Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van szinte már tökéletes...

Kinek van szinte már tökéletes házassága / kapcsolata? és az hogyan működik nálatok?

Figyelt kérdés
tehát arra gondolok, hogy mitől tökéletes és boldog egy hosszú kapcsolat vagy házasság? sok veszekedés azért van? vagy már az sem? sok kompromisszumot kötöttetek egymással vagy elfogadtátok a dolgokat és kész. hogyan működik az igazán jó hosszútávú boldog kapcsolat?
2010. aug. 25. 11:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
54%
én ki merem jelenteni, hogy a mi házasságunk, emberi mértékkel mérve súrolja a tökéletes határát. soha nem szoktunk veszekedni... persze van, hogy vitatkozunk, csipkelődünk...de semmi komoly súrlódás még nem volt a 6 évünk alatt. maximálisan bízunk egymásban. tudjuk, hogy soha nem fogjuk elárulni egymást... egyeznek az elveink, a vágyaink, a céljaink, a véleményünk...döntő többsége. nemcsak egymás szerelmesei, társai, szeretői, szövetségesei de legjobb barátjai is vagyunk.. szeretjük egymást..úgy, ahogy vagyunk. :)) 26/nő
2010. aug. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
77%

Na, egyszer megyek el a géptől, akkor hívnak visza "jótanácsért". A Gyakorló feleség volnék ... És igazán sokmindent nem kell leírnom már, leírták jól előttem.Sokan összekeverik a ragaszkodást a szerelemmel. Közös emlékek miatt nem érdemes együttmaradni, meg a lakás miatt. Egy kapcsolat olyan , mint egy kert, sajnálom jobb hasonlat nem jut eszembe. Minden nap ápolgatni, "gazolni" kell, mert különben ellaposodik. Onnan lehet megtudni, hogy rossz a egy kapcsolat, hogy egy idő után az egyik fél (vagy mindkettő) "elfelejti" ezt a munkát, vagy ha látja is hogy a másik erőlködik, ő maga nem tesz lépéseket. Nem vagyok sem tökéletes ember, sem tökéletes feleség, mert írtam nagyon makacs vagyok.De próbálok ezen változtatni.

Az igazi szeretet, szerelem az, ha képes vagy változtatni, hogy mindkettőtöknek jó legyen. Ha gyengének érzed magad ehhez,vagy más körülmények is gátolnak (pl. nem akarja megbeszélni a problémákat, hárít, mindenért téged okol) az már nem szerelem.

2010. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
54%
Ja és persze szmájli az elejére, mert tényleg szoktam itt lenni huzamosabb ideig és amikor nem, akkor kérik pont a tapasztalataimat ....:))
2010. aug. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat! látom, elég sokan élnek boldog házasságban - párkapcsolatban. ami nagyon szép és örülök, hogy ennyien boldogok.

hát igen, ezek után én is igazán elfogok gondolkodni a jövőmön. mert én átlagában egy nyugodt természet vagyok, aki nem idegesíti fel magát apró dolgokon, viszont párom minden apróságon. és én nem szeretek a rossz multon rágódni, inkább tekintek előre, viszont párom meg csak azon tud rágódni és siránkozni. ezért elgondolkodok alaposan azokon a dolgokon amiket írtatok, hiszen ezek szerint lehet a maga módján tökéletes egy kapcsolat és az enyém nem ilyen. és én nem is ilyenre vágyom. az igaz, hogy féltem őt és sajnálom, de valóban ha így megy tovább, lépnem kell. köszönöm mégegyszer mindenkinek!

2010. aug. 25. 13:20
 25/29 anonim ***** válasza:
49%
Szeretet,jó szex,harmónia,megértés,elnézés kellenek egy jó kapcsolathoz nálam legalábbis ez működik.Meg vannak a tipikus szerepek én itthon a gyerekkel és vezetem a háztartást ő pedig dolgozik és ez így működik.Kb 1 éve volt utoljára vitánk kerüljük az ilyen helyzeteket.Próbálunk mindenre megoldást együtt találni.
2010. aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező!


hogy voltál képes eltitkolni a férfi előtt, hogy nem jó vele a szex?? El kellett volna mondanod, akkor lehet, hogy ő sem fogott volna bele veled a ház projektbe. Férfi szemszögből ez nagyon durva átverés és kihasználás, kivéve, ha te sokat ástad az alapot, és a sokat fogtad a malteros kanalat.

