Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg a legapróbb dolgokon...

Tényleg a legapróbb dolgokon összevesznek a házasok?

Figyelt kérdés

Mint mikor minden happy, és megházasodnak, és vitatkoznak, veszekednek a legkisebb dolgokon is nagy balhét csapnak.

A valóságban is ilyen kis apróságokon összevesznek az emberek?

Van ebben valóság? Van valakinek hasonló története? :)


2010. aug. 23. 21:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
36%

Ez hozzáállás kérdése. Aki nem fogja fel, hogy sokkal nagyobb ajándék a másik, mint holmi apróságok, az vitázik, kötözködik. Én sok minden felett napirendre térek, ami egyébként zavar, csak megbeszélem magammal, hogy kár érte civódni: pl. több éves téglarakás a kertben (évente egyszer szólok, hogy tüntesse el, ennyit ő is kibír, eredmény nulla.), vágja le a füvet még kalászhozás előtt, stb. Mivel sok az egyéb dolga, nem bosszantom ilyenekkel, csak növelem benne a lelkiismeretfurdalást az el nem végzett munka miatt, amikre nem ér már rá.


Egyszer telt be a pohár: nyulaink voltak, amiket én tartottam. 7-8 hónapos terhesen már nem tudtam alóluk kiganézni, katasztrófahelyzet állt elő. Hetekig halogatta a levágásukat, mondván nincs ideje. Egyszer kijelentettem, hogy nem adok nekik többet enni-inni. Érdekes módon másnap le tudta vágni őket.


Azért ilyen ultimátumot nem szabad adni csak pár évente egyszer.

2010. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Hát, mi a kapcsolatunk elején veszekedtünk rengeteget. Mióta házasoka vagyunk talán ha 3-4 komolyabb veszekedésünk volt, de amúgy mindent meg tudunk beszélni, csak kisebb összezördülések voltak. Nálunk bevált a beszélgetés, és a humor, a vita elviccelése, és máris meg van oldva:D
2010. aug. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem veszekszünk hülyeségeket. Ha néha véleménykülönbség van, az is csak a gyerekek megszületése után lett. (Férjem idegesebb ha sírnak mint én, ilyesmi)
2010. aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kötözködök, csak morgok. azt meg lehet. Külömben meg soha nem sikerült felhúznom, vagy megbántanom vele, viszont engem megnyugtat.
2010. aug. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Mi nem veszekszünk, pedig elszállt már a rózsaszín köd. 5 éve vagyunk házasok, ezalatt 2 komolyabb veszekedésünk volt, ami alatt azt értem, hogy vitatkoztunk, majd órákig nem szóltunk egymáshoz. Pedig vannak dolgok, amiben eltérő a véleményünk, de hát emberek vagyunk. Apróságokon meg nem kapjuk fel a vizet.
2010. aug. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz ! Amúgy meg ha ott van egy dolog akkor az nem apróságnak számít az embernek bár lehet más embernek az lenne !
2011. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%
Csak a közhelyes, a hülyeségnek is jelentőséget tulajdonító, a személyiségfejlődés korai szakaszában megrekedt egyedek képesek megmérgezni a közös életüket fel-lehajtott vécédeszkákkal, középen nyomott fogkrémes tubussal, szobában felejtett kávéscsészével, zuhanyon hagyott csapteleppel ésatöbbi ésatöbbi. Akiben van annyi IQ, hogy átérezze, hogy nem ezeken ál vagy bukik az élet, az lazán veszi az ilyesmit és jó közérzetben él. A hülyék meg hadd marják egymást triviális baromságokon.
2011. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, de leginkább az a szabály, hogy ha a házaspár rossz vagy romló, ill. bizonytalan anyagi helyzetben van, akkor idegesek, feszültek, így könnyen felbosszantódnak, míg jó anyagi helyzet esetén nyugodtabbak és kevesebbet veszekednek.
2011. jún. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Mikor valamivel le akarom támadni, valami hülyeség miatt, akkor nehezen de visszafogom magam, tudom, hogy nem éri meg hülyeségeken vitatkozni. Nagyon nehéz, de meg lehet oldani. Amúgy szerintem a kis csip-csup viták sokkal mélyebbről fakadnak. Igazából más a baj, nem az "ébresztőzene" csak talán fel se fogja az ember. Ezek az apróságok inkább utolsó cseppek, mint valódi kiváltó okok. Én próbálok minden apró bajt is megbeszélni a férjemmel. Pl ha egy beszólása megbántott, akkor rögtön szólok neki, hogy nem tetszett, és nekem igenis sértő amit mond. Ha magamban tartanám ezt is meg minden apró hülyeséget a végén kegyetlenül nagyot robbanna a sok kis semmi, és erre nekem nincs szükségem, és gondolom a férjemnek se.

A viták másik felét a kompromisszum hiánya okozza. Van aki nem képes alkalmazkodni, mert nagyon domináns ember és ha nem egy "behódoló" párt talál, akkor két komoly erő fog folyton egymáshoz feszülni és ebből is lehetnek ám viták.

Szerintem a higgadt megbeszéléssel lehet a viták számát csökkenteni, de ez csak leírva egyszerű, mikor forr a fejed, nehéz lehiggadni :D

2011. jún. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem igaz, max a rossz házasságokra, amik előbb utóbb válással fognak végződni. Kinek érdeke, hogy úton útfélen csesztesse a másikat apróságokkal? Valaki itt nagyon jól megfogalmazta már előttem, hogy a nyugalmunkat szánt szándékkal tönkre tenni butaság. Ha meg apró cseprő dolgokon veszekszenek, annak más oka van. Nagyobb megbeszéletlen, kimondatlan dolgok állnak a háttérben. Én tuti nem tudnék ilyen házasságban élni. Mindenki a saját sorsának a kovácsa.
2011. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!