Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődtek meg?

Jogosan sértődtek meg?

Figyelt kérdés

Idén ballagok általános iskolából, de sajnos közeli hozzátartozó közelgő halála miatt nem szeretnék otthoni ünnepséget. Kedvem sincs hozzá és tudom, hogy anyukám sem lenne olyan állapotban. Az ő anyukájáról van szó.

Viszont másik nagymamám és a nagynéném megsértődtek hogy mi az hogy meg sem hívjuk őket pedig nagynéném gyerekeinek a ballagási ünnepségére mi is hivatalosak voltunk. És hogy ez az alkalom nem jön el újra. Anyukámra haragszanak hogy biztos az ő ötlete volt és hogy rám akarja terhelni a fájdalmát. Hiába mondtam hogy én nem akarok ünnepelni és nekem is fáj a nagyi elvesztése de ők mégis meg vannak sértődve. Tényleg kellene bankettet tartanunk?


2021. máj. 22. 18:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

Még akkor is meg lehetne érteni, ha semmi nem jött volna közbe, és úgy nem szeretnél felhajtást. Pl én sem szeretem a szülinapi partikat. A családnak persze igen, de magam miatt nem rendeznék.

De így, hogy épp gyászolsz, ez durva. Igaz, hogy ez a ballagás is csak egyszer van, de én inkább elhalasztanám. Később is ünnepelhettek, amikor te is úgy érzed, hogy lelkileg is ott tudsz lenni.

Részvétem. :(

2021. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%

Talán valamikor a nyáron lehetne csapni egy bankettet. Szépen mindenki kiöltözik, és olyan, mintha most lenne.

Egyébként a még élő nagyanyád és a nagynénéd egy kretén. Már most megmondom, hogy sok probléméd lesz még velük. Csak a potyakajára tudnak gondolni...

2021. máj. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
37%

Aprilis végén halt meg anno a nagymamám. Én júniusban ballagtam, eszünkbe nem jutott, hogy ne tartsuk meg. Ő lett volna legjobban kiakadva, ha miatta elmarad.

Sajnálom, de én nem értem, miért kell egy halál után hónapokig nyűglődni és szenvedni látványosan. Igen, fáj, nekem a mai napig nagyon hiányzik és sokszor eszemben van, pedig 30 éve halt meg. Közhely, de az élet megy tovább.

2021. máj. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudnak zabálni majd nálatok, így persze, hogy megsértődnek.
2021. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
91%
13-as, nem megérteni kell, hanem el kell fogadni, hogy mások máshogy éreznek, és nekik nem fért bele ezek után a bulikázás. Pláne nem szabad tirpák módon kiakadni, hogy hámiazhogynemlesz, mert egyébként sem egy kötelező dolog. Ha pedig annyira szeretnék a kérdezőt, akkor csak a ballagásra is eljönnének, és eszükbe nem jutna azt mondani, hogy a ballagásra elmenni semmi értelme...
2021. máj. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem hónapokig. A ballagás kb 3 hét múlva lesz. Nagymamám jelenleg még haldoklik. Az orvosok szerint lehet hogy holnapra meghal, lehet hogy még egy hét. Lehet hogy el se temetjük addigra. Anyu azt mondta csinál ballagást mint a tesómnak is csinált, de nekem sem lenne kedvem és lényegében ennek rólam kéne szólnia. Azt sem szeretném ha anyunak ilyen lelki állapotban kellene több emberre sütni főzni egy halom ételt.
2021. máj. 23. 12:28
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia. Erthető, jogosnak tartom amiket írtál kérdező.

Erdekel a folytatás. Milyen volt?

2021. aug. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!