Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos hogy ilyen feltételt...

Jogos hogy ilyen feltételt szabok a támogatáshoz?

Figyelt kérdés

A nevelt lányomat nem biztos felveszik állami támogatással a válaaztott egyetemre.


Én egy félévet ki fizetek neki ha úgy van,de tanuljon úgy hogy a következőre átvegyék államira.


Ha nem veszik át a következőre vegyen fel diákhitelt és amit kifizettem azt is fizesse vissza.


A lány apja ezen ki van akadva mivel megtehetném hogy az egészet kifizetem,vagy ha nem is az egészet akkor azt az egyet amit kifizetek miért kérem vissza.

Nekem is van gyerekem az előző kapcsolatomból a pénzemmel őt támogatom inkább.


2021. máj. 16. 12:44
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
84%
Aki szerint jogos: az ugye megvan, hogy félévkor nem tud átlépni, és év végén is hiába hibátlan a teljesítménye, nem csak ezen múlik a dolog? Mit csináljon, fizessen le tanárokat, hogy az buktassanak több államist, hogy legyen hely?
2021. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
92%

2 felev utan van atsorolas. Ha egyaltalan van, es nem biztos hogy csak rajta múlik. Amúgy meg elég gáz szokott lenni az egyetemi osztalyzas, finoman szólva kicseszés amit nrhanyan művelnek.( es itt nyilvan nem az igazsagos szamonkeresre gondolok).Ezen kívül a kövi félévet meg az előzőt necces visszafizetni neked, mashonnan nem kap tamogatast ahogy látom, szóval ezt nem hiszem hogy meg tudná oldani.

Ezt csak tajekoztataskepp irtam.

Az viszont rendben van ha egyet is kifizetsz, az is szep segítseg tőled. A lany apja meg ne szájkaratézzon, hanem tamogassa ő a lányt. Érthető ha te is a sajátod felé húzol. Inkabb azt mondanam a paroddal es a lany apjaval beszeljetek meg.

2021. máj. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
97%

Értem a gondolatot az ötlet mögött, de sajnos látszik a kivitelezésen, hogy minimum az utolsó 10-15 évben nem jártál felsőoktatás közelében sem.

Félévkor nincs átsorolás, soha. Most a vírushelyzet miatt egyébként (legalábbis nálunk) évvégén sincs, így nem is szabadulnak fel helyek, csak ha valaki aki államis volt félbehagyja a tanulmányait. Ezek szerintem jól mutatják, hogy ez nem középiskola, hogy csak jól kell tanulni. Az átlagszámítás sem annyiban merül ki, hogy 5+3=8 8/2=4 tehát 4-es az átlagod. 5 fölötti átlagot is elérhetsz, sok helyen kell is ha azt akarod, hogy at soroljanak, tehát ha minden tárgya 5-ős meg mindig sehol sincs, plusz tárgyakat is fel kell vennie.


Én nem azt mondom, hogy neked bármit is fizetned kéne, hanem azt, hogy ha at gondoltátok, akkor ezeket is mondd el a lánynak, mindent tudjon, hogy mérlegelhessen, mert jelenleg a te kondícióiddal 0 eséllyel indul. Lehet ő 5,38-as átlagú ha egyszer decemberben nincs átsorolás senkinek.

2021. máj. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
96%

A lany apja a te parod, vagy a te parod exe? Mindenesetre miert nem o fizeti, vagy legalabb kozosen? Milyen a lannyal a viszonyod, miota neveled? Ha jo lenne a viszonyom a lannyal es anyagilag megtehetnem, akkor en kifizetnem neki, hogy ne egy hitellel inditsa a felnott eletet.

En is ugy tudom amugy, hogy csak evente van atsorolas, amit az egyetem hataroz meg, hogy hogyan megy pontosan, es szerintem eleg nehez atkerulni, foleg, ha kemeny a szak, jol tanulni szerintem keves ahhoz.

2021. máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
2021. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig van lehetőség ilyesmire. Lehet hogy olyat kérsz tőle amire nincs lehetőség.

Azt elvárhatod, hogy jól tanuljon ne bukdácsoljon de az hogy kit vesznek àt àllamira....nem olyan egyszerű.

2021. máj. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
49%
Fizesse a sajat Apja,ha mar ilyen nagy a szaja! Nem is ertem...
2021. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
40%
Mondjuk eleve azzal nyitnék, hogy telibe verem a lány apját.
2021. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
59%
Ennyivel sem kell segítened, semmi kötelezettséged felé. Utána meg te leszel a "szemét", ha fél-egy év után abbahagyod a finanszírozást.
2021. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
44%

És egyáltalán, el tudná és el akarná végezni a sulit?


Nálunk ez úgy ment, hogy kihagyattam vele 1 évet, az alatt letett 2 OKJ-t, nyelvvizsgát, meg a jogsit. Ebből láttam, hogy tud és akar tanulni, valamint biztosíték volt, hogy ha bedől a diplomaszerzése, akkor is lesz a kezében olyan végzettség, hogy kezdjen valamit magával.

És csak ezek után fizettem neki a sulit. Hitelt nem engedtem volna, magamnak sem, neki sem. A családunkban a hitel nem opció, inkább a híd alja.

2021. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!