Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, hogyan döntenéte...

Mit tennétek, hogyan döntenétek, ha nagyon vágynátok külföldön élni, de nem bírnátok meglépni, mert a lelkiismeret nem engedi itthagyni a szülőket?

Figyelt kérdés
Nem szeretek Magyarországon élni és nagyon vágyom másik országba költözni. Ha maradok, akkor sem leszek igazán boldog itt, mert nagyon nem szeretk ebben az orszagban lenni, de ha megyek akkor meg az emésztene fel, hogy a szülők egyedül maradnak öregségükre. Nincs jó döntés és egyik esetben sem leszek boldog. Ti hogy döntenétek?

2021. máj. 5. 10:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
52%
Vagy olyan munkát vállalhatnak amivel kétlaki életet lehet élni, pl idosgondozas,bar ahhoz nem sok kedved lehet szerintem.Meg a mostani helyzetben ez felejtős is..esetleg egy jó cégnél elcsípni egy állást,amit később bárhonnan home office-ból végezhetsz, akkor ingazhatsz két ország között.
2021. máj. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
33%

Én maradtam, és nem bántam nem.

Egy idős szülőnek nem "csak" az ápolásáról kell gondoskodni. Meg kell látogatni, kellenek közös élmények, ezt jelenti a család.

Amúgy ha már ápolásról lesz egyszer szó (ha lesz), akkor napi 1-1 órát még családon belül is meg lehet oldani, ha 24 órás segítség kell, akkor sem mindegy, hogy rendszeresen odamész-e, tartod-e a kapcsolatot vagy hátradőlsz, és kipipálod, hogy klassz vagy, mert egy csomó pénzt letettél az asztalra.

Én évekig részt vettem már mindkettőben: az "átugrom 1 órára" és a "24 órás otthonápolás kell" jellegű részben is, és sokan talán bele sem gondolnak, mi folyik egyes otthonokban, ha valaki hónapokig rá sem nyitja a rokonára az ajtót. Az a tapasztalatom, a gondozó hozzáállása is más, ha hetente többször ott vagy és részt veszel a rokonod életében. Már az is sokat elmond, hogy egy sor gondozó azt hánytorgatta fel nekem a hátam mögött, hogy "sokat vagyok ott" (a saját szülői házamban, ami egyébként heti 3-6 órát jelentett, szerintem nem volt sok)... Pedig direkt törekedtem rá, hogy a lehető legkevesebb dologba szóljak vele, elvégre nem én laktam ott.

Persze, nagyon lelkiismeretes, tündéri gondozók is vannak, csak nagyon jelentősek a különbségek.

De ilyen esetben olyanokkal is kell ám számolni, hogy ha tudják, hogy nem mész arra, akkor órákig egyedül hagyják a rokonodat vagy odahívják a saját családjukat vagy akár egy ápolónő elhanyagolja a gyógyszerbeadást vagy csak egész nap ülnek a saját szobájukban zárt ajtó mögött a TV előtt. Szóval a 24 órás ápolás nagy lehetőség az idősotthonhoz képest (kivéve, ha az érintett kifejezetten az otthont preferálja), de résen kell lenni, és a hozzátartozóknak is hozzá kell tenniük a magukét, ha azt akarják, hogy az idős szerettüknek a hátralévő idő tényleg a lehetőségekhez képest minőségi legyen, és ne csak életben tartsák őket.

(Bocs, ha kicsit off lett, de a korábbi válaszokat olvasva úgy láttam, páran el vannak tévedve az otthonápolás mindennapjait illetően.)

2021. máj. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%

"A nyelvből meg akármilyen jó vagy, nekik itt sose leszel elég jó, mert képtelenség tok ugyanúgy intonálni,mint a helyiek."


7-es, én ilyenkor mérgesen visszakérdeznék: "Megérted, amit mondok??? Ha igen, akkor mi bajod van? Azért beszélek, hogy megértsd, nem azért, hogy gyönyörködj a kiejtésemben!"

2021. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%
13, ez jó, de nekem ezt elég gyakran kellene bevetni, én se értem miért, de minimum megmosolyognak, meg olyan r pörgetős, durva akcentussal rendelkező keleti szomszédaink is nekem szólnak be az én akcentusomra, akik sokkal mélyebben vannak nálam..Pedig nincs magas hangom, vagy mely, átlagos, az affektalast se tolom túl, szóval nem értem..már azon gondolkodom,hogy beszédtanarhoz megyek, mondja meg miért szólnak be nekem
2021. máj. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Meglepődtem mennyi válasz érkezett míg nem néztem fel az oldalra:)

Köszönöm a válaszokat, bár kicsit elment a téma időnként:)

Az 1-esből nagyon heves indulatokat váltott ki, valószínűleg érintett a témában valamelyik oldalon, és nagyon frusztrált a válasza alapján.

Beszélek nyelvet igen, és van szakmám is, de nem ez a kérdésem lényegi része. 30-as vagyok, a szülők egyike még dolgozik, másik már nyugdíjas. Ápolásra nem szorulnak, de ez ugye bármikor megváltozhat, ezért nagy a dilemma. Az ember segíteni akar nekik, ha szükségük lesz rá, de mehetnékem is van, nem szeretek itt élni és soha nem is fogok szeretni.

2021. máj. 5. 12:14
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Én leléptem, mert a párom külföldön élt, és bocs, hogy VELE képzelem el az életemet, nem apa mellett :D


1-eskét meg engedd el, elég ostoba felfogása van. :D

2021. máj. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy kicsit szétoffoltuk a kérdésed, de szerintem minden válaszban találhatsz valami hasznosat. Tényleg felnőtt ember vagy és menj, ha szeretnél megteheted, de vannak akik lelkisek és rágódnak ezen. Bár azt sose szabad hagyni, hogy a szülők zsaroljanak. Esetleg lépj le most, a szüleidnek meg ha kell segítség,később itt lehetsz nekik, majd újra visszamehetsz..de akkor legalább megveted a lábad és lesz rutinod. Sajnos nem tudjuk meddig lesz velünk a családunk, pláne a mai világban. Az az igazság, hogy nekem pl. honvágyam van és hiányoznak a régi barátaim, hiába lettek újak, de az nem olyan. Meg hiányzik sokminden otthonról és különben is azért jöttem ide, hogy többet utazgathassak, de ez sajnos nem valósult meg igazán, akkor meg már lehetek otthon is. De kinek mi, lehet neked nagyon bejönne és tényleg szeretnéd. Csak ne UK-ba gyere. :D
2021. máj. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem gond a sok off-ért, nem bántásnak szántam és igaz, hogy mindegyikben volt hasznos meglátás a számomra, kivéve az 1-est. Ő az a tipikus szűklátókörű ember, aki szerint a gyereknek kötelessége az egész életét a szüleinek való hálának szentelni, csak meg megszületett és nem dobták a kukába. De rajta kívűl mindenkinek köszönöm! Jöhetnek még válaszok:)
2021. máj. 5. 13:06
 19/21 A kérdező kommentje:
17-es, az UK nincs tervben, de ha már szóba hoztad, miért nem ajánlod? Gondolom te ott élsz, és sok rossz tapasztalatot hallok mostanában olyanoktól, akik Angliában élnek. Milyen ott a helyzet, tényleg nem olyan jó már ott élni? Egyébként már voltam többször Angliában, termeszetileg nagyon szép.
2021. máj. 5. 13:08
 20/21 anonim ***** válasza:
Majd inkább privátban leírom :)
2021. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!