Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermek vállalás, ha csak...

Gyermek vállalás, ha csak igazán a nő akarja a férfi nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok.Van egy 3.5 éves gyermekem.Sajnos elváltam.De a jelenlegi kapcsolatom nagyon jó,imádjuk egymást.Most költözünk külön a szülőktől(vettünk házat).

Sokszor feljött a baba téma az utóbbi fél évbe.Hol én hol a párom hozta fel.Legutóbb megegyeztünk még 3 hónapot várok és belevágunk a baba témába.Letelt a 3 hónap rákérdeztem,hogyan legyen(elfogyott a fog.gátlom).Párom persze hogy akar ezt mondta.Aztán egyik este konkrétan "megbeszéltük" -Én nagyon szeretnék már újból "babázni".Szeretnék közös gyermeket,kis tesót a fiamnak.

-Párom ö még nem akar,érvei:Még nem éltünk csak mi 3 an;Sok a vita (szülők---mi köztünk)így nem lehet babát várni;Hogy jövünk ki anyagilag stb...

Úgy érzem ezek csak a részéről kifogások.A megbeszélés nem megbeszélés mert kénytelen vagyok elfogadni,beletörödni a döntésébe.Közben belül meg mar a vágy egy baba miatt.Azt mondta a párom ha elköltöztünk (jövő hét)akkor át beszéljük újból.De vasárnap kellene elkezdeni a gyógyszert,szedjem vagy ne?van más védekezési mód is,mert mi van ha meggondolná magát?Mit tegyek???


25/N


2010. aug. 26. 13:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

kezd el szedni a gyógyszert vasárnaptól, ne akarj olyat, amit a másik nem akar, mert ennek rossz vége is lehet...különben is, ráértek még nagyon fiatalok vagytok.


Érdekes, mert én nő létemre nem akartam soha gyereket, mégis minden pasijelölt akart és ezzel piszkáltak állandóan...

Ki érti ezt?

2010. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Talán tényleg aggódik a párod, te pedig a vágyakozás miatt nem látsz meg olyan dolgokat, amiket ő igen. Ha költöztök akkor mindenképp várjatok. Nyugodj meg, ő nem zárkózott el előle, csak szerintem megijedt :) Ha nyugodt lesz minden, akkor biztos vagyok benne, hogy ő is akarni fogja. Nagyon rossz úgy gyereket várni, hogy az egyik fél nem akarja, szóval várd ki amíg rábólint, akkor majd lesz nagy öröm :) Használjatok addig spermicidet vagy óvszert. Egyébként is én mindig azt tanácsolom, hogy gyógyszerszedés után érdemes pár hónapot kihagyni és utána próbálkozni. Van aki hozzám hasonlóan ezt tanácsolja, de van, aki pedig azt mondja rögtön lehet, én várnék, innentől te tudod :)
2010. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
ha nem akarsz két gyerekkel egyedül maradni,akkor ne
2010. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Keresd fel a nőgyógyászod, mert fogamzásgátló után várni kell valamennyi időt, míg kiürül, és csak utána lehet belefogni a baba témába! Gyógyszere válogatja, hogy mennyi időnek szükséges eltelnie. Ne szedd a gyógyszert, próbálkozzatok gumival, vagy próbáld ki a spirált.
2010. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Egyértelműen nem szülünk, ha a másik nem akarja. Nem is tudom mi a kérdés..
2010. aug. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
Miért mi lenne a megbeszélés? Ha a te akaratod érvényesül? Az mennyivel előbbre való. Ha neked nem felel ez meg akkor nem kell a pároddal lenni. De ha szereted akkor el kell fogadni. Egy gyereked már van, nem tudom mit akarsz.
2010. aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
Ne bántsátok már a kérdezőt, semmi rosszat nem mondott, és nem akar a párja tudtán kívül szülni. Fel nem tudom fogni mire jók ez a rosszindulatú válaszok, tanácsot kért, nem szemétkedést.
2010. aug. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A két dolgot (gyógyszert szedd vagy ne, ill gyerekkérdés) egyelőre külön kezeljétek. Ha tényleg olyan jó a kapcsolatotok, azt is meg lehet beszélni, hogy kompromisszumos megoldás szülessen. Értem ezen, hogy próbáld megérteni az ő érveit is, ne akard most azonnal görcsösen ráerőltetni a babát, de kérdezd meg tőle, mi lenne ha ettől függetlenül már elhagynád a gyógyszert.. Védekezne-e másképpen is? És ha igen, pár hónap után valóban vissza lehet térni a témára. Muszáj mindkét fél érzéseit figyelembe venni, de arra is vigyázzatok, hogy ne nyomja el egyikőtökben sem a saját akaratát. Nyugodtan fogalmazd meg a vágyad, de biztosísd a megértésedről, hisz ő sem utasítja ezt el, csak még várna.. adj magatoknak még időt, meglátod, milyen jó lesz, ha már ő is ugyanannyira vágyik rá...
2010. aug. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként ha már valaki feldobta: Engem is nyaggattak már, hogy legyen gyerek, de én nem akartam nem is akarok, pedig nő vagyok, én is azt hittem, hogy fordítva szokott lenni és a férfiaknak annyira nem fontos, de ezek szerint tévedtem.
2010. aug. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%
És ki szemétkedett?Mindenki azt írta,hogy ne legyen gyerek,nem?Ebben mi a szemétkedés?
2010. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!