Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyjam továbbra is apám...

Hagyjam továbbra is apám egykori élettársát a házban?

Figyelt kérdés
Apám három éve elhunyt, és én örököltem a házat. Azóta az élettársa a mai napig ott él, tudom, hogy nincs hova menjen és nekem sincs szükségem a házra, mert másik városban élek. Csakhogy megtudtam, hogy összejött egy másik férfival, és az gyakran megfordul ott, néha egy egész hétvégét ott tölt. Nekem ezzel nincs semmi bajom, nem várom el, hogy élete végéig gyászoljon, nyugodtan csinálhat amit akar, csak mégis zavar, hogy mindezt apám házában teszi.

2021. máj. 28. 17:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%

fizettess vele lakbert. attol meg hogy sajnalod, nem kell ingyen lakjon a hazadban az uj kedvesevel, es harom ev boven eleg kellett volna legyen arra, hogy talpra alljon.


de ha az zavar hogy az uj ferfi is ott van, akkor kerd meg hogy koltozzenek egyutt mashova

2021. máj. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
14%
Hány éves az elettars?
2021. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Előbb-utóbb beköltözteti majd a házadba. Kihasználja, hogy még ott lakhat.
2021. máj. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%
Ha haszonélvezete van a házon apukád halála után, joga van a házban tartózkodni, sőt azt visz oda, akit csak szeretne, hiába vagy Te a tulajdonos. Ha nincsen, akkor van lehetőséged felmondani a lakáshasználatot.
2021. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%
Alapvetően szerintem tök jó, hogy engedted neki hogy apukád halála után is ott maradjon. Ez nagyon emberséges gesztus, kevesen teszik meg ugyanezt. Azonban mindennek van határa szerintem. Jól nézünk már ki. 3 éve kvázi ingyen lakik valahol, ami nem az ő tulajdona, és még csak nem is haszonélvező, mivel ha jól veszem ki az írásból, nem voltak házasok. Nem is tudom, hogy gondolta, hogy majd élete végéig ott héderelhet? Ezt a 3 évet használhatta volna mondjuk arra, hogy lakhatást intézzen magának. Én a helyedben azt mondanám, oké, innentől havi x összeg lakbér és maradhat de a pasi nem költözhet oda. Ha meg nagyon fontos az új fickó, akkor lehet hozzá költözni, mert te mondjuk el szeretnéd adni a házat.
2021. máj. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75%

"Ha haszonélvezete van a házon apukád halála után"

Élettársnak nem lehet haszonélvezete, csak házastársnak.

2021. máj. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Egyedüli tulajdonos vagyok, nincs haszonélvezeti joga. Egy 60évés nincsetelen nőnek hogy mondjam, hogy menjen a híd alá? Egy fia van külföldön, nemhiszem, hogy rá számíthat.
2021. máj. 28. 18:18
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

"Egy 60évés nincsetelen nőnek hogy mondjam, hogy menjen a híd alá?"

Határidő megszabásával. Aztán egyszer csak azzal hív fel, hogy bocs, leégett a kecó, na szevasz. És nem is tehetnél semmit, mert neki ott semmi jogcíme nincs. Add el a házat.

2021. máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%

Élettársnak nem lehet haszonélvezete, csak házastársnak.

Teljesen igazad van, de köthettek volna még az apuka életében megállapodást erre, jogilag van rá lehetőség.

De mindegy is, most már a kérdező is leírta, hogy nincs haszonélvezete, így a kérdezőtől függ, tovább tűri-e a helyzetet. 60 évesen még nem olyan idős a hölgy, hogy ne vehessen ki egy albérletet valahol. Még javában munkaképes.

2021. máj. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

És a pasijának nincs saját háza, lakása? Albérletbe kiadni neki havi 60-70ért? Mehet a fia után bármikor külföldre. Határidőt adni neki és kirakni.

Ne legyél nyámnyila... Ha te nem állsz a sarkadra senki nem fog.

2021. máj. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!