Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, hogyan döntenéte...

Mit tennétek, hogyan döntenétek, ha nagyon vágynátok külföldön élni, de nem bírnátok meglépni, mert a lelkiismeret nem engedi itthagyni a szülőket?

Figyelt kérdés
Nem szeretek Magyarországon élni és nagyon vágyom másik országba költözni. Ha maradok, akkor sem leszek igazán boldog itt, mert nagyon nem szeretk ebben az orszagban lenni, de ha megyek akkor meg az emésztene fel, hogy a szülők egyedül maradnak öregségükre. Nincs jó döntés és egyik esetben sem leszek boldog. Ti hogy döntenétek?

2021. máj. 5. 10:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
11%
A szüleid felneveltek és nagyon sok pénzt költötek rád,és te azon gondolkodsz hogy itt hagyd őket mi lenne hogy ha ők a korházban hagytak volna mert fontosabb lett volna nekik a pénz. Nézd amit le írtam az demagógnak tűnik de én gondoskodnék a szüleimről. De te döntesz.
2021. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

A szülőkről lehet úgy is gondoskodni, hogy valakit megfizetsz. És nem, ez nem jelenti azt, hogy magukra hagyod őket. Van telefon, messenger, videó hívás, busz/repülő/vonat/autó.

Szerintem.

2021. máj. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%

Mennyi idős vagy, hova szeretnél menni, beszélsz-e valamilyen szinten idegen nyelvet, mihez értesz, mivel foglalkozol?

Mennyi idősek a szüleid?


Ha van egy stabil elképzelésed és úgy gondolod hogy kizárólag külföldön tudsz kiteljesedni akkor menyj, de azt ne gondold hogy ott egyedül olyan marha egyszerű lesz az élet.

Egy szülőnek meg kell(ene) értenie hogy a gyereknek vannak vágyai, életcélja és nem kellene akadályoznia ebben. A legjobb talán az lenne ha leülnél velük beszélni erről. Ha megprobálnak érzelmi zsarolással visszatartani akkor mindenképpen menyj mert soha nem lesznek képesek elengedni téged ("jaaaaaaj mi lesz velünk ha te elmész...", "de hát szükségünk van rád....").

Nehéz döntés de ne a szüleid tartsanak vissza az élettől, nekik az lenne a feladatuk hogy támogassan mindenben.

2021. máj. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Ápolásra szorulnak a szüleid? Ha nem, akkor menj.


Egyébként még ha velük egy lakásban élnél, akkor se tudnád őket ápolni. Reggel elindulsz munkába, du. 5 körül hazaérsz. Ha attól kell tartani, hogy elesnek, és nem tudnak fölkelni vagy ha már a WC-re se nagyon tudnak kimenni, vagy pont hogy járni tudnak, de olyan szellemi állapotban vannak, hogy elkódorognak és nem találnak haza - nos akkor ugyanúgy meg kell fizetned valakit napközbenre, mintha ezer km-re élnél.

2021. máj. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Ezért megint lepontozast fogok kapni, de en ezt átéltem, ezért azt hiszem adhatok tanácsot. Engem kezzel-labbal próbáltak lebeszélni arról, hogy kimenjek, végül nem sikerült. Van pár év mögöttem, hol jobban ment,hol rosszabbul. Az elmult időben sajnos az utóbbi. Hiába van jó végzettségem, de nem sokat tudok vele keresni és most már egy éve munka is hebe-hoba van. A szüleim meg látszólag már elfogadták, hogy itt élek, de a felszín alatt reménykednek,hogy visszatérek. Engem a covid sokmindent elgondolkodtatott, hány szüleim korabeli ismerősünk halt meg egy év alatt, köztük a nagybátyám. Nem biztos,hogy sok lesz nekik is hátra és jobb lenne mellettük lenni.Itt amit akartam már elértem, nyelvi szinten is, otthon viszont tárt karokkal várnának a közel anyanyelvi szintű nyelvtudás miatt. Tudom, otthon szokás egymást gyűlölni, de itt se jobb csak éppen nem merik a szemedbe mondani. Legalábbis eddig,mert itt megindult az idegengyűlölet, már munkát se szívesen adnak, és legutobb a kepembe röhögtek a munkahelyemen, mert állítólag nekik vicces ahogy beszelek. Nekem így már ehhez nem fûlik a fogam..

Visszatérve legalább 2 évet próbálnék tölteni a helyedben külföldön, közben szülőkkel szoros kapcsolatot tartva, ha megoldható.

2021. máj. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Menjél ki minél előbb. Szüleid öregkorára kiábrándulsz külföldből és visszajössz. Nem egy és nem kettő ilyen ismerősöm van.
2021. máj. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
5-os vagyok, siettem ezért nem tudok szépen fogalmazni. A jó végzettséget úgy értettem, hogy nekem jó és szeretem csinálni, diplomás munkakör, de nyilván nem számít jónak ha nem tudok vele eleget keresni. :) A nyelvből meg akármilyen jó vagy, nekik itt sose leszel elég jó, mert képtelenség tok ugyanúgy intonálni,mint a helyiek.
2021. máj. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek a szüleid?


Kimész, ha nem jön be hazajössz, ha bejön maradsz és ha úgy alakul kiköltözteted a szüleidet is.

2021. máj. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
6-osnal a pont, ugyanígy érzek, de legalább menj ki mert különben bánni fogod örökre. Merre mennél? Ha Európa akkor nem szólhatnak igazán semmit a szülők de tudok sok csajt akik nem szivbajosak és ennél sokkal neccesebb helyekre mennek egyedül.
2021. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

1


Mi a szar ez a hozzáállás? A szülei akartak gyereket, a kérdező rohadtul nem kérte, hogy megszülessen. Még jó, hogy nem hagyom a kórházban a gyerekemet, jézusom. Ha a pénz fontos, nem kell gyereket csinálni. A kérdező már felnőtt ember, azt csinál az életével amit szeretne. Persze szereti az ember a szüleit és hálás is neki az életéért, de ez azért enyhe túlzás.

2021. máj. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!