Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik lehetőséget valasztanat...

Melyik lehetőséget valasztanatok és miért?

Figyelt kérdés

Család látogatóba megyünk. Eddig mindig ugy volt, hogy anyumnal szalltunk meg, 2 szobás lakásba (a mienk ugyanilyen, amikor ő jön hozzánk) a felállás mi a párommal külön szobában, gyermekünk a mamaval alszik, nagyon szivesen (5 éves). Anyám nem főz, nyugdijas már, ha ott vagyunk is, inkább elhozza a 3 plusz adagot a közeli menzarol, de engem sem enged főzni (mert juj meleg lesz, "kosz" lesz, "budos" értsd kaja szag lesz). Picit nekem is kényelmes ez olyan szempontból, hogy kicsi szabadság, nem megy el egy csomó idő a fozessel, tudunk a gyerekkel játszótérre menni vagy varosnezni helyette. Együtt a mamaval. A reggeli-vacsi is ő vásárol, kenyér, felvagott, zöldségek stb. És igen, mondtuk neki, hogy hagyja, majd mi megvesszuk, de mire odaerunk mar bevasarol mindig, kifizetni nem enged semmit. Évente 1x megyünk.



Idén úgy alakult, hogy van egy szabad albérlet a családban, közmű be van kapcsolva, lehet mindent használni. És most nagyon forszirozza anyám, hogy menjünk inkabb oda, meg hozzá tette, hogy van bolt a közelben... Nekem nem esik nehezemre a főzés, csak jó lenne azért pihenni is közben, ha már nem otthon vagyunk, de lehet én látom rosszul. Megtehetjuk még azt is, hogy veszünk ebédet, nem gond... Sőt igazából az anyagi részről még örülnék is, hogy nem anyamat terhelnenk, mert nincs sok pénze... de a gyereknek tuti fura lesz, hogy lemegyünk a mamahoz, akkor miért nem vagyunk vele, meg miért eszünk külön, miért alszunk külön, egyáltalán miért nem megyünk fel a mama lakasaba... Ráadásul autóval jutunk csak az albibol anyuhoz, ami plusz idő kiesés mindig. Meg próbálom igy elképzelni hogy lenne: reggel 8 körül felkelunk, mire megreggelizunk 9, fél 10-10 elindulunk, de anyám magának a kaját egy külön helyről hozza, ahova időre megy, szóval 1 órát (ha nem megy vásárolni) együtt vagyunk, utána otthagy minket, mi még maradunk, (ill. ha én foznek akkor az albiba autóval visszamenni, mert nem fogok egy rahedli buszjegyet elhasznalni) aztán kulon elmegyünk ebédelni, majd a meleg miatt du.5-6 körül kimereszkedunk és kb 1-2 órát ismét együtt...😶 Tehát a fél orszagot atutazzuk napi 3 közös oraert.


Kb. 4 napot lennénk ott, vagy ha én a gyerekkel előbb odautaznek, hogy a férjemnek ne kelljen több szabit kivennie, akkor csak tömeggel kozlekednenk, tehát ott varoson belül is ha atmennenk anyuhoz, busztol fuggeni megint időveszteseg, plusz egy csomó költség...és ehhez jon az, hogy mikor főznék? Vagy akkor mi a gyerekkel megintcsak kulon elmennenk kajalni, ahelyett, hogy a mamaval...


Nem tudom hogyan lenne jó, talán csak túl kombinalom... ti hogy oldanatok meg ezt a helyzetet?


(bocsi, hogy hosszú lett, meg az ékezetekért is ;) remélem azért kivehető a mondanivalom)


2021. júl. 30. 00:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
55%

Nekem nagyon fura, hogy szülő és felnőtt gyereke között nem lehet őszintén megbeszélni, hogy a nagymamának ez fárasztó vagy kényelmetlen.

Mert más okot én se tudok elképzelni, miért akarja így a nagymama. Viszont ezt nem mondja ki.

Nagyon nincs mit megoldani, mert ő a vendéglátó, és ha így akarja, akkor így lesz. Eszerint neki fontosabb az egyedüllét kényelme, mint hogy az évente egyszer látott unokájával minél több időt legyen, netán együtt aludjon. Nyilván ez egy jelzés is, hogy nem örül annyira sem a lányának (a kérdezőnek), sem az unokájának, mint amennyire ők örülnek a (nagy)mamának.


