Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem korlátozza...

Sok szülő miért nem korlátozza, mennyit gépezhet/játszhat a gyereke?

Figyelt kérdés

Úgy látom, a mai kamaszfiúk nagy része durván számítógépesjáték-függő, sőt, már a 10-12 évesek is kezdenek teljesen rákattanni a gépre. A mi családunkban is volt/van ilyen ott ülnek a fiúk hétvégente meg a szünetekben szószerint reggeltől estig a gép előtt és nyomják, agresszívak, ha veszítenek, nem bírnak ki egy fél napot sem az udvaron, mert az "unalmas".


Most őszintén, mi a francot csinálnak az ilyen gyerekeknek a szülei, miért hagyják ezt? Oké, játsszon valamennyit a gyerek, de hogy hagyhatja valakit hogy a gyereke éveken keresztül folyton a gép előtt üljön és nyomja az online játékokat? Nem zavarja őket? Miért nem nyomja ki a wifit? Egy másik kérdésben olvastam most, hogy valaki leírta, ő is függő volt és a gép elé vitték neki a kaját... mia f*sz???


Én azt gondolom, ez egy olyan dolog, hogy már gyerekkorban el kell kezdeni benne határokat szabni és igenis korlátozni a gépezéssel töltött időt. Vagy az ilyen szülők mit gondolnak, mikor látják, hogy a gyerekük reggel 10-től este 10-ig a gép előtt ül?



2021. máj. 30. 14:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Legalább tudja, hol van, tudja, mit csinál, nem idegesíti, van neki elég baja amúgy is. Gondolom valami ilyesmi lehet a háttérben.
2021. máj. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Sógoromék 2 évesen már tabletet nyomtak a gyerek kezébe, mert addig is nyugi volt.A szülők sokszor a gépet ingyen bébiszitternek használják. A gyerek azóta 7 éves és most már csak a gép előtt képes enni stb.
2021. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk nincs olyan gép, amin játszani lehetne, rá sem tudtam szokni :P Nem fut el a miénken semmi, és már is korlátozva lettem XD
2021. máj. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%
Addig sem kell nevelni, foglalkozni vele. Beültetik a gép elé, és elvan, mint a befőtt. Addig jó a babó, amíg fel lehet utána venni a CSOK-ot, meg a babavárót, plusz ki lehet posztolni instára. Ezután rábízzák a számítógép-dadusra. Tisztelet a kivételnek!
2021. máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%

Mit kell itt ilyen stílusban fröcsögni? Kérdezd meg az általad szidott családokat, ne itt legyen nagy a szád a hátuk mögött!

Egyébként abban egyetértek, hogy egy 10 évesnek nem kéne egésznap felnőtteknek való gyilkolászós játékokkal foglalkoznia, de egy kamasznál miért is jobb, ha bulikázik, iszogat, cigizget, azt sem tudják, merre jár? Mert az nem gépezés? Most ne gyere azzal, hogy lehet sportolni is meg tanulni meg múzeumba járni, mert amelyik kamasznak erre igénye van, az feláll a gép mellől. Ha meg nincs, nem is lesz attól, hogy ráerőltetik, sőt.

2021. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%
5-ös vagyok, ja és mielőtt belekötsz, tanulás alatt nem azt értettem, hogy iskolaidőben gépezzen helyette. Hanem hogy szabadidejében, pl nyáron tök felesleges egy olyan kamaszt beiratni mondjuk rajz- vagy épp nyelvtanfolyamra, amelyiket ez nem érdekli, mert csak kidobott pénz, nem fog csinálni semmit.
2021. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

5-ös, épp itt kérdezem, hátha valaki magára ismer és felvállalja a dolgot anonim. A mi ismerőseinek is kérdeztem, minek hagyják, nem tudtak rá válaszolni, csakhogy majd meglátom, én is hagyni fogom :D


De amúgy ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, miért nem pörgetsz tovább?

2021. máj. 30. 14:18
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
Sok szülő elfoglalt, leterhelt, nincs ideje minőségi időt tölteni a gyerekével. Anno engem (25 vagyok) is sokszor hagytak magamra, csak annyiban voltam szerencsésebb, hogy gép helyett könyvekkel, színezőkkel stb. voltam körülvéve.
2021. máj. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
34%
Érzik a pénzt benne! Már megjelent az e-sport fogadás a számítógépes játékokra így minél többet ül ott a fiad vagy a lányod, annál sikeresebben futhat neki az e-sportnak! Épp múltkor láttam egy hirdetést egy fiatal e-sportoló cs:go profi mérkőzésen milliókat keres a szerződésben!
2021. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
72%

Soha nem fogom megérteni, miért ördögtől való, de ez jutott eszembe.


[link]

2021. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!