Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lesz aki továbbvigye a nevet?

Nem lesz aki továbbvigye a nevet?

Figyelt kérdés

Ma a párom találkozott az egyik nővérévél. El is újságolta, mivel ma tudtuk meg, hogy ismét kislányt hordok a szívem alatt és nem is tervezünk több gyermeket.

A nővér reakciója hogy dehát akkor ki fogja továbbvinni a családnevet.

A páromról lepergett, de én azóta is ezen agyalok és rosszul érzem magam, hogy nem tudtunk harmadjára összehozni egy fiút. Biztosan titokban vágyik rá, csak nekem nem mondja.

Ez komolyan ekkora baj? Vagy a testvér csak azért szólt be, mert nekik nincs lányuk?


2021. jún. 23. 17:40
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod nővérének olyan fontos ez a név továbbvivős dolog akkor miért nem kapta az ő vezetéknevét a fia? Amúgy ne törődj vele te se túl sokat ha a párodat nem érdekli, a 21. században szerintem teljesen mindegy hogy ki kinek a nevét viszi tovább.
2021. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
nem igazán értem ezt a drámát, anyám családjában is három lány született, de most mit hisztizzenek rajta? szüljön a nagymama addig kölyköket, amíg már eltartani nem tudják őket, hogy hátha a hatodik fiú lesz? (sőt, az unokák sorában is egyetlenegy fiú van, majdnem az apák neveit se viszi tovább senki. de eskü nem értem mi a rossz abban.
2021. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, én is így gondolom, hogy ezen nem kellene felhúznom magam, de mégis bántott, hogx olyan dologért szól be, amin nem változtathatunk. Mintha a magasságomat firtatná mondjuk.

2021. jún. 23. 18:24
 14/37 anonim ***** válasza:
94%
A sógornődnek pont annyi a felelőssége ebben, mint a te lányaidnak. Született volna fiúnak, csinált volna fiúgyerekeket, élne tovább a név.
2021. jún. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
27%

"Vagy a testvér csak azért szólt be, mert nekik nincs lányuk?"

De fiuk van? Akkor ő továbbviszi.

2021. jún. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
96%
15.Hogy vinné tovább? Az apjáét viszi.
2021. jún. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
97%
Szüljön magának ő fiút, és adja neki ő a családnevet. Ti is csak így tudnátok csinálni a lányotokkal, csak ott mégegy lépés lenne, hogy az unokátoknak is az legyen a családneve.
2021. jún. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Nekünk tényleg nem volt soha fontos a baba neme. Persze szerettünk volna fiút, de a lényeg az egészség volt. Nem értem az embereket, hogy hogyan tudnak így reagálni egy új élet érkezésére. Mint valami tárgy, aminek vagy lesz haszna vagy nem.
2021. jún. 23. 19:00
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez a név dolog a 21. században teljesen lényegtelen. Senkit nem érdekel a neved, és a jövőben sem fog
2021. jún. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
96%

Jaj, annyira röhögök ezen. Nincs, aki továbbvigye a világhírű Kovács, Szabó és egyéb proletár neveket.

Mi nemesek vagyunk és ezt a nevet sem viszi tovább senki ezen az ágon...és? Ettől még nem fog megállni a világ.

2021. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!