Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom megvert. Ennyiben...

A barátom megvert. Ennyiben hagyjam?

Figyelt kérdés

Tegnap szép foltokat sikerült szereznem, ugyanis ok nélkül összevert az azóta volt barátom. Nem az fáj, hogy szakítottunk, hanem, hogy engem bántottak. Nem akarok visszavágni, meg ilyesmi, de nagyon bánt lelkileg, hogy ezt tette velem. Szerintetek mi lenne a helyes? Mit tegyek? Megalázva érzem magam.

19/L


2010. aug. 28. 17:18
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd annyiba, mert ha azt hiszi, nincs következménye, másnál is megcsinálja majd.


Megvannak még a foltok? Ha igen, azonnal menj be az ügyeletre, és vetess látleletet. Minél előbb mész, annál jobb, mert annál jobban látja a doki, mi történt. A látlelet kell ahhoz, hogy eljárást indíthass. Aztán menj be szépen az első rendőrkapitányságra és tégy feljelentést. Ne hagyd, hogy megússza a mocskos nőverő. Ha megbüntetik, megnyugszik majd a lelked valamennyire, hogy nem hagytad annyiban a dolgot.

2010. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm. Ezt teszem. Tegnap történt este, szóval még nagyon látszanak. Persze a lelki sebek azok...nem is tudom. Majd egyszer talán halványulnak.
2010. aug. 28. 17:59
 23/47 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a lelki sebek mindig mélyebbek :(

Szomorú, hogy a szüleid nem állnak melletted.

Vannak nőszervezetek, akik segítenek feldolgozni lelkileg a bántalmazott nőknek, ami történt velük. Hívd fel a nane.hu segélyvonalát. Ott majd megmondják, kihez fordulhatsz, hogy segítsen. Sajnos ez valószínűleg nem fog elmúlni magától, ne késlekedj külső segítséget igénybe venni. És ne szégyelld magad miatta. Sok ezer nővel megtörténik nap mint nap. Ez nem a nők szégyene, hanem az undorító mocskos nőverő férfiaké, akik egy szinten vannak az állattal (ez nem vonatkozik a normális férfiakra, csak a mocskos nőverőkre).

2010. aug. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
89%
Hát ez borzasztó, hogy a szüleidet ennyire nem érdekli. Lehet, bennük van az a neveltetés, amikor ezt még annyira se ítélte el a társadalom, mint most. Próbálkozz a feljelentéssel, de az első, hogy soha, sehova ne menj egyedül egy jó darabig!!!!!!!! Ezt kérlek, nagyon, nagyon fogadd meg!
2010. aug. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

Nagyon jó lenne, ha mindegyik elnyerné a méltó büntetését (csak sajnos ez nem lehetséges). Lehet csatlakozom egy szervezethez mint segítő. Az előző barátom is bántott, amit akkor verésnek neveztem, de meg sem közelíti ezt.

MIndkettő szörnyű. Köszönöm a mindenkinek sok segítséget, bátorítást!

2010. aug. 28. 18:06
 26/47 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk azon is el lehetne filózni,miért ilyen pasikat vonzasz be mindig akik csépelnek Téged?
2010. aug. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
Na igen. Jogos a felvetés. Okot még nem találtam. Teljesen tisztességes vagyok mindenféle szempontból. Nem értem.
2010. aug. 28. 18:14
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt mondják, hogy ha valakit támadás ért, annak az a legjobb gyógyszer, ha csatlakozik segítőként egy bántalmazottakat, nőket, gyerekeket, stb. védő csoporthoz. Ez tutira jó gyógyszer lenne neked, és pénzbe se kerül. És talán akadna egy hozzáértő szakember, aki elmagyarázná neked, hogy miért vonzasz be mindig ilyeneket. Nem vertek a szüleid gyerekkorodban? Mert az egykor bántalmazott gyerekek szoktak öntudatlanul is bántalmazókhoz vonzódni. Nem tehetnek róla, mert tudat alatt a bántalmazást tartják természetesnek. Pszichológus, önsegítő csoport vagy szervezet segíthet rajtuk.
2010. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem ő "vonzza be" szándékosan - csak látszik, hogy nincs egy érzelmileg stabil, védelmet adó családi háttér - mert ott minimum keresetlen szavak kíséretében örökre kidobták volna a házból a fiút,és az apja most menne vele a rendőrségre. És úgy az ember védtelenebb, sebezhetőbb, és a bántalmazóknak jó érzékük van az ilyenek kiszaglászására. Mindig azt bántják, akit könnyen lehet - de attól még nem az áldozat a hibás!!!

Kedves kérdező, ha érdekel az ezzel kapcsolatos tevékenység, írj nekem!

2010. aug. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: utolsó előtti vagyok. Nem azt írtam, hogy szándékosan vonzza be, hanem hogy tudattalanul. Ez nem az ő hibája, viszont ahhoz, hogy ezt meg tudja változtatni, rá kéne jönnie, hogy miért vonzódik öntudatlanul az ilyenekhez.
2010. aug. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!