Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen feszülts...

Mit lehet tenni ilyen feszültség ellen?

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy nagyszülőkkel élünk együtt, anyummal. Jó ideje zavar már egy pár dolog. És ez enyhe kifejezés volt. Ilyen dolgokba szólnak bele nekem, idézem: "nehogy nekem ezt a ruhát vedd fel, megint úgy fogsz kinézni mint egy idióta, holnap itt meg itt nem lesz jó idő, nehogy elmenj, majd elmész ha mondom, nehogy nekem haza merd hozni egyszer is a barátodat, és itt is aludjon, mi vagy te k.va?" hozzátenném, 19 múltam és emiatt nem is volt még normálisnak nevezhető párkapcsolatom.. "ráérsz majd 25 éves korodban ezt elkezdeni" "nyáron sehová sem mehetsz, itthon kell segíteni (igen, egy napra sem kikapcs. szempontjából)


Szerintetek? Kezd nagyon betelni a pohár nálam.. És a felesleges támadásokat megelőzve hozzátenném: eddig minden egyes nyaramat, meg szabadidőmet beáldoztam,mert segíteni kell, stb. jó nevű egyetemre vettek fel, szóval nem vagyok egy semmirekellő emberke, és mégis így kezelnek.. Köszi a válaszokat előre is.


2010. aug. 25. 21:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem próbálj meg beszélni velük, hogy mivel nem vagy kisgyerek, több szabadságot szeretnél.
2010. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Esetleg kolesz?! Nyarakra meg próbálj összespórolni egy kevés pénzt, hogy legalább egy hétig tudj nyaralni, és ne hagyd, hogy elzsarolják tőled azt a kis dugi pénzt! + mond meg nekik, hogy ez a te életed és neked mások az elképzeléseid. Nem fogják megérteni, de minél többet hallják tőled annál inkább fognak rálegyinteni a végén, hogy nah jó legyen.
2010. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát, az idősek már csak ilyenek és ugye javíthatatlanok is.

Engedd el a füled mellett, beszéld meg anyukáddal és, ha ő rábólint a dolgokra, akkor hajrá.

2010. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, beszéltem már velük erről, normális hangnemben egy trágár szó sem hagyta el a számat, pedig nagyon ideges voltam, és ők kezdtek el vádaskodni "hogy majd akkor pofázzál, ha lesz külön lakásod, életed, eddig ez a mi házunk, azt csinálod amit mondok" és annyira zavar, hogyha megpróbálom szépen,értelmesen elmagyarázni hogy figyeljetek ez és ez a problémám,akkor ŐK kezdenek el trágár módon beszélni velem, sokszor zsarolni érzelmileg :(
2010. aug. 25. 22:08
 5/11 A kérdező kommentje:
Koliba fogok menni szeptembertől egyébként, és ha mondjuk valami nem tetszik nekik (barátnőmmel délután dumálunk 2 órát pl ennyi is elég) akkor csapkodják az ajtókat, napokig nem beszélnek velem, meg sajnálják magukat hogy jajj nem voltál itthon bezzeg mi addig dolgoztunk.. agyrém :( és emiatt nagyon ideges vagyok, mostanában elzárkóztam az emberek társaságától is
2010. aug. 25. 22:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Át tudom érezni, nálunk is sok feszülős helyzet van mostanában, bár ennél kicsit komolyabbak sajnos:S

Újabban ilyenkor mindig iszok 1-2 korty pálinkát vagy whiskey kólát. Soha nem volt szokásom a pia, most is csak keveset szoktam néha, csak hogy picit ellazuljak.

Bár ez a te helyzeteden nem sokat javítana, az enyémen is csak azért, mert még 2 évig nincs menekvés a problémák elől, így bele kell törődni a helyzetembe.

2010. aug. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Hát ezt nem értem...

Egyébként mit kell segítened otthon?? Mert az oké, hogy mondjuk elmosogatsz vagy ilyesmi de az max fél óra és könyörgöm nyár van még 1 hétig....

Próbálj meg beszélni velük.

Amúgy meg ha koleszos leszel már nem tudnak ugy rád vigyázni-figyelni mint most! Sokkal jobb lesz!

2010. aug. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Mindig kitalálnak valamit, ha elmosogattam, akkor gyerünk takaíts, segíts a főzésben, a másik szobában is fel kell porszívózni, teregesd ki a ruhákat, a főzéssel rengeteg gondot csinálnak, van úgy, hogy 5féle kaja van otthon, néha arra gyanakszom, hogy a munkába menekülnek valami elől..Szerintem a pia nem megoldás, mert az úgyse változtatna ezen..:( max elfedné a problémám,de attól még ott lenne (utolsó előtti válaszolónak)

2010. aug. 25. 22:25
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként ha egy barátnőmmel dumálok valami érdekes vagy poénos témáról, mostanság még elengedni se nagyon tudom magam ilyenkor sem, mert mindig azon kattogok, hogy na vajon milyen leüvöltés vagy csendes terror (nem szólunk hozzád stb) fog otthon várni emiatt..
2010. aug. 25. 22:30
 10/11 anonim válasza:

Szerintem a problémákat ott és azokkal kell orvosolni, ahol az kipattant. A világ legegyszerűbb dolga az őszinteség, sokan mégis képtelenek erre. Üljetek le, beszéljétek meg. A ti helyzeteteket nem mások fogják megoldani. Sokszor félreértések miatt látszik olyan problémásnak a helyzet.

Én nem hiszem, hogy egy 19 éves lánynak haza kellene vinni a barátját, hogy ott aludjanak együtt. Nem kell semmit elkapkodni, nem kell siettetni dolgokat. Nehéz elképzelni, hogy nagyszülők olyasmit kijelentenének, hogy egy napra sem lehet elmenni sehová.Ha azt tanácsolják, hogy ne menj olyankor valahová, amikor rossz idő várható, az érthető. Lehet csak segíteni akarnak azzal, hogy tanácsokat adnak, mások jobban látják, hogy nézünk ki bizonyos ruhákban, mint ahogyan mi a tükörben láthatjuk magunkat. Sokan ezért szeretnek például bartánővel vásárolni. Azt nem tudhatom, hogy a nagyszülők élnek a ti lakásotokban, vagy ti a nagyszülőkében. Az alkalmazkodás mindenképp fontos, de ha ti éltek a nagyszülőknél, s ti vagytok a fiatalabbak akkor nyilván nektek kell inkább alkalmazkodni.

Úgy érzem soraidból, hogy te nagyobb porblémát látsz helyzetetekben, mint amennyire az valójában problémát jelent. Csak azt tudom tanácsolni magamat ismételve, hogy nem kell idegeskedni, higgadtan meg lehet beszélni mindent, nekem eszembe nem jutna a saját helyzetemet leírni, s másoktól várni a megoldást. Azzal beszéln ém meg gondjaimat, akikkel kapcsolatban az felmerült. Nagyon lényeges, hogy az ember kibeszéljen mindent, de ehhez a megfelelő embert kell megtalálni, aki hathatós megoldást jelent arra a bizonyos porblémára. A te problémádra a családoddal folytatott őszinte beszélgetés jelentheti a problémát. Legyél egy kicsit őszintébb hozzájuk.

Ne csinálj mártírt magadból. Vannak emberek nehezebb helyzetben, de lehet, hogy ők tudják azt kezelni.

2010. aug. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!