amikor a férje új társat keresett. Bár ez kockázatos, és visszafelé is elsülhet.... De ne az legyen már, hogy Te csak epekedve várod, ő meg röhög a markába, és bármikor kihúzhat a fiókból, illetve visszarakhat oda! Az emberek nem tárgyak!!!!

Bár hangsúlyozom, meg kellene tudni, mi vezetett a kapcsolatotokban odáig, hogy más férfit keresett, és a probléma orvosolható-e!!! Ha az, hogy nem szerelmes Beléd, akkor azt tudomásul kell venni. Gyerekeket elvált szülőkként is lehet jól nevelni, csak miattuk nem szerencsés egy rossz házasságot összetartani.


A Válaszadókhoz: engem 5 éves koromban elhagyott az apám, felém se nézett többet - érdekes, őt senki nem illette mindenféle jelzőkkel, pedig ugyanakkora bűn, mintha egy nő tesz ilyet!!!

Ha a feleség nem megy vissza, de látni szeretné a gyerekeit, a láthatási jogot nem szabad tőle elvenni! Ez a feleségüktől elváló férfiaknak is jár - csak nem mindegyik él vele. De járni jár, mindenkinek!!!!!!!!

2008. dec. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%
Igen válaszoltam 9:51-kor!
2008. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
a baj az hogy jopäran beirtäk,hogy ilyen nö kell neked?stb..kivülröl könnyü magyaräzni,mindenki kivülrl okosabban és tisztäbban lätja a dolgokat mint az aki benne van egy ilyen helyzetben,és elvan keseredve teljesen,és vakuläsig küzd hogy megmentse a kapcsolatät,és visszakapja azt a nöt amilyen régen a felesége volt.én megértelek abszolut.és sajnällak is egyben hogy nem becsülik az ilyen embereket meg a hölgyek mint amilyen te is vagy.de a szomoru helyzet az hogy problj erös lenni,és sajnos välj el töle(mint irtad mär beadtätok a välopert),éS neveljétek e gyerekeket tisztességben väläs utän is.a gyerek elött nem jo veszekdeni akkor sem ha elvältatok,és otthon rosszat mondnai a kicsiknek a mäsikrol..ezt kerüljétek,legyél tisztességes apa väläs utän is,lätogasd a kicsiket amikor csak teheted.a nöt pedig sajnos muszäj elfelejtened:(,éS méGha nem is keresel egyböl mäst..(mert ez sosem jo orvossäg..),maradj egyedül egy ideig,rendezd az életed,és "gyäszolj":(.puszi
2008. dec. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne könyörögj neki, a büszkeségéből kivetkőzött férfi (és nő is) szánalmat vált ki inkább, mint szerelmet.Éreztesd vele, hogy szereted, ha rendeznétek a problémáitokat, visszavárnád, és Nálad jobbat úgyse talál - de azt is, hogy nem dőlsz ám a kardodba, ha nem jön vissza Hozzád!!!


Én ugyan még nem vagyok feleség és anya, de háromszor volt életem során, hogy én szakítottam a pasimmal. Ők 3 különböző stratégiát alkalmaztak a "visszahódításomra."

1. aggresszió, cirkusz, verés - mondanom sem kell, ettől nem szerettem meg újra azt a patkányt :S

2. könyörgés, sírás, esdekelés, szintén cirkusz, eszeveszett telefonálgatás, nyakamon lógás - ő se nyert, szánalmasnak tartottam, idegesített, hoyg lelkiismeretfurdalást akar kelteni bennem és érzelmileg zsarol

3. megőrizte méltóságát, azt mondta, van benne annyi büszkeség, hogy ne akarjon olyannal járni, aki Vele nem, elenged, ha menni akarok, bár nagyon fáj neki a hiányom - és ott volt, nem zaklatott, de keresett, beszélgettünk, egyszerűen OTT VOLT, újra felismertem az előnyös tulajdonságait, míg láttam, hogy a nekem nem tetszőket igyekszik háttérbe szorítani, újra összemelegedtünk - és azóta is Vele vagyok! :)

2008. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy barátom,akit elhagyott a felesége és új családot alapított.Egyedül nevelte fel a három gyermeket,soha nem fogadta vissza az asszony,pedig az a mai napig menne,mert nincs hol laknia.
2008. dec. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha összemelegednél egy olyan nővel,akit a feleséged is ismer,biztos,hogy nagyon zavarná,és tekerne vissza hozzád.
2008. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét és véleményét. Az a helyzet hogy sok leoltást is kaptam, de lehet, hogy pont ez kellet most nekem. És örülök neki, hogy még vannak olyan emberek az országban, akik tőrödnek egymással. Még egyszer nagyon köszönöm a tanácsokat és véleményeteket. Nagyon sokat segítettetek nekem.
2008. dec. 10. 22:10
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy nagyon jó barátnőm, akit a férje istenített, királynőként bánt vele kb.15évig. Volt (van) két gyermekük. A nő nem egyszer megcsalta, a férj mindig megbocsátott neki. A férjjel csúnyán beszélt, semmibe vette. Ez igy ment 15évig. A férfi rajongott, a nő ezt kihasználta, tudta mindent megtehet. Aztán egyszercsak bekattant a férfi és amikor a nő már 100-szor mondta neki, hogy elköltözhet (amit nem gondolt, hogy a férfi meg is tesz, ezért mondta) szóval a férfi összepakolt és elment, megismerkedett egy másik nővel, most vele él. Egy olyan nővel, aki megbecsüli. A volt feleség összeomlott teljesen, harcol, hogy visszakapja a férjét, de az már nem megy. Rájött milyen az, amikor becsülik, szeretik az embert, nem csak Ő egyoldalúan.

