Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lesz aki továbbvigye a nevet?

Nem lesz aki továbbvigye a nevet?

Figyelt kérdés

Ma a párom találkozott az egyik nővérévél. El is újságolta, mivel ma tudtuk meg, hogy ismét kislányt hordok a szívem alatt és nem is tervezünk több gyermeket.

A nővér reakciója hogy dehát akkor ki fogja továbbvinni a családnevet.

A páromról lepergett, de én azóta is ezen agyalok és rosszul érzem magam, hogy nem tudtunk harmadjára összehozni egy fiút. Biztosan titokban vágyik rá, csak nekem nem mondja.

Ez komolyan ekkora baj? Vagy a testvér csak azért szólt be, mert nekik nincs lányuk?


2021. jún. 23. 17:40
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is 3 lány született. Én úgy oldottam meg a nevem "fennmaradását", hogy a férjemmel felvettük kölcsönösen egymás nevét, és a gyerekek is ezt fogják kapni, tehát Pl Kiss-Molnár Attila,Kiss-Molnár Margit a nevünk, és a gyerekek is ezt a vezetéknevet fogják majd megkapni.
2021. jún. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
83%
Igen mostanában ez a divat. Egyébként én díjazom. Majd arra leszek kiváncsi, hogyha ez a generáció felnő. Pl. Kovács-Horváth Krisztián elveszi feleségül Dunai-Nagy Nórát akkor a gyereküknek mi lesz a vezetékneve?
2021. jún. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
69%
#32 keress vissza, millióan elsütötték már ezt a rendkívül egyedi, még sehol nem hallott poént.
2021. jún. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
68%

Pont ezen morfondíroztam én is, #32. A nagy ki viszi tovább a nevet verseny áldozatai 15-20 év múlva fogják vakargatni a fejüket, hogy akkor mi is legyen a házas név, és most akkor ki is viszi tovább a nevet?

A te példádban Dunai-Nagy Nóra mit fog válaszolni az anyakönyvvezetőnek, amikor megkérdezi, mi lesz a neve házasság után?

És még erre jön rá az az óriási marhaság, hogy két keresztnevet adnak a gyereknek. Bányai-Makranczi Dorottya Éva ha férjhez megy Dönbrentei Kornélhoz, mi a jóistent kezd a nevével?

2021. jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
68%

#31. Sértés nélkül kérdezem, komolyan. Gondoltál a gyerekeid felnőttkorára?

Ha a Kiss-Molnár Margit nevű lányod férjhez megy Varga-Ténai Kálmánhoz? Felveszi a nevét? És ha tovább akarja vinni a sajátját? Hogy fogják elnevezni a gyerekeiket? Kiss-Molnár-Varga-Ténai Dominik?

2021. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
52%
Csak a miheztartás végett: a „rendkívül egyedi vicc, még sehol nem hallottuk” nem azt jelenti, hogy tényleg sosem hallottuk még, és a következő két hozzászólás megint nagyon vicces lesz, hanem azt, hogy tizenöt éve minden ilyen kérdés alá odapötyögi valaki, és nagyon unalmas már.
2021. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
#31-es vagyok, nem, nem gondoltam arra, hogy majd ő házasság után, hogy fogja a nevét tovább vinni. Nálam az volt a prioritás, hogy ha nekem változtatni "kell" a nevemen, mivel a férjem nem akarta, hogy megtartsam a leánykorit, ezért belementem, de csak akkor ha ő is felveszi az enyémet. Mivel ő is felvette kötőjelesen, ezért a gyerekek is csak ezt kaphatják. Én úgy voltam ezzel, hogy másnak két keresztneve van, nekik két vezetéknevük lesz. Ha az enyémet hagyják el esküvő után, akkor sem fog zavarni. Amúgy két egyszerű, rövid vezetéknévről van szó.
2021. júl. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!