Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lesz aki továbbvigye a nevet?

Nem lesz aki továbbvigye a nevet?

Figyelt kérdés

Ma a párom találkozott az egyik nővérévél. El is újságolta, mivel ma tudtuk meg, hogy ismét kislányt hordok a szívem alatt és nem is tervezünk több gyermeket.

A nővér reakciója hogy dehát akkor ki fogja továbbvinni a családnevet.

A páromról lepergett, de én azóta is ezen agyalok és rosszul érzem magam, hogy nem tudtunk harmadjára összehozni egy fiút. Biztosan titokban vágyik rá, csak nekem nem mondja.

Ez komolyan ekkora baj? Vagy a testvér csak azért szólt be, mert nekik nincs lányuk?


2021. jún. 23. 17:40
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
20-as pontosan ugyanígy gondolom. Nekem elég egyedi nevem van, ha jól tudom nincs is belőle több Magyarországon. Mégsem lett tőle szupererőm vagy bármi.
2021. jún. 23. 19:15
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Szard le, az embereknek minden baj. Ha van gyereked, az a baj, ha nincs, az a baj, ha fiú, az a baj, de ha lány, akkor meg az a baj.

Semmi jelentősége nincs.

2021. jún. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy gondolod, a kedves sógórnő ezért téged vagy titeket hibáztat, az nagyon bántó lehet, de ha így van, akkor először nézzen magába, mert ő hamarabb született lánynak, mint a ti gyerekeitek. Lánynak születni vagy csak lányokat szülni egyformán nem rajtunk múlik.
2021. jún. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kihalt a név.

Apámék 4 vannak testvérek 2 nővére és egy bátyja van.

Apámnak és a bátyjánk 2-2 lánya született. 😄

Nekem 3 lányom így férjem testvéreinek a reszortja tovább vinni a nevet,de gyanítom ott se fog tovább menni 🤷‍♀️

2021. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
81%
Vannak olyan helyzetek is mikor pl nem veszi fel a nő a férje nevét, a gyerek meg két vezetéknevet kap.
2021. jún. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Tudtatok, hogy Vujits Vrtko (nem tudom jól irtam-e?) Eredetileg Horváth Árpád volt? Sajnálta, hogy anyja vezetékneve kihal, a Horváth meg igen gyakori. Ezért nevét változtatott. Ilyen is van.
2021. jún. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy milyen menü e tekintetben a gyerek,mert akkor is kihalhat egy családi név ha gyermekek Pl felnőve nem házasodnak még nem lesznek nekik is gyerekeik.
2021. jún. 24. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
82%
21.század van, kit érdekel, ha annyira fontos kaphatja anya vezeték nevét is a gyerekőc.Nem kötelező dolog apa vezetéknevét kapni egy gyereknek sem.Igaz ha első gyerek apáét kapta, a második nem kaphatja anyáét.
2021. jún. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
83%
legyünk őszinték, a születési név eleve egy elég instabil állapot. most képzeld el hogy szülsz még egyet névtartónak, aztán felnőve valamelyik unokád majd visszaveszi a nagypapa családnevét, és akkor a harmadik gyermeked onnantól kezdve felesleges?! (én is a kihaló nevet vettem fel, bár igazából csak azért, mert apám ágával kevésbé vagyok jóban, mint anyáméval, meg apámék vezetékneve elég hülyén hangzik külföldön és ott élek)
2021. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy a nővérnek semmi beleszólása nincs ebbe :D
2021. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!