Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos hogy ilyen feltételt...

Jogos hogy ilyen feltételt szabok a támogatáshoz?

Figyelt kérdés

A nevelt lányomat nem biztos felveszik állami támogatással a válaaztott egyetemre.


Én egy félévet ki fizetek neki ha úgy van,de tanuljon úgy hogy a következőre átvegyék államira.


Ha nem veszik át a következőre vegyen fel diákhitelt és amit kifizettem azt is fizesse vissza.


A lány apja ezen ki van akadva mivel megtehetném hogy az egészet kifizetem,vagy ha nem is az egészet akkor azt az egyet amit kifizetek miért kérem vissza.

Nekem is van gyerekem az előző kapcsolatomból a pénzemmel őt támogatom inkább.


2021. máj. 16. 12:44
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
62%

19-es miért lett lepontozva?

Szerintem meg totál igaza van. Itt a gyakorin amúgy is a mostoha/nevelő szülő az "a senkid, szard le, nem számít, mit mond", és hasonlók.

Akkor amikor a pénztárcáját nyitogatja, mégis jó és családtag?

2021. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
43%

Annak idején apukámhoz odaköltözött a nője a 2 kamasz gyerekével. Fizette nekik a sítáborokat, iskolakezdést, szemüveget és még sorolhatnám, de ha szólt a viselkedésük kapcsán bármiért is, az apjukkal együtt felháborodva azt reagálták, hogy ne akarjon bármit is megszabni az én apukám, hiszen semmi köze hozzájuk.

Szerintem nem a Te dolgod finanszírozni a felsőoktatását, van saját gyereked. Tanuljon jól, hogy felvegyék államira vagy mehet dolgozni.

2021. máj. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
90%

22 Ha a gyerek úgy viselkedne vele vagy nem szólhatna rá akkor fel se merülne a gondolata hogy segít...

Ha meg megteheti és úgy dönt miért ne ? Dögöljön meg a szomszéd tehene effekt ?

2021. máj. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
37%
Eme kérdés, és a válaszok, tökéletes példái annak, hogy miért nem kell és szabad gyerekes nővel/férfivel kezdeni. Kivéve, ha te vagy a főnök.
2021. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem ha támogatod vagy végig támogasd vagy semeddig . Hiszen ha te nem támogatod csak a hitel marad . Meglehet próbálni jövőre is jelentkezni , hogy államira felvegyék addig tanul egy jobb érettségire és akkor abban támogasd ne az egy félév fizetésével.
2021. máj. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
63%
mindenkit támogasson a saját nemző apja-anyja és akkor nincs gond. persze ha önszántából AKARJA támogatni, akkor nosza, szive joga megtenni.
2021. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
89%
Én sem értem, hogy miért a te egyszemélyes feladatod őt támogatni? Szóval te felajánlottad, hogy kifizetsz egy évet, és az apja meg még a háttérből savaz, hogy mégis miért szabsz feltételeket? És az anyja egyáltalán hol van a képből? Nem illene neki is beszállni a támogatásba? A nagykorú gyerek tanulmányainak támogatása elsősorban a szülei feladata. Ha olyan rendes vagy, hogy támogatást ajánlasz fel, akkor akármilyen feltételt szabhatsz, ilyen esetben még a saját gyerekednek is. Ha nincs lehetőség átmenni félévkor államira, akkor alakítsd át a feltételt egy évre, de egyébként teljesen oké, ha már más fizeti neki, akkor tanuljon megfeszülve, ne bukdácsoljon. A második évet pedig már oldja meg egyedül vagy apucival: lehet nyáron meg hétvégén diákmunkázni, diákhitelt fölvenni, passziváltatni egy évre, közben kimenni külföldre és megkeresni a többi félévre valót. Egy felnőtt, 20+os ember megteheti, sőt! Annak idején én is halasztottam egy évet, egy évig külföldön dolgoztam, hogy a szüleimnek ne legyen olyan nagy teher az oktatásom, pedig államin voltam, csak másik városban. Még ösztöndíjat is kaptam, igyekeztem úgy tanulni, hogy minél kisebb terhet jelentsek. Ez a normál mentalitás szerintem, nem pedig hőzöngeni és várni a sült galambot.
2021. máj. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
1%

Akik azt írják, hogy ne fizesse, azok belegondoltak 3 dologba?


1.: A tehén mellé járt a borjú is. Így mind a kettőről kell gondoskodnia.

2.: A lány, az anyja, és a féreg apja szemében is lúzer lesz, ha nem segít.

3.: Anyuci lelépne, ha a lányt nem tömné, mármint lóvéval. >:)

2021. máj. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk nekem mindig nagyon durva olvasni, mikor valaki kijelenti, ő fizeti. Nem. Ketten, az anyával.
2021. máj. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
66%

28 akkor volna igazad, ha

1.nem volna a képben a nemzőapa, aki belepofázik a dolgokba.Akkor az övé a "borjú", ha ő gondoskodik róla.

2. szerintem akkor lúzer, ha ilyen körülmények között ő fizet..

3. ha ezért anyuci lelép, egy kalap sza.t se ért a kapcsolat, menjen csak...

2021. máj. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!