Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szegényebb/tanulatlanabb...

A szegényebb/tanulatlanabb szülők miért nem akarják a gyerekük társadalmi mobilitását?

Figyelt kérdés

[link]


Tehát a gyerek “osztályugrását” még a saját munkájukból se. Jobbik esetben kitanítattják, de mellette azt akarják, hogy menjen haza, csináljon gyereket, és segítsen otthon. Hogy ne élvezzék a fizetésük/barátaik köreit, a külföldi álláspehetőségeket, a céges bulikat, a Balin történő nyaralásokat.


2021. jún. 2. 12:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
91%
10-es: ezt add elő szépen egy BAZ megyei krimóban. Majd írd már meg a reakcióujukat :D
2021. jún. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

A 4-est kiegészíteném annyival, hogy a társadalmi rétegek alján a gyerekek nagyon sokszor a hiányos fogamzásgátlási módszerek miatt születnek, nem azért, mert átgondolt családi döntés nyomán ezek a szülők annyira akarták volna azt a gyereket. És bármily szomorú, ezek a szülők sokszor nem akarnak semmit tenni a gyerekért, idegesíti őket, nem éreznek irántuk szeretetet, és saját nyomoruk okozta frusztrációját vezetik le rajtuk. Márpedig egy ilyen ember kifejezetten örömét leli majd abban, ha az ő gyereke is olyan megkeseredett lesz, mint ő maga.


Ahol a gyereket szeretet veszi körbe, igazi szeretet és nem képmutató, ott a társadalmi réteg szintjétől függetlenül törekszik rá a szülő, hogy a gyerek érjen el nála többet.

2021. jún. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
#12 Igen, ez már inkább a mélyszegény réteg, én inkább a munkásosztály még épp hogy megélő aljáról beszéltem, ahol egyáltalán felmerülhet a társadalmi mobilitás kérdése. A mélyszegényeknél valószínűleg magában a gyerekben se merül fel, mert sehol nem lát rá példát, így itt végül is mindegy, hogy a szülő visszafogná-e.
2021. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden csóró szülőnél van így. Amelyiknél így van, ott az alábbiak az okok:

- elhiszi azt a demagóg dumát, hogy csak a kétkezi fizikai munka az igazi hasznos munka, annak van értelme, mert annak több közvetlen, kézzel fogható haszna van, mint az irodai munkának

- azt hiszi, hogy elszáll magától a kölök, ha szellemi munkát fog végezni

- azért vállalt gyereket, hogy legyen, aki majd a szaros pelenkáját cseréli felnőttkorában - na hát az nem abból a gyerekből lesz, aki felmegy Budapestre és mondjuk jól megél egy multis keresetből, de annyit már nem keres, hogy a szüleit is fel tudja költöztetni vmi olyanba, ami nekik is tetszene

- fél a változástól, ő maga pl. nem hajlandó a kis zsákfaluból felköltözni, mert megszokta, meg ismer mindenkit, és ettől félti a saját gyerekét is

- az a gondolat van a fejében, hogy csak akkor család a család, ha heti-havi szinten mindig tudnak találkozni, időt együtt tölteni, fél, hogy nem tud majd unokázni

2021. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
97%

Ú, de imádom a négyes választ!


Igen, sajnos sokan a saját sikertelenségeikért szeretik a másikat okolni, ugye a szokásos duma, hogy a gazdag a szegénytől lopta el. Ha pedig a gyerekének mégis sikerül, akkor ahelyett, hogy úgy fogná fel, hogy esetleg neki is köze lehet hozzá (miért ne lenne?), helyette inkább irigykedik, talán még a gyerekét is hibáztatja azért, hogy ő nem jutott feljebb a ranglétrán, beképzeli, hogy lenézi őt. Én ezt személyesen tapasztaltam egyébként, nekem nagymamám ilyen, soha nem néztük le, szerettük és becsültük őt, ő mégis egyre inkább undokabb lett, mert a 3 unokája továbbtanult, elkezdett minket becsmérelni, kritizálni, hogy az egyetemisták nem tanulnak semmit, csak buliznak, hogy keressük a nagy lóvét azzal az ún. "munkával", pedig mi az egy fizikai munkához képest (amit ráadásul ő sosem végzett, tehát ezért is érdekes ez a hozzáállása) és mi biztosan lenézzük őt, aki egész életében becsületesen dolgozott. Nem értjük mi sem, azt gondolnád, hogy ő az, aki a nyugdíjas klubban folyamatosan dicsekszik az unokáival, aztán éppen ellenkezőleg, szinte szégyell minket, amiért nem kapáljuk napszámban a földet napi 12 órában.


Egyik legjobb barátom anyukája még olyan, aki folyamatosan azt hangoztatja, hogy Magyarországon csak az kereshet jól, aki lop, csal hazudik és a szegényeket teszi tönkre. Erre a saját fia benyögte, hogy ugye tudja, hogy 7 számjegyűt keres, és abból a fizetésből viszi el nyaralni? És nem, nem szegényeket zsigerel ki érte, pont a 4. diplomájáért tanul most, sokszor még hétvégén is dolgozik, csak teszi ezt egy tiszta, élére vasalt ingben, nem kiszakadt kezeslábasban.

2021. jún. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Amikor olyan családban nősz fel, ahol a sóderlapátolást meg a fűkaszálást a munkák csúcsának tartják, és az az igazi becsületes ember aki nagyon sokat tud lapátolni, elég nehéz elmagyarázni, hogy mi az a természettudományi kar ahová menni akarsz.
2021. júl. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos, hogy akárhonnan is származik a gyerek legyen kíváncsi, kreatív, álmodozó és mobilis és ebben még az egyszerű szülő is legyen partner. Én szegény vidéki családból származom, mamám varrónő volt, anya gyárban dolgozott reggel 6-tól, az oviban mindig én voltam a legelső gyerek és bőgtem, hogy olyan korán már ott hagyott anya, apa már gyerekkoromban meghalt, mégis anya mindig szerette volna, hogy tanult ember legyek. Habár sosem tudtam vele tudományos dolgokról beszélgetni, ő mindig serényen vette nekem a kért könyveket szülinapra, karácsonyra, névnapra. Mindig félretett annyit, hogy nekem ezeket meg tudja adni. Még érettségi után is támogatta a tanulmányaimat.
2021. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
17: anyukád igazi erős nő a javából, le a kalappal!
2021. júl. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
17-es vagyok. Köszi szépen! Büszke vagyok rá nagyon. 15 éves kora óta dolgozott, estin járt középsuliba és ott is ragadt a gyárban, nem volt lehetősége tanulni, de engem minden nap kikérdezett a tananyagból és leellenőrizte, hogy megvan-e a házim. Matekhoz kellett egy kis segítség, így megkérte a jó matekos szomszédot hogy segítsen nekem.A nehéz élete rendkívüli küzdővé és talpraesetté tette.
2021. júl. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen tiltásra azok hivatkoznak, akik már az óvodából is ellógták az iskolaelőkészítő foglalkozásokat
2021. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!