Ha igazán visszaakarod kapni a feleséged, akkor semmiképpen ne éreztessd vele, hogy rajongsz érte, mert sajna sok nő rosszul van összerakva, és nem az kell neki, aki megbecsüli. Nőként azt tanácsolom, hogy hagyjad és éld az életed, neveld a gyermekeid és probálj magadnak egy rendes, odaadó nőt találni. Akkor ráfogsz jönni, hogy nem is kell már a volt feleséged.

2008. dec. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Szia(sztok)!

Nos rossz olvasni, hogy milyen cipőben jársz, sajnos hasonló helyzetben vagyok. Azaz nálunk annyiban más, hogy nem volt megcsalás egyik oldalról sem, mégis van egy harmadik fél a feleségem részéről, aki iránt mély szerelmet érzett. Házasságunk ellaposodott, nem egészen két hónapig külön lakott, ez alatt az idő alatt összejártunk... majd jött ez a harmadik... Feleségem érzései nem találtak viszonzásra, azaz Isten tudja, (ez egy fura helyzet volt nem untatlak vele) de végül úgy jött ki a helyzetből, hogy jó tanulság volt, ez is jel, hogy vissza kell hozzám jönnie. Örültem is, nagyon szeretem. Eltelt azóta megint két hónap, és beszélgetéseink során kiderülgetett, hogy egyeltalán nincs ez a dolog benne lezárva, nincs pont a mondat végén.. Most megint megcsalatva érzem magam, a "ha nincs ló jó a szamár is" helyzetben. Mident megpróbáltam az elmúlt 2 hónapban, hogy jól érezze magát, mégis valószínüleg újra külön utakon fogunk a jövőben járni. Egy korábbi hozzászóló azt tanácsolta, hogy légy a "jó volt férj", vissza fog menni hozzád. Ha így is lenne, amit a te helyzetedben nem tartok valószínűnek, akkor sem fog igazán szeretni, csak a megszokás, vagy kényelem, pénz, a másik kapcsolat sikertelensége fogja visszavinni, nem te (mégha ezt is mondaná)!!! Én kipróbáltam a "jó volt férj" szerepet, vissza is jött, csak az időt húzod vele, még akkor is, ha úgy érzed, legalább 1 hétre visszakapod és az mindent megér. 10 éves házasság után olyan mély szerelmet sosem fog irántad érezni, mint egy új ember iránt. Ezt akik minden nehézség ellenére együtt maradnak párjukkal egy életen át, pontosan tudják, csak egészségesen látják, hogy egy bizonyos idő után az a fontos, hogy gyerekeidet normálisan felnevelve, egymásra odafigyelve, a közösen eltöltött időt hasznosan eltöltve és a párodat SZERETVE (időszakosan persze szerelemmel-utálattal) éljétek. Mindenhol vannak nehézségek, hullámok, potenciális harmadik felek, csak vannak, akik ezeket a terheket-megpróbáltatásokat nem tudják állni. Nekem is van 2 gyerekem, hasonló korúak mint a tieid, 9 éve együtt élünk. Aki egyszer kilép ilyen módon a kapcsolatból, az nem tisztel téged eléggé, nem látja benned a férfit, vagy persze lehet, hogy elkövettél olyan hibá(ka)t, ami miatt ezt a lépést megtette. Nekem is volt az életemben más nő, akihez vonzódtam a házasságom alatt, nem borítottam fel az életemet a családomat pedig szerelem volt (persze erre lehet mondani, hogy önbecsapás), most pedig így alakul az ő oldaláról. Azt tanácsolom, hogy mindezektől függetlenül a te feleséged persze más mint az enyém, mások a körülmények és lehet hogy visszatalál hozzád, de esélyesebbnek tartom, hogy főleg a válókereset beadásával ez nem így lesz. Próbálj nagyon erős lenni, ne azt keresd hol teheted őt féltékennyé, hogyan tudnád őt visszaszerezni, hanem járj nyitott szemmel, lásd meg más nőkben a nőt, semmiképpen ne lépj magadat megerőszakolva olyan kapcsolatba, amit nem biztos hogy akarsz, azzal nem oldasz meg semmit, csak egyel több embert teszel bele a nyomorultak körébe nevezetesen azt, akivel te a bánatodat gyógyítod. Egyszer el fog jönni érted is egy normális nő, hálás leszel az Istennek, hogy így alakult... csak addig NE törj meg, fel a fejjel, légy férfi!!!!!


Végezetül: többen írták, hogy kell neked egy ilyen nő? Persze hogy kell! Hiszen te szereted a többiek meg az eszükkel gondolkoznak. Egy dolog van, ami számomra döbbenetes, hogy nem törődik a gyerekekkel, számomra nem hogy nem nő, de mégcsak nem is ember az, akinek a gyerekei közömbösek, így persze kizárólag azt tanácsolom, lépj tovább ilyen emberrel ne is akarj együtt élni, pár év múlva hálás leszel a sorsodnak, csak most még a szíved miatt nem láthatsz tisztán -sajnos- jó ideig!!!

2010. márc. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!