Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermek vállalás, ha csak...

Gyermek vállalás, ha csak igazán a nő akarja a férfi nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok.Van egy 3.5 éves gyermekem.Sajnos elváltam.De a jelenlegi kapcsolatom nagyon jó,imádjuk egymást.Most költözünk külön a szülőktől(vettünk házat).

Sokszor feljött a baba téma az utóbbi fél évbe.Hol én hol a párom hozta fel.Legutóbb megegyeztünk még 3 hónapot várok és belevágunk a baba témába.Letelt a 3 hónap rákérdeztem,hogyan legyen(elfogyott a fog.gátlom).Párom persze hogy akar ezt mondta.Aztán egyik este konkrétan "megbeszéltük" -Én nagyon szeretnék már újból "babázni".Szeretnék közös gyermeket,kis tesót a fiamnak.

-Párom ö még nem akar,érvei:Még nem éltünk csak mi 3 an;Sok a vita (szülők---mi köztünk)így nem lehet babát várni;Hogy jövünk ki anyagilag stb...

Úgy érzem ezek csak a részéről kifogások.A megbeszélés nem megbeszélés mert kénytelen vagyok elfogadni,beletörödni a döntésébe.Közben belül meg mar a vágy egy baba miatt.Azt mondta a párom ha elköltöztünk (jövő hét)akkor át beszéljük újból.De vasárnap kellene elkezdeni a gyógyszert,szedjem vagy ne?van más védekezési mód is,mert mi van ha meggondolná magát?Mit tegyek???


25/N


2010. aug. 26. 13:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
"Egy gyereked már van, nem tudom mit akarsz."
2010. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne szülj úgy gyerkeet, hogy a párod nem 100 %-ig biztos abban, hogy szeretne veled közösen gyermeket vállalni. Mégcsak 25 éves vagy, éljetek egy kicsit hármasban, és ha mindketten akarjátok azt a kisbabát, hát akkor vállaljatok csak. Tudom miről beszélek, kb. öt év alatt hangolódtunk össze a férjemmel, hogy akarunk még egy gyermeket. Becsaphattam volna, amikor én nagyon akartam, ő meg nem, de nem tartottam volna tisztességesnek a döntésemet. Szerintem kezd el a fogamzásgátlót vasárnap, és várd ki, amíg mindketten szeretnétek babázni.
2010. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sincs becsapni a párom,nem lennék úgy terhes,hogy ő nem akarná.Nem azt kérdeztem hogy becsapjam-e vagy sem,hanem hogy miért gondolja meg magát a párom holott volt mikor ő hozta fel nem én.Eddig én hallani se akartam még 1 gyermekről,eddig ő beszélt mindig a közös babáról.Mikor meg elültette a bogarat a fejembe akkor meg jön a kifogásokkal:(

Szerintem is elkezdem a fog.gátlót vasárnap vagy lehet más védekezés mellett leszünk.Ezt még megbeszélem vele.A spirálról hallani se akar a párom.Azt én már rég feltettetem volna,ha rajtam múlik.

2010. aug. 26. 14:50
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Érthető a csalódottságod, de a pasiknál ez úgy van, hogy mindennek klappolnia kell ahhoz, hogy be is merjék vállalni. Nincs veszve semmi, egyszerűen "csak" 1: lehet, hogy megijedt (normális dolog), 2: valóban nem olyanok most a körülmények, 3: tényleg átgondolta, és még szeretné "kihasználni" a babázós időszak előtt azt, hogy kicsit szabadabban mozoghattok. Sztem próbáljatok meg más védekezési módszert, mert tényleg javasolt szüneteltetni a gyógyszert, és mi van, ha 2 hónap múlva meggondolja magát?:)
2010. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót akarsz magadnak, akkor szeded a gyógyszert még és megvárod, amíg a párod is 100%-osan akarja a babát. Máskülönben könnyen meglehet, hogy megint egyedülálló anyuka leszel, ám ezúttal már két gyerekkel. Meg kell tanulnod gátat szabni a vágyaidnak, mert ezúttal már nem csak a saját életedért vagy felelős, hanem a már meglévő gyermekedért is.
2010. aug. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, a spirállal mi a probléma. Ezzel is egyedül te vállalod a felelősséget, ehhez szerintem nincs köze.Egy gyógyszer szedését bármikor abba lehet hagyni.Valóban érdemes megvárni, mig a hatóanyag kiürül a szervezetedből.Viszont abban teljesen igaza van a párodnak, hogy még sosem éltetek hármasban, ki kell alakitani az új szokásokat és meglátni, mennyire birjátok anyagilag.Ha már eddig vártál, mindenképpen érdemes hallgatni rá. Semmiképpen ne vállalj úgy gyereket, hogy nem közös az akarat!Szerintem a párod nem gyáva,hanem előrelátó, megfontolt, örülj neki, hogy felelősen gondolkodik a jövőtökről.
2010. aug. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Vasárnap rám bízta a döntést hogy beveszem-e a gyógyszert.Bevettem.

Ez a levél ha elfogy átrágjuk újból.

Ha most az mellett döntöttem volna hogy nem szedek gyógyszert elfogadta volna a párom,akkor gumiztunk volna legalább 2 hónapig.De tényleg nem akarok olyat csinálni amit ö nem szívesen ,örömmel vállalna.

Azért még várom a válaszokat.

2010. aug. 31. 09:05
 18/20 anonim ***** válasza:
45%

Nem olvastam végig, de egy megoldás van: keresni egy olyan férfit, aki akar gyereket.

Ha nem teszed, vagy te leszel boldogtalan, vagy a mostani párod - és előbb-utóbb vége lesz, gyerekkel vagy anélkül.

2010. aug. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Nem akarok másik pasit keresni.Ő a számomra a tökéletes férfi.Ha végig olvastad volna tudnád hogy mire jutottunk.

Boldogtalan nem leszek mert van egy gyönyörű kisfiam csak úgy volt egy ideig hogy jöhetne a kistestvér csak hiba csúszott a számításba ezért lettem csalódott.

2010. aug. 31. 12:03
 20/20 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Nálunk is így kezdődött a babakérdés, a párom nem volt biztos benne, hogy bevállaljuk-e vagy nem. Nála is előjöttek a családi konfliktusok, a piszkos anyagiak stb.

Vártunk egy évet, aztán persze nem lett biztosabb a helyzetünk semmilyen téren, és akkor azt mondta, ne várjunk tovább, egyetlen dolog biztos az egészben, az hogy mi szeretjük egymást. Bevállaltuk, és hát mit mondjak: azóta ez a kis manó felforgatta az életünket, de olyan nagy örömöt hozott, és annyira élvezzük, hogy szülők vagyunk, hogy a problémák is eltörpülnek mellette. Persze én sem erőltettem a páromra, megvártam míg belátja, hogy olyan nincs hogy mindig minden rendben legyen egy gyerekvállaláshoz. Sajnos a mai világ nem erről szól. ha az ember erre várna, sohasem lenne megfelelő időpont. De mindenképp két ember döntése legyen, és egy stabilan működő kapcsolatba. Akkor már az a gyerek is boldog, kiegyensúlyozott családban fog felnőni.

Adj neki időt, hogy végiggondolja, és elhatározza magát.

Sok sikert nektek!

2010. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!