A szegényebb/tanulatlanabb szülők miért nem akarják a gyerekük társadalmi mobilitását?
Tehát a gyerek “osztályugrását” még a saját munkájukból se. Jobbik esetben kitanítattják, de mellette azt akarják, hogy menjen haza, csináljon gyereket, és segítsen otthon. Hogy ne élvezzék a fizetésük/barátaik köreit, a külföldi álláspehetőségeket, a céges bulikat, a Balin történő nyaralásokat.
27es, jól látod a helyzetet, manapság ahhoz hogy érvényesülj, magasabb elvárásoknak kell megfelelni. Egyszerűen fejlődik a világ, minden bonyolultabb. Az lehet hogy a most elvárt képességeket ugyanolyan könnyű megszerezni mint régen az akkori szintet teljesíteni ( mert közben lett pl internet stb) de az igaz hogy a felhalmozott tudás rengeteget nőtt az elmúlt időszak alatt, a számítógépes készségek alap elvárássá váltak stb.
Nekem is mindig mesélik az öregek hogy milyen nehéz és bonyolult volt a munkájuk. Nyilván nekik az volt, mert más világba születtek. De amikor 50-60 évesen zavarba jönnek mert be kell menni az önkormányzathoz, vagy téves számlát küldtek és beszélni kell a tigazzal... Olyankor látszik hogy nem volt régebben szükségük ilyen dolgokra, nem tudom ki lenne velük egy egyetemi szociális ösztöndíj igénylésnél 🙂
Meg hát a kétkezi munkát is mindig úgy mesélik hogy napi 16 óra meg három műszak stb, ( 60-as 70-es évekről beszélek nem előtte), aztán csak néznek hogy mi az hogy nekem nem 16:30ig tart a munkaidő, mi az hogy nem érek rá munka közben telefonálni velük... Nem tudom hogy dolgoztak ők régen de ha annyira keményen mint mondják, akkor nem lepődnének meg hogy most is kell.
31
Régen munkahelyen gyárkapun belüli munkanélküliség volt.
Azt aláírom h nem mindenhol de sok esetben ez volt.
Nők borsót fejtettek az ebédhez férfiak pedig fusiztak vagy csak ittak.
Keresztanyám szeretett volna tanulni, de az anyagi helyzetük nem engedte, dolgoznia kellett.
A gyerekeit biztatta a tanulásra, az egyik gyereke doktorált is, nagyon magas beosztásban van egy vidéki egyetemen. A másik gyereke saját vállalkozást vezet, szóval ő is biztos lábakon áll.
Mindenki tudja honnan indult, és hogy a sikert nem adják ingyen.
Nevelés, példa, felfogás kérdése.
Másik ismerős: világéletükben a kereskedelemben dolgoztak, ennek szentelte a család az egész életét. Az egyik gyerek követte ezt a példát, a másik világutazó lett. Mindkettőt szépen támogatják.
Szerintem ez inkább a régi időkben volt jellemző.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!