Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lesz aki továbbvigye a nevet?

Nem lesz aki továbbvigye a nevet?

Figyelt kérdés

Ma a párom találkozott az egyik nővérévél. El is újságolta, mivel ma tudtuk meg, hogy ismét kislányt hordok a szívem alatt és nem is tervezünk több gyermeket.

A nővér reakciója hogy dehát akkor ki fogja továbbvinni a családnevet.

A páromról lepergett, de én azóta is ezen agyalok és rosszul érzem magam, hogy nem tudtunk harmadjára összehozni egy fiút. Biztosan titokban vágyik rá, csak nekem nem mondja.

Ez komolyan ekkora baj? Vagy a testvér csak azért szólt be, mert nekik nincs lányuk?


2021. jún. 23. 17:40
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
87%
Ez baromság. De tovább viheti mindkettőtök vezeték nevét. Ha Te vagy mit tudom én Horváth a párod meg Takács, akkor úgy is nevezhetitek a gyereket, hogy Horváth-Takács és mellé a keresztnév.
2021. jún. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint a párodat nem érdekli, téged se érdekeljen. Engem sem érdekelne
2021. jún. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Na és! Ez nem rajtad múlik, hanem a párodon. Ez olyan sötét középkori kijelentés, ami szót sem érdemel. Nem véletlenül pereg le a párodról, kövesd te is a példáját.
2021. jún. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Számos ilyen eset van. Nálunk is ez a helyzet most és elég ritka családnevem van. Többször is előfordult már a családunkban, hogy "kihalt" a családnevünk. Ezt csak onnan tudom, hogy jó pár száz évre visszamenőleg sikerült összeállítanunk a családfát. Kár ezen morfondírizni. :)
2021. jún. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
De lehet Takács Rebeka a kislány és vállalhat majd férj nélkül gyereket vagy megtarthatja a Takács nevet a házasodás során is. Aztán Rebeka szülhet egy fiút, aki tovább viszi a Takács nevet. 🤷‍♀️ Nincs elveszve a dolog.
2021. jún. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Szard le.

Amugy meg mar manapsag is egyre jobban divat az, hogy az anyuka vezeteknevet kapjak a gyerekek, es akkor vajon mi lesz 20-30 ev mulva? :))

Felesleges ezen kattogni, es ha fiad is lenne, akkoris benne van a pakliban az,hogy soha nem alapit csaladot.

2021. jún. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
91%
Akkor ő kapja a te vezetéknevedet.
2021. jún. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Katona Dius ***** válasza:
100%

Van egy kollégám. Nem a valódi nevüket írom, de a lényeg ugyanaz. Kollégám a férj, Kiss Róbert. Van a felesége, Tóth Enikő. Amikor összeházasodtak, mindketten felvették egymás nevét, így lettek mindketten Kiss-Tóth-ok.

Kiss-Tóth Róbert és Kiss-Tóth Enikő. A gyermekeik ezt a nevet örökölték, mindhárom lány Kiss-Tóth lett.

2021. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
80%
8-as, azért ezt a lányok nem tudják majd így csinálni, csak kéttagú lehet a név.
2021. jún. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nővérének ez annyira fontos, szüljön egy gyereket és adja neki a saját nevét. A tiétekbe nincs beleszólása.
2021. jún. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!