Én annyi tanulságot vonnék le belőle, hogy nem kell erőlködni, hogy amikor csak lehet átutazzátok a fél országot a találkozás kedvéért, ill. azt sem kell erőltetni, hogy amennyit csak lehet, maradjatok ott. Pár napot ott lesztek, aztán hazamentek és egy évig ismét nem látjátok egymást. Ha anyukád ezt szeretné, hát legyen így. (Nekem és szüleimnek ez teljesen abszurd lenne, de nem mindenki családcentrikus.)

2021. júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
72%

Nincsenek a mamának anyagi gondjai?

Vagy nem lett esetleg depressziós?

Szerintem ne húzd fel magad, menjetek el, és örüljetek egymásnak. Legyél tapintatos vele, és bátorítsd hogy beszéljen. Szinte biztos vagyok abban, hogy valami külső dolog nyomasztja.

2021. júl. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
43%
Ennyit írni a semmiért...
2021. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
43%

1. egyértelmű, hogy anyucinak a tke kivan vele, hogy mikor ott vagytok, 3+ emberre kell készülnie

2. azt nem értem, hogy ezt miért nem képes megmondani nektek

3. ne takarózz a gyerekkel, mert gusztustalan dolog

4. belehalsz ha nyaralás alatt is néha-néha főzni kell?

2021. júl. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
De gáz vagy kérdező, hogy még minden választ le is pontozol, mert nem értenek veled egyet a válaszolók. De a kérdésed is gáz
2021. júl. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
39%
4 nap? Azt hittem, egy hónapra mentek. 4 nap miatt sok hűhó a semmiért, mindketten furák vagytok az az igazszág. Anyád is érdekes, mert 4 napra igazán nem értem, miért nem lehettek nála /hosszabb időnél megérteném/, de te is túlbonyolítasz mindent.
2021. júl. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nem pontoutam le, a véleményekre voltam kíváncsi, joga van mindenkinek más véleményen lenni. De aki bunkó, támadó stílusban ír, azt igen, ahoz meg nekem van jogom. Erről ennyit.


#12 nagyon jól látod, anyagilag sincs rendben, nagyon magának való anyám, örök pesszimista.


#11 nekem fontos hogy minél többet együtt legyünk anyuval, hiszen azért megyünk, hogy vele legyünk, egész évben nem látom, hianyzik.


Akiba ráakaszkodást irta. Én ugy gondolom, ha valakit szeretünk, annak a jelenléte nem terhes. Ami az anyagi részét illeti, ahogy írtam, felajanlottuk, hogy megveszünk mindent, megfozok, de egyszerűen nem engedi. Ráadásul, amit páran az elején válaszolók között nehezményeztek, hogy hivjam meg, vagy mi menjünk kajalni. Ez kardinalis kérdés, mert igen, ez igy jó is lenne (azt most tegyük félre, hogy amugy nem is lenne hajlandó jönni), de anyu speckó diétán van, kizárólag a kórházból hozott diétás kaját eszi, azért megy el (nem a nekünk szantert rohangál, ami mellesleg az utca túloldalán van kifozde 10 perc oda-vissza, és mielőtt még ebbe is belekot vki, ha mi elmennenk vele, akkor is olyan eroszakos, hogy nem engedne fizetni és ez nekünk is kellemetlen).


Na mindegy, valószínűleg akkor ez lesz, hogy külön leszünk és majd találkozgatunk.


Ui annak, aki a "szanalmas, hogy nem tud kivenni 2 napot a ferjem" - et irta. A szanalmas az, hogy egy gyerek okoskodik, akinek gőze nincs az életről, mert amyuciapuci a se.gge alá tol mindent. Tudod, nem mindenki vállalkozó, meg van home officeban, es nem mindenkinek van nagyszülői segítség a gyerek mellett, hogy Covid idején, amikor bezarjak az óvodát 1-1,5 hónapra, ne a szabijait kelljen kivenni, úgy, hogy nyárra szinte semmi nem marad... De ha egyszer talán te is dolgozol és tudod hány nap szabit kell kigazdalkodni joval több kényszerű otthonlétre, meg majd szülő leszel, ne adj isten segítség nélkül, érteni fogod, kis taknyos.

2021. júl. 30. 15:43
 18/25 Laylah ***** válasza:
71%
Arra a 4 napra nem tud odamenni ő is az üres lakásba hozzátok?
2021. júl. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
66%

"11 nekem fontos hogy minél többet együtt legyünk anyuval, hiszen azért megyünk, hogy vele legyünk, egész évben nem látom, hianyzik."


Akkor nem évente egyszer kell menni

2021. júl. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
79%

Hiányzik anyukád, de évente 1x mentek 4 napra??

Nem gondolod, hogy akkor ezen kellene valtoztatni?

2021. júl. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!