Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyjam továbbra is apám...

Hagyjam továbbra is apám egykori élettársát a házban?

Figyelt kérdés
Apám három éve elhunyt, és én örököltem a házat. Azóta az élettársa a mai napig ott él, tudom, hogy nincs hova menjen és nekem sincs szükségem a házra, mert másik városban élek. Csakhogy megtudtam, hogy összejött egy másik férfival, és az gyakran megfordul ott, néha egy egész hétvégét ott tölt. Nekem ezzel nincs semmi bajom, nem várom el, hogy élete végéig gyászoljon, nyugodtan csinálhat amit akar, csak mégis zavar, hogy mindezt apám házában teszi.

2021. máj. 28. 17:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%

Nehéz....sokat éltek együtt? Veled “szoros” volt a kapcsolata?

Határidő jó ötlet. Van gyereke, gondoskodjon ő rola

2021. máj. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
80%
Akkor te még aránylag jó helyzetben vagy. Van egy ismerősöm, neki is sajnos nemrég meghalt az apukája, és a volt élettársa szintén még mindig ott lakik a házban. Csak ott az a különbség, hogy hiába mondták meg neki, hogy költözzön el, nem hajlandó, ráadásul a ház rezsijét se nagyon fizeti, és csak gyűlnek a tartozásai. Igaz ez az ismerősöm ráadásul külföldön lakik, így nem tud személyesen elmenni oda, akit pedig megkért, hogy intézkedjen helyette, annak meg nem nyit ajtót ez a nő. De remélhetőleg nálatok azért nem lesz ilyen, de amúgy szerintem is el kéne adnod inkább a házat, még ha nincs is szükséged rá, nehogy végül majd az a pasi is odaköltözzön...
2021. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Azelőtt hol lakott?
2021. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Flan ***** válasza:
100%
Sajnos be kell látnod a nő túllépett Édesapád halálán.Itt az idő,hogy új életet kezdjen mással,máshogyan.Szerintem hirdesd még a házat és szólj neki,hogy vevők jönnek nemsokára.
2021. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Etikailag nem egyszerű ez a történet, még ha jogilag egyértelmű is.

Ha mondjuk az élettárssal leélt az apa 10-20-30 évet szeretetben, nyugalomban, akkor nem egyszerű dolog kipenderíteni az otthonából, még ha a tulajdonlásban a jog meg is kerülte.

Sokan nem házasodnak, különösen akkor nem, ha már voltak házasok és nem is túl fiatalok, mégis lehet, hogy szebben és egymást jobban megbecsülve élnek, mint akiket papír köt össze.

Azt sem lenne szabad elfelejteni, hogy rendszerint ezek a kiebrudalt élettársak ápolgatják évekig a beteg párjukat, levéve ezzel a gyerek válláról a gondokat.

Nem tudom mit tennék a Kérdező helyében, mert millió lelki dolgot is mérlegelni kell. Elsősorban azt, hogy ez a bizonyos élettárs hogy állt a Kérdezőhöz, még az apa életében.

Ha minden jó volt köztünk és nekem nem kell a ház, a pénzre sem vagyok rászorulva, akkor engedném,hogy ott éljen. Legalább addig sem romlik a ház állaga, vagy nem hordják szét arra szakosodott emberek.

Azt viszont nem engedném, hogy az új pasi oda bejelentkezzen.

2021. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
igen, sokat szamit hogy meddig voltak egyutt, es hogy veled milyen volt a kapcsolat(uk) ?
2021. máj. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
24%
Attól, hogy a fia külföldön van, még segíthet neki. Sőt, általában azért mennek külföldre az emberek, hogy több pénzt keressenek, tehát így meg főleg.
2021. máj. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
69%

#17

Aki külföldre megy, az a saját lakásvásárlása, boldogulása miatt megy külföldre, nem pedig azért, hogy a szülőjének vegyen lakást, amikor úgy tűnt, hogy annak az élete megoldott.

Más fórumokon még azokat is ekézik, akik felteszik a kérdést, hogy a külföldön élő gyerek támogassa e havi 30-50ezerrel a kisnyugdíjas szüleit.

Itt meg már egyenesen elvárás, hogy lakást vegyen neki.

Mókás hely ez a Gyakori!

2021. máj. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Hol élt azelőtt ez az asszony?

Mert ha volt egy saját akármije és azt eladták, majd ketten felélték a Kérdező apjával, esetleg a házba invesztálták, akkor kicsit más a leányzó fekvése. Nagyon keveset lehet tudni erről.

2021. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
38%

Nézd én nem szeretnék ítélkezni de az hogy ennyi idős korára nincs semmilye kicsit durva, és nem téged kéne terheljen.

Én se mondom hogy tedd ki, de ez így durva. Es mivel nem az övé nem tudom hogy vigyáz a házra. Valahogy fel kellene hozni neki a témát hogy mik a tervei, stb.

2021. máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!