Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul?

Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a 4 éves kisfiam születésnapja, hétvégén fogjuk tartani, akkor jön a család, akkor lesz ebéd, tortazas, de tegnap volt a napja. A család nagy része nem írt, nem hívott minket fel, pedig ő már felfogja. Én vagyok túl érzékeny, vagy jogosan esik ez rosszul?
2021. júl. 20. 13:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Elég népes családom van mindkét ágon, de kisgyerek ilyen ünnepeihez nem szoktunk összegyűlni, ahogy a ballagásokhoz sem. Szűk családi ügynek számít.
2021. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%

Hétvégén tartjátok. Pont.

Torta ajándék mellett köszöntik.

Pont.

2021. júl. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
99%
Ha jönnek a hétvégén, akkor nem kell a napján külön felhívni. Hacsak nem ez a szokás a családban.
2021. júl. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

A napos napján csak szűk családi körben köszöntöttük a gyerekeket - a tortás felhajtásos ünneplés mindig hétvégén volt.


Remélem, nem siránkoztatok a gyerek előtt, hogy ....

2021. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk szokás a napján is hívni, még akkor is ha másnap van az ünnep, de mondjuk ügyet azért nem csinálnék belőle. Előfordul, hogy elfelejti az ember.
2021. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az a legfontosabb, hogy ne mutassátok a gyerek előtt, hogy ezt ti elvártátok volna.

Egyébként szokás kérdése. Feleségeméknél nagyon szigorúan tartják azt, amit te is helyesnek gondolsz. Én meg úgy vagyok vele, hogy ha pár nap múlva úgyis találkozunk, akkor miért kéne fölhívniuk engem pont azon a napon?

A gyereknek meg az lesz természetes, amit a családjában lát.

Szerintem úgy állj hozzá, hogy nincs ebben semmi probléma, hisz pár nap múlva személyesen meg fogják köszönteni. Próbáld te magad is rugalmasabban kezelni ezt.

2021. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%

Ha körülöttetek forog a világ, akkor jogosan esik rosszul.

Egyébként nem.

2021. júl. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem nem jogos a felháborodásod. Ha hétvégén lesz a buli akkor majd ott felköszöntik, felesleges ezért hétközben telefonálgatni egy 4 éves gyereknek.

Megjegyzem én felnőttként sem várnám el, hogy a hétvégi buli előtt hétköznap felhívjanak telefonon a születésnapom miatt. Bőven elég ha a szombati buliban mondanak egy boldog szülinapot.

2021. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
99%
Te vagy túlérzékeny. Majd felköszöntik személyesen. És tényleg ne kommunkáld a gyerek felé a csalódottságod, főleg ne úgy, hogy a szemét manci néni nem hívott fel. A gyereket ez nem érdkeli, nem fog ezen pörögni 4 évesen, ha te nem csinálsz belőle ügyet.
2021. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
22%
Nekem is rosszul esett volna egy kicsit.
2021. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!