Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg a legapróbb dolgokon...

Tényleg a legapróbb dolgokon összevesznek a házasok?

Figyelt kérdés

Mint mikor minden happy, és megházasodnak, és vitatkoznak, veszekednek a legkisebb dolgokon is nagy balhét csapnak.

A valóságban is ilyen kis apróságokon összevesznek az emberek?

Van ebben valóság? Van valakinek hasonló története? :)


2010. aug. 23. 21:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

tényleg. mindenen összevesztünk. a mosogatástól elkezdve a reggeli ébresztő zenéig mindenen...


nevetni fogtok rajtam, de:

megvettem a "Férfiak a Marsról jöttek, a Nők a Vénuszról" c. alkotást, ami a sztereotípiáktól eltekintve elég sok igazságot tartalmaz...

a legnagyobb az, hogy MÁSOK vagyunk, másképp gondolkodunk...


betettem a wc-be (valamiért csak itt van ideje olvasni a kedves páromnak)...

el kezdte olvasgatni.

és láss csodát nem veszekedünk annyit.

sőt... elfogadta, hogy más vagyok, már tudja, hogy a locsogásomra nem kell megoldás, csak végig kell hallgatnia...


ilyen egyszerű:)

2010. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nézd, ez emberfüggő. Tény, hogy a házasság egy igen komoly, felelősségteljes szövetség. Mivel az élet nem olyan rózsaszín, mint a lányregényekben és romantikus filmekben, ezért bizony-bizony előfordulnak veszekedések. Hogy ezek apró összezörrenések vagy komoly "tányércsapkodások", az függ a két ember vérmérsékletétől, és az adott szituációtól.

A házasság vagy együttélés során az embernek számtalan kompromisszumot és áldozatot kell hoznia és ez visszafele is igaz. Két különálló személyiség kerül össze, és bizony össze kell csiszolódni. Ez nem mindig könnyű.

Sosem voltam még házas, de remélem, leszek. Nem, félek a veszekedésektől - bizonyos szintig -, hiszen ez is hozzátartozik ahhoz,hogy két felnőtt ember összecsiszolódjon, megszokja egymást.

Persze van a másik véglet, amikor mondjuk régi házasok már minden apróságon összevesznek, és mindenbe belekötnek. Ezt nem tartom jónak, csak szomorúnak. Ott már a kapcsolattal és az emberek egymáshoz való viszonyával van baj. Sokan nem lépnek akkor sem, amikor már több veszekedés van, mint béke. Vagy mert nem tudnak vagy mert már nem is akarnak.

Eddigi leghosszabb kapcsolatom többéves volt. Persze, hogy voltak veszekedések, összezörrenések. De ne aggódj, ha két ember szereti egymást, akkor ennek nincs nagy jelentősége. Én még szeretem is az apró civakodásokat, felpezsdítik a kapcsolatot. Persze csak egy bizonyos szintig.

2010. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Első hsz-re reagálva: na, ez meg a másik. A nők sosem fogják megérteni a férfiakat és fordítva. Ez pedig konfliktusok forrása lehet (sőt:van). De mindez nem tragédia. Sokat kell beszélgetni, és fontos, hogy az ember humorral átlendüljön a középen kinyomott fogkrém valamint a "már megint elkésünk, siess már" esetleg a "folyton széthagyod a zoknijaidat" problémakörén. Mások vagyunk, ez tény. Mint ahogy az is, hogy egy hosszú, komoly kapcsolatért keményen meg kell dolgozni. Ja, és nem árt, ha nem vesszük magunkat és az életet sem véresen komolyan. :-)))
2010. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

bizony jó pár kapcsolattal a hátam mögött, de nem tudtam, hogy a férfi nem szereti, ha segíteni akar neki a nő...

vagy ha kijavítják bármiben, megmondják neki mit csináljon...


pedig ugye ezt csak azért csináljuk mi nők, hogy a szeretett férfinak még jobb legyen.

és pont ezzel haragítjuk magunkra...


nálunk az volt a legnagyobb probléma, ha én elmondtam a napi élményeimet-bosszúságaimat, ő egyből megoldást akart rá találni (mert a férfiak ilyenek:) én meg nem értettem mit akar ezzel, hiszen csak el akartam neki mondani...

nem tudott mit kezdeni a szomorúságommal, ő ettől csak dühös lett, fájt neki, hogy nem tud segíteni.


de már nagyjából értjük egymást!

Azt hiszem minden párnak el kellene olvasnia ezt a könyvet :)


és igen a humor sokszor jót tesz.

így sikerült megszelidítenem a marslakómat :)

2010. aug. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem szoktunk veszekedni, vitatkozni a férjemmel. Majdnem mindenben egy hullámhosszon vagyunk. Amiben nem, abban egyikünk enged. Nem vagyunk egy makacs fajta népség.
2010. aug. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Első:én is meg akarom venni a könyvet,ez a wc-s dolog bejön,mert máshol nem olvas a pasim...(nem vagyunk házasok,de gyerekünk van)

szoval pl. olyanokon összeveszünk mondjuk hogy a cipőspolcon a polcrészre tegye a cipőt,és ne alá,mert ott könnyebb ugy takaritani...

2010. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
ránk igaz. Már kínomban röhögök, hogy miket akar megszabni nekem.
2010. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit veszünk apróságnak... Igen, volt már, hogy elhanyagolhatónak tűnő dolgokon voltunk képesek összekapni, de és úgy vagyok vele, hogy minden problémát meg kell beszélni, különben csak gyűlik, gyűlik, és a végén robban a bomba. Így ha valamivel nemértek egyet, azonnal megmondom. Az már hangulat kérdése, hogy hogyan tudjuk ezt megbeszélni, de végül mindig sikerül.
2010. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Vannak nyűgösebb, kötekedőbb periódusaink ugyan, ritkán, de alapvetően nem vagyunk összeveszősek. Pedig 12 éve együtt vagyunk. Sőt! A 12 év alatt jó, ha 7x-8x vesztünk össze összesen és mindegyik alkalommal valami külső ok (valamelyikünk rokona, családtaja) miatt és nem egymással volt a fő baj. Évődni hülyülni szoktunk, de komolyan konfliktusozni egy lecsöpögött kávé vagy egy elöl hagyott edény miatt? Soha. Nem vagyunk a saját nyugalmunk ellensége!
2010. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Én sokszor morgok a páromnak. Ő meg csak mosolyog rajta bajsza alatt, mert már ismer, és tudja, hogy amig morgok, addig nincs komoly baj. Már 8 éve vagyunk együtt, de eddig csak egyszer haragudtam meg úgy rá, hogy még arra sem tartottam "érdemesnek", hogy veszekedjek vele. Nem szóltam hozzá egyáltalán, és levegőnek néztem. Sohasem felejtem el, mikor azt mondta: " Legalább veszekedj velem!!! "
2010. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!