Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fogja anyám a testvérem...

Miért fogja anyám a testvérem pártját?

Figyelt kérdés
Anyám szerint manipulatív és toxikus vagyok, és csak kihasználnom a testvérem. Valójában arról van szó, hogy a testvérem mimózalelkű, és soha semmire nem tud nemet mondani. Én meg nem vagyok gondolatolvasó, honnan tudnám, mit csinál szívesen, mit nem. Neki kéne változnia, nehogy már az én hibám legyen, hogy ilyen anyámasszony katonája. Mit kezdjek anyámmal, hogy végre belássa, a testvéremnek kell változnia?

2021. aug. 5. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Neked sem ártana egy kis önreflexió
2021. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Thispain ***** válasza:
94%
Mindig kérdezd meg, hogy biztos-e, hogy igent mond, oszt nem lesz probléma.
2021. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

A testvérednek kell belátnia,hogy változnia kell.

Anyádat pedig hagyjad.

2021. aug. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Magyarán tudod hogy nem képes nemet mondani, és röhögve kihasználod. Neked is változni kéne.
2021. aug. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Kérlek írj egy szituációt ami megtörtént és azt mondták rá, hogy kihasználod, de szerinted a tesód hibája. Abból jobban el tudnánk dönteni kivel van a baj.
2021. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Témádból úgy tűnik, a testvéred az érzékenyebb, szelídebb típus, te pedig a határozottabb, erősebb akaratú.

Nos, van az a bölcs mondás, hogy „mindenki magából indul ki”, azaz az ember gyakorta maga személyiségét, képességeit veszi evidensnek. Ebből kifolyólag te úgy érezheted, hogy az erősen eltérő személyiségű tesvéreddel a közös helyzeteket te megfelelően kezeled. Azonban anyukádtól, mit téged kívülről látó személytől azt a visszajelzést kapod, hogy talán mégsem vagy kellően empatikus, együttérző a testvéred „szelídségével”. Próbáld meg kívülről látni magadat és a közös helyzeteidet. Bizonyára a testvéred is lehetne kicsit határozottabb, te meg valószínűleg egy kicsit visszafogottabb. De lehet hogy mindketten rendben vagytok ahogy vagytok, csak több empátiát kellene mutatnod. Igen, a több empátia a kolerikusabb személytől elvárt.

2021. aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként mit várnál el anyukádtól? Bizonyos szituácókban melyikőtöket támogassa jobban? Az erősebb akaratú gyerekét, vagy a jámborabb gyerekét?
2021. aug. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Elég gáz, ha a saját testvéredet nem fogadod el olyannak, amilyen. Te is az a típusú ember vagy, aki másban látja a hibát, de önmagát tökéletesnek hiszi, pedig lehet, hogy benned nagyobb a hiba, mint a testvéredben! 😉
2021. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg a te hozzáállásod a gáz. Ha valakit el lehet taposni, azt eltaposod, és a másik hibája, mert "miért hagyta magát"... Hát ez nem így megy.
2021. aug. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
Hm, ezt a "hányas" válaszolónak címezted?
2021. aug. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!