2010. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Én is elmondhatom, hogy az ég atta világon semmi probléma nincs köztünk!Tökre egyetértünk mindenben,mindig megkérdezzük a másikat mit szeretne ,hogyan,mi volt az nap,érdeklődünk egymás iránt,segítünk egymásnak,számíthatunk egymásra vita sose volt még a 4év alatt,Álompárnak is mondanak minket,és hiszem hogy ez így is marad nem hanyagoljuk el egymást!Ő a legjobb pasi a világom,hihetetlen hogy ilyen jó minden,és mindig elmondhatok neki mindent,mindig felvidít ha fáradt vagyok és nyűgös,optimisták vagyunk mindketten!Mindig jó kedvűek vagyunk.24/L-29/F
2010. aug. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Érdekes összevetni azt, hogy mennyi itt a boldog nő, ezzel a topiccal: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..
2010. aug. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Délelőtt 11.58-as vagyok. Írtam egy hosszú választ a kommentekre felmerült gondolataimról, sajnos elrepült. Amire emlékszem:


Hangos szó, veszekedés nélküli a jó kapcsolat? Mindjárt egy ellenpélda a tarsolyomban: anyósomék. Évtizedek telnek el hangos szó nélkül, após szó nélkül teszi, amit anyós diktál... Alá- és fölérendeltégi viszony ez, nem pedig egy jó kapcsolat. A jó kapcsolatban egyenrangúak a felek, a felmerülő problémákat megvitatják. Megint csak mindkét(!) félen múlik, hogy hangos szó nélkül vagy hangosan (bár szerintem még mindig jobb a hangos, mint az alá/fplérendeltség!), sőt, gyakran a környezeten is, amit a házassággal kapsz!


Ja, az én férjem is egyben a legjobb barátom, és egyébként álompárnak is számítunk ismeretségi körben. Amiket írtak: én is tudom, mikor hol van, családjának él, háztartási munkák megosztva, gyerekünk a mindene, sokat játszik vele...stb, ellenőrizgetés szóba sem jöhet. Mindent ketten oldottunk meg a gyerekünk születésétől máig. Nem játszmázós típus, de mivel a játszmákat ismerem, ha mégis, nem megyek bele, és ez a hétköznapokban egyáltalán nem okoz problémát. (A játszma és hasonló könyveket nem ismer, nem érdekli, ezt elfogadom.) Nekünk is közös a számlánk, és semmi káros szenvedélye, ahogy nekem sem (évente egyszer sem iszik, és én sem).

Tehát vannak jó tulajdonságai, erről írtam. Szívesség-dícsérőszavak-ajándék szeretetnyelve megvan, a testi érintésé is, csak a szex sajnos nem úgy...

Csak ahogy írtam, a szex nem stimmel, és az, hogy úgy érzem, egyoldalúan sokat teszek a kapcsolatunkért, míg neki kevesebb is elegendő lenne, ő nem akar egyes dolgokon változtatni, mert így jónak látja... Sokat változott ebbe az irányba, de mégsem eleget. Tulajdonképpen itt azt kell nézni, hogy mi a legjobb. Mert most még mindig ez a legjobb kapcsolat nekem, amiből választhatok, csak érzem, ez nem megy így örökké, és tennék érte. De nem tudok... mert neki kellene... na mindegy, nem az én dolgomról szólt a kérdés, aki akarja, leszűri magának, amit lehet.


Sokan ellene szóltak, de annak is igaza van, aki azt állította, a leírtakra figyelés nem garancia a jó házasságra. "Nem hátrány, de nem is biztosíték". Szerintem nemcsak hogy nem hátrány, hanem egy alap, amiket itt olvastunk, de az nagyon igaz, hogy nem biztosíték!! Mert mindenki változik, és a párod jövőbeni döntéseit (még a magadéit se) nem lehet megjósolni. (Pl. mi van, ha "kiszáll a közös projektből", neki elég az addig elértek, neked meg nem?) Popper Péter, aki sok okosságot mondott a kapcsolatokról (is), 4-szer nősült - nem ok nélkül! Akit érdekel, nézzen utána e témának is.

A tökéletes kapcsolatot csak keressük, az irodalomban, művészetekben ezt valahogy úgy fogalmazzák meg, hogy keressük a tükörképünket, életünk végéig, ami kiegészít minket, amivel teljesnek érezzük magunkat, amivel tökéletessé válhatunk - de nem kint, hanem bent találjuk, mindenki magában.

11.58

(36 éves nő)

2010. aug. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!