Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha utál a párom fia?

Mit tegyek ha utál a párom fia?

Figyelt kérdés
A párommal lassan 2 éve vagyunk együtt, 9 év korkülönbséggel. A fia 14 éves, próbálok neki tényleg mindenben eleget tenni. Pénzt szoktam neki adni ha kér. Próbálom az apjával is megbeszélni, ha esetleg szeretne valamit de ő nem engedi. Mindenben próbálom segíteni, de ő egyszerűen nem hajlandó elfogadni. Nincs vele semmi problémám egyébként, én nagyon jó viszonyt tudnék vele kialakítani, de ő ebben nem partner. Folyamatosan generálja a vitát és próbálja a páromat ellenem hangolni. Én úgy érzem, hogy mindent megtettem amit megtehettem, de belefáradtam teljesen már. Ti mit gondoltok erről?
2021. jún. 25. 16:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%

Most kell hatralepned 2-ot es kiallnod magadert.

Ne adj neki tobb penzt. Azzal lathatod lekenyerezni ugyse tudod a gonoszkodasai, vitageneralasa adott, ha kap toled penzt ha nem. Ha meg nem talal rajtad fogast, akkor ugyse tud gonoszkodni. Ezt a gyereket nem neked, hanem az edesapjanak es edesanyjanak kel nevelnie. Te fektess le nehany alapszabalyt a ti lakasotokban (mit kell ott hazimunkat elvegeznie, illik mineig koszonni...stb.).

A tiszteletet mindig kiveteld meg. Es ha legkozelebb teged keress meg, hogy az apjanal jarj kozben, akkor mondd hogy ezt bizony apukaddal kell egyeztetned, hiszen bar te nengednes vagy sem, de az edesapja az edesapja es te ebbe nem akarsz belefolyni, hogy utana kesobb vitaba keverd magad.


Az edsig neki adott penzt koktsd magadra, csinalj neha sajat programot, mert iszonyatosan kimerito tud lenni egy ilyen kihasznalos, onzo kamasz, aki majd figyeld meg nemsokara jon azzal hogy mit kepzelsz te hisze te senkije vagy neki.

Beszeld meg a parodsal is, hogy ugy gondolod a gyereke nevelese es a kamasz eletenek viharait nem neke dkell kezelni, te elvaros a tiszteletet es viszont, meg ha neki kerdese van agy ketelye a fiaval kapcsolatban, akkor meghallgatod elmondos a velemenyed, de nevelje o es az edesanyja, mert neked most kezd kicsit sok lenni a gonoszkodasbol, vitakbol es szeretnel fellelegezni.

2021. jún. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem tetszik neki valami, találkozzon az apjával külön. Nem kell fel ülni erre a vonatra.😀Biztos vagyok benne, higy mélyen benne van az ex keze, így volt a barátnőmneknel is, aztán pár év után megkedveltek a barátnőmet a gyerekek, és el is mondták, hogy az anyjuk mennyit beszélt ellene. Te csak húzd meg a határokat, ha valami nem tetszik mehet haza anyucihoz
2021. jún. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Áhh nem, nem miattam váltak el. Én javában nem is ismertem őket akkor még. A mi megismerkedésünk közt kb 1 év 7 hónap telt el mióta elváltak. A válásnak az oka pedig az volt, hogy a páromnak vállalkozása van, és ugye a feleség semmiben nem volt partner. Elvárás pedig ugye volt, hogy neki ennyi és ennyi pénz kell, ilyen autó kell… stb. Nyilván ebben a párom a leghibásabb mert ő engedett neki. Én mái napig dolgozok (nem nála), mert én úgy gondolom, hogy igenis kell nekem az a kis saját pénz és, ha bármi történik, ha esetleg szétmegyünk akkor igenis legyen pénzem. Munka nélkül, semmit tevéssel én nem is tudnék meglenni. De ez most teljesen lényegtelen.

A párom egyébként természetesen mellém áll, ha esetleg olyat mondana, de néha a semmiből összevitázunk, ha a gyerek ott van. Meg folyamatosan mondja, hogy én mennyire fiatal vagyok az apjához, és, hogy neki ez mennyire nem megszokott, és ehhez hasonlók. Én szeretnék tényleg egy kiegyensúlyozott kapcsolatot kialakítani velük, feleslegesen vitázni nem szeretek. Én teljesen elfogadtam, de ő szinte egyáltalán nem. Remélem tényleg csak a kamaszkor miatt van, és egyszer békességben tudunk egymás mellett élni.

