Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell az édesanyának...

Miért kell az édesanyának feltétlenül az új pár ellen “dolgoznia”?

Figyelt kérdés

Adott egy elvált szülőpár, most 6 éves gyerekkel. A férfinak új kapcsolata lesz, tartós, együttéléssel. A kisfiút két hetente látogatja az édesapja, de minden egyes láthatás kezdetén dadogós, feszült a kicsi, és elbújik az új pár elől, mert elvileg anya azt mondta, nem szabad. Egy idő után oldódik és csüng az új páron, aki szintén megszerette a kisfiút, és mondogatja is a kicsi, hogy szereti és együtt kell játszani, az új pár fogja a kiskocsit, együtt nézzenek mesét, stb. Olyan is előfordult, hogy elmentek fagyizni és közben hívta anyuka az apukát, aki mondta, hogy dolgoznia kellett, de megígérték a kisfiúnak a fagyizást, szóval az új pár elvitte a sarokra megenni egyet. Az édesanyja rögtön kikelt magából, kiabált mindenkivel. A nagyszülőknek is panaszkodik. Természetesen a férfi beszélt már a volt feleségével, hasztalan eddig. A kisfiát meg szeretné látni.

Miért jó ez? Miért nem lehet békében meglenni?


2021. júl. 25. 16:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%
Hogyne tudnánk, hogy te vagy az új nő. Anyu a gonosz szörny, aki annyira megrémíti szegény kisfiút, hogy az dadogni kezd. Bezzeg veled, az ártatlan, kedves pótmamival csupa szivárvány, fagyi és unikornis minden.
2021. júl. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

16:55

A kérdésben le van írva, hogy apuka és anyuka telefonált, ekkor derült ki, hogy fagyizni vannak. Ha csak egy picikét sikerülne a rosszindulattól megszabadulni, talán a szöveg értelmezése is menne :-)

2021. júl. 25. 17:02
 13/21 A kérdező kommentje:
Ha tudjátok, hogy ki vagyok, akkor meg nem mindegy?! :D Jaj, istenem! Nem hittem volna ezt, hogy ilyen nehéz ez.
2021. júl. 25. 17:03
 14/21 A kérdező kommentje:
Az édesanya nem szörny, egyáltalán.
2021. júl. 25. 17:04
 15/21 anonim ***** válasza:
80%

Akárki is bárki, van egy csodaszer, ami mindent gyógyít (mint szegény apámat a vietnámi balzsam:) az a neve, hogy KOMMUNIKÁCIÓ!

További szép napot!

2021. júl. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk a fagyizásnál tök érthető anyuka kiakadása. A láthatás ugyanis apukáról szól, és itt egy (anya szempontjából) vadidegen nő felügyeli a gyereket, mikor apuka a világban sincs. Ha baj történik, az kinek a felelőssége? Na ugye.


A többi része meg a szokásos válásos sztori, hogy mit mondott anyuka, azt csak "elvileg" tudjuk a kifejtés alapján, egy hat éves gyerekben ez másképp csapódik le, nem biztos, hogy konkrét uszításról van szó. A gyerekek érzékenyek, nem hülyék.


Ugyanennyi idős voltam a szüleim válásánál, anyám sose nevelt az új nő ellen, de tökéletesen tudtam, hogy mennyire haragszik rá, és magamtól is tudtam, hogy nem örül neki, ha nem apámmal vagyok a láthatáson. Nyilván neki is voltak megjegyzései, mikor X rokonnal töltöttem az időt, hogy de apámhoz megyek, nem az új nő családjához, és nyilván hamar megtanultam ezt gyerek fejjel, hiába nem ez volt a szándék mögötte.

2021. júl. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
33%

Először is, ha ilyen éles a helyzet, akkor nem kéne megmondania az apának, hogy pont akkor nincs vele a gyerek. Néha kicsit előre kell gondolkodni.

Másodszor: a láthatás azt jelenti, hogy az apa felelőssége, hogy hol van a gyerek és mit csinál. Tehát az apa semmi jogszerűtlent nem tett.


A nyitókérdésre válaszolva, tehát miért tesz így az anya: BOSSZÚ!

Utálja a volt férjét, és bármit megtenne, amitől ő rosszul érzi magát. A gyerek testi-lelki egészségét is simán föl fogja áldozni, ha ezzel tud ártani nektek, erre készülj fel.


Mit tehettek? Nagyon keveset, szinte semmit. Sőt, arra is föl kell készülnötök, hogy a gyerek, egyszerűen azért, mert nem bírja a rá nehezedő érzelmi nyomást, nem akar majd veletek találkozni. Mert ha jókedvűen ér haza tőletek, akkor emiatt is bántani fogja az anyja. Nem véletlen, hogy dadogós és feszült minden alkalommal, amikor az anyától hozzátok kerül. Majd idővel feloldódik és boldog. Az az igazi énje.

Még azzal sem tudlak biztatni, hogy majd évek múlva csendesül a vihar. Inkább eredményes lesz az anya ellene nevelése, és a gyerek maga fog kerülni titeket és utálni fogja az apját - ahogyan az anyja elvárja tőle. Ha anyukának lesz új párja, elvileg lehetne jobb a helyzet, de az ilyen nőknek nem szokott lenni. Ha nektek lesz közös gyereketek, akkor új erőre fog kapni az anya irántatok való gyűlölete.

2021. júl. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%

Másodszor: a láthatás azt jelenti, hogy az apa felelőssége, hogy hol van a gyerek és mit csinál.


A kérdésből az jön le, hogy az apa az anyánál látogatja csak a gyereket, nyilván nem véletlenül. Ott játszanak, ott néznek mesét. Úgyhogy bizony sanszos, hogy anyuka jófej volt, amikor elengedte vele fagyizni.

2021. júl. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
87%

18-ra:

Akkor ezt félreértettem. Ha így volt, az tényleg nem kóser, ebben egyetértek anyukával. Mondjuk azt nem is értem, hogy akkor elindultak hármasban (apa, kérdező és a kisgyerek) együtt fagyizni, és apukának hirtelen munkája támadt??? :-)))

2021. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nem, a láthatás nem az édesanyjánál van. Visszaolvastam a kérdésben, valóban félreérthető volt a megfogalmazás talán. Elmegy érte az édesapja, majd elviszi a saját lakásába/programra. Az édesanya sose engedné be a lakásba így a volt férjét már.

Goldmund: köszönöm szépen a választ! Nyilván most már az apuka sem mondja így nyíltan ki, de ez meg szinte átverés, nem tetszik neki, hogy nem lehet ebben őszinte, amikor nem akar játszmázni, hazudni, titkolózni.

Szomorú a helyzet, mert mindenki szereti a kisfiút, és egyszerűbb volna, ha azt érezhetné, hogy mindenhol biztonságban van és szeretik. Jó lenne, ha az édesanyja békében lenne ezzel és együtt tudna működni mindenki. Eleinte nem volt (ilyen mértékű) utálkozás anyuka részéről sem. Voltak megjegyzései meg nemtetszései, de ennyire nem. Aztán a kisfiú jól érezte magát. Pedig senki nem szeretné "elszeretni" tőle a fiát, ez nevetséges gondolat.

2021. júl. 25. 19:44
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!