Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik lehetőséget valasztanat...

Melyik lehetőséget valasztanatok és miért?

Figyelt kérdés

Család látogatóba megyünk. Eddig mindig ugy volt, hogy anyumnal szalltunk meg, 2 szobás lakásba (a mienk ugyanilyen, amikor ő jön hozzánk) a felállás mi a párommal külön szobában, gyermekünk a mamaval alszik, nagyon szivesen (5 éves). Anyám nem főz, nyugdijas már, ha ott vagyunk is, inkább elhozza a 3 plusz adagot a közeli menzarol, de engem sem enged főzni (mert juj meleg lesz, "kosz" lesz, "budos" értsd kaja szag lesz). Picit nekem is kényelmes ez olyan szempontból, hogy kicsi szabadság, nem megy el egy csomó idő a fozessel, tudunk a gyerekkel játszótérre menni vagy varosnezni helyette. Együtt a mamaval. A reggeli-vacsi is ő vásárol, kenyér, felvagott, zöldségek stb. És igen, mondtuk neki, hogy hagyja, majd mi megvesszuk, de mire odaerunk mar bevasarol mindig, kifizetni nem enged semmit. Évente 1x megyünk.



Idén úgy alakult, hogy van egy szabad albérlet a családban, közmű be van kapcsolva, lehet mindent használni. És most nagyon forszirozza anyám, hogy menjünk inkabb oda, meg hozzá tette, hogy van bolt a közelben... Nekem nem esik nehezemre a főzés, csak jó lenne azért pihenni is közben, ha már nem otthon vagyunk, de lehet én látom rosszul. Megtehetjuk még azt is, hogy veszünk ebédet, nem gond... Sőt igazából az anyagi részről még örülnék is, hogy nem anyamat terhelnenk, mert nincs sok pénze... de a gyereknek tuti fura lesz, hogy lemegyünk a mamahoz, akkor miért nem vagyunk vele, meg miért eszünk külön, miért alszunk külön, egyáltalán miért nem megyünk fel a mama lakasaba... Ráadásul autóval jutunk csak az albibol anyuhoz, ami plusz idő kiesés mindig. Meg próbálom igy elképzelni hogy lenne: reggel 8 körül felkelunk, mire megreggelizunk 9, fél 10-10 elindulunk, de anyám magának a kaját egy külön helyről hozza, ahova időre megy, szóval 1 órát (ha nem megy vásárolni) együtt vagyunk, utána otthagy minket, mi még maradunk, (ill. ha én foznek akkor az albiba autóval visszamenni, mert nem fogok egy rahedli buszjegyet elhasznalni) aztán kulon elmegyünk ebédelni, majd a meleg miatt du.5-6 körül kimereszkedunk és kb 1-2 órát ismét együtt...😶 Tehát a fél orszagot atutazzuk napi 3 közös oraert.


Kb. 4 napot lennénk ott, vagy ha én a gyerekkel előbb odautaznek, hogy a férjemnek ne kelljen több szabit kivennie, akkor csak tömeggel kozlekednenk, tehát ott varoson belül is ha atmennenk anyuhoz, busztol fuggeni megint időveszteseg, plusz egy csomó költség...és ehhez jon az, hogy mikor főznék? Vagy akkor mi a gyerekkel megintcsak kulon elmennenk kajalni, ahelyett, hogy a mamaval...


Nem tudom hogyan lenne jó, talán csak túl kombinalom... ti hogy oldanatok meg ezt a helyzetet?


(bocsi, hogy hosszú lett, meg az ékezetekért is ;) remélem azért kivehető a mondanivalom)


2021. júl. 30. 00:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell minden nap látogatni, szerintem ezt még a gyerekek is megértik.
2021. júl. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
És még annyi, jogy ezvaz egész olyan mintha ott lennenk anyunal, de mégsem, hianyoznanak azok a közös élmények (marmint itt leginkabb a gyerek mamas elmenyere gondolok) amik "együtt lakva" (kozos kaja, mama mellett alhat, reggel odabujhat, egyutt megyunk ki a játszóra stb.)
2021. júl. 30. 00:37
 3/25 A kérdező kommentje:
#1 azon meg anyám megsertodne...
2021. júl. 30. 06:04
 4/25 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem, mit kell gondolkodni azon, hogy mit csinálj


Nem vagy meghívva 24/7-re….mert nyilván anyádnak elege van belőle, hogy egy hétig ki kell nyalni a valagatokat. Van hol aludjatok, menjetek át szépen meglátogatni, amikor alkalmas



Az meg, hogy a férjed meg nem tud 2 nap szabit kivenni szánalmas

2021. júl. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%
Esküszöm nem értem mi a problémád.
2021. júl. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Négy napért mégis minek ekkora hisztéria meg szervezés?? Azt hittem, legalább egy hónapra mentek. Lakjatok, ahol mondják, és kész.
2021. júl. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

Reggel nem 8-kor kell kelni, nem kell órákig tollászkodni egy szendviccsel, akkor nem megy el a délelőtt. Ebédkor "anya, gyere, beülünk ide, meghívlak egy ebédre". Vacsira meg épp haza is mehet mindenki. Előre is megfőzhetsz otthon és elvihetitek hűtőtáskában, vagy veszel valami gyors mirelit kaját vagy tésztát vagy rendeltek, pár napig ki lehet bírni.

Borzasztóan túlbonyolítasz mindent. Mindenre van megoldás, csak akarni kell.

2021. júl. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Túl bonyolítod.Attól, hogy külön alszatok úgyanúgy lehet közös programokat csinálni, pl. kirándulás.Kaját rendelni akkor is tudsz, nem kell mindenap főzni sem külön.Tömegközlekedésbe meg bele ne halj már.
2021. júl. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg teljesen természetes, hogy anyukad nem akar egymás hegyén-hátán kényelmetlenkedni, ha máshol is megszállhattok ingyen. Gondolom, nem is fiatal már, fárasztó neki napokig körülöttetek ugrálni. És igen, csak túlkombinálod. Ha meg annyira azon aggódsz, hogy a gyereknek hiányozni fog, akkor aludjon nála a kicsi, ti meg a férjeddel a másik lakásban.
2021. júl. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%
Anyukád azért mondta, hogy aludjatok máshol, mert neki kényelmetlen az állandó ottlétetek. Azt ne keverjük bele, hogy az unokája mire számít, ha a házi gazda nem akar vendégül látni, akkor ne tukmáld magad a gyerekre hivatkozva. A közös élmények meg nem vesznek el, csak más lesz. Az élet csupa változás, ezt a gyerek is felfogja, és anyukád valószínűleg vele sem akar együtt aludni. Ennyi. Ha nyaralni akarsz főzés nélkül, rendeljetek kaját. Örülj annak, hogy egy ingyen lakásban kényelemben lehettek ott.
2021. júl. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!