Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos hogy ilyen feltételt...

Jogos hogy ilyen feltételt szabok a támogatáshoz?

Figyelt kérdés

A nevelt lányomat nem biztos felveszik állami támogatással a válaaztott egyetemre.


Én egy félévet ki fizetek neki ha úgy van,de tanuljon úgy hogy a következőre átvegyék államira.


Ha nem veszik át a következőre vegyen fel diákhitelt és amit kifizettem azt is fizesse vissza.


A lány apja ezen ki van akadva mivel megtehetném hogy az egészet kifizetem,vagy ha nem is az egészet akkor azt az egyet amit kifizetek miért kérem vissza.

Nekem is van gyerekem az előző kapcsolatomból a pénzemmel őt támogatom inkább.


2021. máj. 16. 12:44
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
31%

30.-nak.


A nemzőapát a már régen szépen ki kellett volna léptetni a képből. Ütőképesen elmagyarázni neki, hogy ne keresse a lányt, soha többé.

2021. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
58%
lehet, hogy nevelőapa nem is akarja kiléptetni
2021. máj. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy már írták, félévkor nincs átsorolás, és év végén is csak, amennyi állami hely felszabadul, tehát adott esetben lehetetlent vársz tőle. Diákhitelt felvételre kényszeríteni szintén - pláne hogy azt tuána neked kell visszafizetnie. Szóval ez így nem jogos. Másrészt megértelek, hogy ez megfordul a fejedben, mert ha a lány apja ennyire jártatja a száját, miért nem ő fizeti a saját lánya tanulmányait?
2021. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
94%
Finanszírozhatsz neki egy nyelvvizsgát meg egy OKJ-s képzést egy évig, ameddig újrafelvételizik. Ha az sem sikerül, legalább lesz egy szakmája és nyelvtudása. De a szavaidból úgy tűnik, nem szívesen teszed, csak kényszerből. Mi történne, ha nem finanszíroznád? Mióta ismered őket?
2021. máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
41%
Meg egy felnőtt lány már dolgozhat is tanulás mellett, nem csak a fizetős felsőoktatás egy egyetlen út.
2021. máj. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
56%
Tanulmányi szerződés? Haverom a sereggel kötött, és úgy végezte el az orvosit Debrecenben.
2021. máj. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
95%
34: OKJ-s képzés már nincs, minden normális szakmát kétéves felnőttképzésen lehet tanulni. De amúgy korrekt ötlet, hogy dolgozzon, tanuljon nyelvet egy évig és próbálkozzon újra.
2021. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

10 éves kora óta nevelem.


Az apja azon rágott be hogy megtehetném az egészet kifizetem de ha nem és egyet fizetek ki csak akkor azt miért kérem vissza mert nem csak a lányon múlik hogy átveszik e.

Az se biztos hogy fizetősre veszik fel,de úgy érzi elrontotta az érettségit és nem lesznek meg a pontjai

2021. máj. 16. 19:43
 39/51 anonim ***** válasza:
65%

Jogos. Baratnomnel ugy van, hogy amig nem bukik meg egy targybol se, addig a szülei fizetik az egyetemet. Ha megbukik (ami azert meg a legjobbakkal is előfordul) akkor onnantol kezdve neki kell, mondjuk ezt igy online oktatásban eleg egyszeru kiküszöbölni. Az en családomban meg eleve ugy volt, hogyha a támogatott nem jott ossze, akkor nekem kell fizetnem hitelből, es szerintem ez a normalis, pedig nem vagyunk szar anyagi helyzetben egyaltalan. Igy jobban megtanulom értékelni az egyetemet, hogy az en penzem megy ra. De eleg sok ilyen “anyuci apuci fizeti a 3 millát szoval szarok ra” elkenyesztetett faszt latok..

19l

2021. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
14%
Pasija nincs, hogy az fizesse? Nálunk több lánynak a pasija fizette a tandíjat, jegyzetet, albit, kaját,...
2021. máj. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!