2021. jún. 26. 10:48
 14/19 A kérdező kommentje:

Meg volt egy szituáció, amit igazából nem értettem. Mái napig furcsa nekem.

Egyszer hazahoztunk egy utazási irodás újságot, amit csak megszerettünk volna nézni, hogy mégis milyen ajánlatok vannak. Időnk sincs elmenni nyaralni, egyáltalán meg sem fordult a fejünkben, mert mindkettőnknek meg van a dolgunk. Aztán másnap csörög a párom telefonja, hogy mégis mi mit képzelünk magunkról, hogy elmennénk nyaralgatni, hogy őt meg a gyereket semmibe nem nézünk, hogy előttük tervezzük az ilyeneket. Egyrészt mint már elmondtam, nem akartunk menni, de ha mennénk is akkor mi lenne? Másrészt a gyereket oké elvinnénk, de az anyjához mi közünk lenne?

Nagyon-nagyon durva veszekedésnek vagyok heti szinten 7-ből 4 napot fültanúja, ahogy veszekednek. A feleség folyamatosan “zaklat” minket, hogy mi milyen hülyék vagyunk.. Iszonyatosan elhord minket. Pedig tényleg mi csak éljük az éltünket. Volt olyan is, hogy a gyerek 1 nappal tovább volt nálunk és elkezdett szó szerint üvölteni a telefonba, hogy a párom ilyen meg olyan szar szülő, hogy ez nem így megy, hogy ő csak elviszi a gyereket, meg ehhez hasonló baromságok.

2021. jún. 26. 11:01
 15/19 anonim ***** válasza:
22%

Én sem jópofiztam mostohaanyámmal sosem, mert minek? APA választotta őt, nem én, miért kéne nekem kedveskedni meg barátnősdit játszani?


Persze nem fogta fel sohasem és mindig én voltam a szmét. Mert? Sosem viselkedtem vele tiszteletlenül, de ő már azt annak vette, ha megmondtam neki, hogy a nagynénémmel mennék moziba, nem vele.

2021. jún. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%
Minek beszéltek napi szinten a nővel. Ne vegyétek fel a telot. Ennyi
2021. jún. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Hát én is beszartam volna kamaszként ha apám odaállít egy fiatal nővel aki a nővérem lehetne. Te ugyan ezt a köpködést csinálod csak a másik oldalról, 14es válaszodból látszik, ezek a dolgok nem tartoznak rád. Egyébként egy gyermek mindig az anyját fogja védeni normális esetben, aki ezért hibázatatja az nem normális. Mondom ezeket úgy hogy nincs gyermekem, normális párkapcsolatban élek, csak szimplán beleképzelem magam a gyerek helyébe...
2021. jún. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
78%
Anyukát miben kell védeni? Nincs köze a kérdezonek a valashoz. Ha anyuka nem normális azon nincs mit védeni, nyilvánvaló, hogy irigy az új kapcsolatra és ezért nem lehet értelmesen megbeszelni dolgokat. Komolyan agyam eldobom😀nálunk ilyen nincs!!!! Pedig kamasz itt is a gyerek, tisztel és viselkedik, természetesen amikor az anyja már kerdezoskodik, hogy mit evett nálunk még mit csinálunk,akkor általában ő koptatja le mert tudja, hogy az anyja milyen.... Sajnos.. Szóval nálunk addig askalodott és moxskolodott az anyuka, higy a gyerek már nem mond el semmit neki, mert ellenünk forgatja szándékosan. A gyerek rajott hamar, hogy nem velem van a baj, hanem hogy az anyja nem bírja elviselni, hogy az apja boldog velem. Kitartást neked kérdezo, nálunk is 6 év volt mire a gyerek belatta, hogy nem vagyok én sátán 😀Most már több dolgot megoszt velem mint az anyjával.
2021. jún. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
54%

#17 csak addig fogja védeni a gyerek anyukát, amíg a gyerek rá nem ébred arra, hogy bizony anyuka kavarja a szart... Nálunk ugyanez volt a helyzet, mármint nem velem, hanem anyummal, meg a párjával és annak a fiával. Egy idő után rájött, hogy mi a valóság. (Bár anyummal egyébként nem volt bajuk egymással soha.)


Azóta a gyerek velük él és tök jól elvannak hárman. :))


Kérdező nem kell tenned semmit. Majd rájön a gyerek, hogy milyen az anyja. Addig meg annyit foglalkozz vele, amennyit muszáj.

2021. jún. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!