Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan háborodott fel a húgom?

Jogosan háborodott fel a húgom?

Figyelt kérdés

Húgom nemrég letette a jogsit, és szüleimmel úgy gondoltuk, hogy meglepjük őt egy új kocsival ( Audi A5). Az utóban semmilyen hiba nincs, sőt, ez a kedvenc autómárkája, mégis mikor meglátta akkor eléggé kiakadt. Idézem :

"minek vesztek TI nekem kocsit? Azt hiszitek, hogy csóró vagyok??" és felment a szobájába. Nem tudtuk mire vélni ezt, és eléggé sz@rul is esett nekünk, mert nem volt túl olcsó az autó.. Hugomnak még nincs rendes állása, kocsit saját erőből nem tudott volna venni. Nem tudom megérteni, miért nem örül, legalábbis az ő helyébe én biztosan ugrándoztam volna örömömben, hogy a családom ennyire figyelmes.. Szüleimmel azt beszéltük meg, hogy hagyjuk egy kicsit megnyugodni, majd meglátjuk mi lesz.


Szerintetek jogosan háborodott fel?

Vagy valamit elrontottunk?

Esetleg hogy tegyük jóvá?


2021. júl. 14. 13:30
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
30%
Hugi lebukott,prosti,kitartott,konzum,mindegy,több pénze van mint nektek együttvéve,nyilván nem akar egy ilyen szart ha jobbat is megengedhet magának
2021. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
86%

Hát itt nehéz igazságot tenni, mert mind a két fél érthető valahol.


Most nyilván utólag könnyű okosnak lenni, de először meg kellett volna kérdezni, hogy akarja-e egyáltalán. Nem is értem, ilyen drága dolgoknál azért megkérdezi az ember.


Én jelenleg a jogosítvány megszerzése előtt állok(nem önszántamból kezdtem el, mindenki tudja ezt, de ez részlet kérdés). És a családi összejöveteleken random rokonok emlegetik a szüleimnek, hogy ha majd jogsim lesz, akkor vegyenek nekem autót. Na én meg nem győzöm lecseszni a rokonokat, hogy ne adjanak ilyen ötleteket, mert semmi haszna nem lenne annak, ha nekem lenne autóm. Középiskolás vagyok, semmi nem indokolja, hogy én annyira hű de sok helyre vezessek, amikor olyan helyzetben vagyok, hogy helyben minden közel van, a suli tömegközlekedéssel még bőven kényelmesebb nekem(ugye nem kell parkolóhelyet vadászni a koli körül pl), pocsékul tájékozódok, szóval egyedül úgyse nagyon jutnék el sehová. Plusz egyébként "családi autónk" sincs, ha autóvásárlás lenne a prioritás, akkor sem látnám értelmét, hogy rögtön nekem legyen, ha egyébként a szüleimnek is van jogosítványa. Nyilván suli mellett fent se tudnék tartani egy autót, amire, amúgy szükség sincs.


Szóval ha az a helyzet, hogy ha nincs rá szüksége most, és nem tudja fenntartani, akkor felesleges. Én is marha mérges lennék, ha szó nélkül kapnék valami nagyon drága, számomra szükségtelen, dolgot, aminek az egyéb költségeit is a szüleim fizetnek. Mert akkor később megkaphatom szinte bárkitől azt a beszólást, hogy hú, örökké nagyon hálásnak kell lennem, és ezért akár szülői kérésre lemondani bármi olyanról, ami nekem tényleg fontos, pusztán azért mert ilyen nagy ajándékot kaptam. Mondjuk nálunk a családban gyakori az anyagiakkal való manipuláció, szóval ez is gond lehet.

2021. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
92%
Aha persze, 7 millás autót tanulóautónak, ne ide járj kamuzni
2021. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
95%

Kamu de azért egyefene válaszolok....

Ha ismeritek is,akkor tudjátok hogy mi az amit ő szeret.

Tehát ha ő nem szereti a kombi kocsikat, vagy a bmw-t akkor minek vesztek neki?

Vagy miért nem kérdeztetek rá hogy milyen autók tetszenek neki,és mondjuk hogy maradjon a meglepetés erejéből valami akkor miért nem 1 kis idő múlva vettétek neki meg?

2021. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
11%

Itt aztán sok irigyek vannak 😂😂

Mi a bajotok ? Nektek nem fussa ?

2021. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Neki nem tudtatok autót venni, hanem max a szülők maguknak. Ahhoz alá kellett volna írnia. A szavaiból kiindulva lehet egy olcsóbbat vett volna de azt saját magának azaz a saját nevére, vagy várt volna amíg a rávaló meg lesz, és a fenntartás sem okoz gondot. Az ilyeneket jobb megbeszélni.
2021. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
98%
tuti kamu de többiek jól leírták mi volt a hiba így nem ismételgetem...
2021. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
21%
Pedig nem nagy tétel egy Audi A5, én a 19. szülinapomra egy Lamborghini Urus-t kaptam 🥰
2021. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
98%

Ma lett feltéve a kérdés de már ki emelte pedig van elég válasz.

Egyértelműen kamu ahogy látom többek szerint is...

itt mindkét félhez lehet egyenlő válaszokat írni.

2021. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen drága ajándékot előzetes megbeszélés nélkül, meglepetésként adni valakinek egyszerűen meggondolatlanság.
2021. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!