Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szegényebb/tanulatlanabb...

A szegényebb/tanulatlanabb szülők miért nem akarják a gyerekük társadalmi mobilitását?

Figyelt kérdés

[link]


Tehát a gyerek “osztályugrását” még a saját munkájukból se. Jobbik esetben kitanítattják, de mellette azt akarják, hogy menjen haza, csináljon gyereket, és segítsen otthon. Hogy ne élvezzék a fizetésük/barátaik köreit, a külföldi álláspehetőségeket, a céges bulikat, a Balin történő nyaralásokat.


2021. jún. 2. 12:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%
mert attól félnek, hogy a gyerek majd lenézi őket....
2021. jún. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%

Ezt én abszolút nem tapasztaltam.

Anyumék mindig támogattak a tanulásban stb

Tesóm külföldön dolgozik.

Pedig a szüleink szakmunkások, és minimálbérből élnek mióta az eszemet tudom. Vagy abból se mert munkanélküliség is előfordult.

Kis faluban nőttem fel így az ottani ismerőseimről is tudom h nem így volt. Szinte alig laknak már a faluban. Az én korosutályom mind elköltözött, vagy egyetemen van stb

2021. jún. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Fingkirály ***** válasza:
15%
Nyugi, a már felnőtt (pláne tanult) gyerek nagyon is el tudja dönteni, hogy a már idősödő és szegény szülei támogatása a fontosabb a számára, vagy a Balin nyaralás :)
2021. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%
Bonyolultabb ennél. Akinek nehezebben megy a sora, annak lentebb van az önbecsülése, emiatt ösztönösen igyekszik megmagyarázni, hogy ő miért jobb ember, mint a jómódúak. Ebből jön az összes ilyen sztereotípia, hogy pl. a földműves vagy gyári munkás szerint aki irodában ül, az haszontalan papírtologató, aki ráadásul nem is becsületes, hiszen papírlapok rendezgetéséért elfogadja a dupla annyi fizetést, mint amennyi a raklapok emelgetéséért jár. Az irodai munkás szerint a nála gazdagabb kisvállalkozó biztosan lop, ügyeskedik meg adót csal. A kisvállalkozó szerint a nála sikeresebb vállalkozó biztosan éhbéren tartja az alkalmazottait, vagy lepaktált a helyi fidesszel. A legtöbb emberbe éveken át ivódik bele a hit, hogy aki nála többre vitte, az biztosan alávaló gazember, és neki csak azért nem sikerült ugyanez, mert túl becsületes. Ezek után ha a gyereke többre vinné, akkor jön az instant pánik, hogy „a gyerek be akar állni AZOK közé, akiket egész életemben legazembereztem és gyűlöltem, a végén még ő is ilyen lesz / a végén még szembe kell néznem a sztereotípiáimmal és azzal, hogy a saját életemről én tehetek”.
2021. jún. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%
4: LIKE! :)
2021. jún. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
#4: az indexfórumon is van egy öregasszony, aki szerint csak az dolgozik, aki megizzad, elfárad, koszos és izzadt lesz a tevékenysége során. :-))))))
2021. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Az én bolti eladó nagymamám szerint neki is járna annyi nyugdíj mint a fiókigazgató nagyapámnak, mert “ő is dolgozott” sőt neki még több is járna mert rokkantnyugdíjas lett.
2021. jún. 2. 13:39
 8/33 anonim ***** válasza:
89%
A társadalmi mobilitást mindig is tilatni akarta az uralkodó réteg. A szocializmus meg egyenesen ki akarta irtani, de pech, hogy a vezető társadalmi rétegből lettek az új társadalmi elit akik nem akarják, hogy társadalmilag mobilis legyen az alattvalóság.
2021. jún. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Nem is a fizu vagy a diploma. Ha ugyanaz az egyszerű gyerek marad aki csinál két gyereket meg hazajár kertet ásni meg kirántja a húst a rízshez akkor nem fog érte szólni. De ha nem akar gyereket, ha HR vezetőként és egyetemi adjunktusként már a felsőközéposztály és/vagy értelmiségi létet követi, akkor kiutálják és felkapaszkodottnak nevezik
2021. jún. 2. 16:38
 10/33 anonim ***** válasza:
34%
HA annyira akar a gyerek ugy is ki tud törni.
2021. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!