Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek valóban boldogok...

Szerintetek valóban boldogok azok az emberek, akik erőltetett teli fogsoros vigyorral töltenek fel magukról, meg a családjukról fotókat közösségi oldalakon?

Figyelt kérdés
2021. jún. 14. 22:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%
Miénk már csendes,22-éve meghalt .
2021. jún. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
89%
Szerintem a kettő nincs összefüggésben. Akár boldog akár nem, a gyakori posztolgatással csak annyit tudsz meg róla h szeret posztolgatni a facebookra, a hangulatáról semmit.
2021. jún. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez nem ennyire fekete fehér, hogy aki posztol az boldogtalan, aki meg nem posztol az boldog. Ismerek olyan párt, ahol a nő folyamatosan posztol, a szerelmes idézetekről már leszokott ugyan, de a gyerekekről napi szinten nyomja fel a fotókat. Ennek ellenére harmonikus a kapcsolata a férjével és a gyerekekkel is foglalkozik. Nyilván ellenkező példa is van, aki csak azért tölt fel napi ötven képet a gyerekről mert a reprodukció volt élete egyetlen célja. Viszont ezt nem lehet így általánosítani.
2021. jún. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
100%
Olyan is van, hogy közeli ismerőseidről derül ki, hogy veri a párja, vagy komoly streamerek/influencerek lesznek öngyilkosok. Ezzel szemben olyan is van, hogy a csendes, visszahúzódó embereknek valójában tökéletesen boldogok, csak egyszerűen nem ismered őket. Minden ember egy rejtély, gyakran még akkor is ha azt hiszed ismered őket.
2021. jún. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is, a többség ezzel az erőltetett magamutogatásal a szar életét kompenzálja. Minnél rosszabbul érzi magát a börében, annál jobban probálja bizonygatni az ellenkezőjét.
2021. jún. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
96%

Nekem van egy konkrét példám is. Rokonomnak most jött a 3. gyerek, már az első gyerek születésekor csalta a férje, a 2. születése után tudtuk meg, hogy veri is. Facebookon csodálatos apa, tökéletes család, hányingerem van tőlük.

Az a nő is telerakta tökéletes család képekkel a facebookját, akit később lemészárolta a férje a gyerekekkel együtt..

2021. jún. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
86%

Remélem nem gondolod, hogy minden vigyor erőltetett, ami "teli fogsoros" :D.

Nekem a fogvillantós vigyorom a valódi, az életben is ritkán mosolygok csukott szájjal.

Persze fotókon ritkán igazi a mosoly, hiszen az ember kamerának pózol, és az elegáns, halvány félmosoly, meg a "szexi" arc is éppolyan erőltetett dolog, mint a teli vigyor, még akkor is, ha fotogénre sikerül. A telefon/fényképezőgép nem vicces, nem cuki, hogy mosolyra késztessen. Tudatosan vesszük fel a mosolyt, mert fotóznak, és hát nem nézel faarccal a kamerába. Ki csinál olyat?


Nem a mosoly milyenségéből következtetnék arra, hogy a posztoló többet/jobbat akar mutatni a valóságnál. Inkább abból, ha túl gyakori a feltöltés, és egyik kép sem az eseményről, a helyről vagy az élményről szól, hanem az van kihangsúlyozva, hogy most itt vagyunk boldogok, ott vagyunk boldogok, ölelés, csók mindenütt, ha nem csók, akkor mindenki a kamerába néz. Boldogok vagyunk az utcán, úton a Tescóba, otthon, az ágyon heverészve. Nyálas feliratok.

Ugyanez a szexi képekkel és az önbecsüléssel. "Ebből a szögből vagyok szép, abból a szögből vagyok szexi. Itt a hajam szép, itt a s.ggem jó. Ugye, szép vagyok?"


De sose lehetsz biztos benne, hogy valaki nem tényleg a hűdeszerelmes időszakát éli-e meg, vagy az a családi pár óra nem volt-e tényleg boldog, még akkor is, ha este már üvöltöttek a gyerekkel, hogy menjen lefeküdni.

2021. jún. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki igen, van, aki nem. Most akkor ezt tovább elemezhetjük, hogy aki azzal foglalkozik, hogy a másik boldogságát tükrözik-e a nyilvános képei, azok boldogok-e...
2021. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%

Ezt sosem lehet tudni, bár a túl gyakori posztolás mindig gyanús. Csak azért mert valaki megoszt képet, nem lesz automatikusan boldogtalan.


Viszont volt több ismerősöm is, aki sokat posztolt, hogy virágcsokrot kapott a férjétől, éttermezések, drága nyaralások, ajándékok, kedves szavak. Komolyan megirigyeltem őket. Rövid idővel a sok posztolás után mindegyik elvált. Azóta ha ilyen túltolt mutatom, mennyire jó nekem dolog van, nekem mindig gyanús lesz.

2021. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül van összefüggés a boldogság és a posztolások között.


Alapból azt látom, hogy sokan úgy gondolkoznak, hogy az ember csak boldogtalan lehet aki boldog az sem boldog tehát boldogtalan.


Holott az ember öröme, állapota percről percre változik.


Én ismerek csomó embert akik feltöltenek képeket, mikor merre kivel jártak, mit csináltak, és boldogok.

2021. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!