Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg családon...

Hogy oldjátok meg családon belüli a pénzügyeket?

Figyelt kérdés

Nálunk folyton ezen megy a vita. Egyszerűen kikészültem, mert állandóan az van hogy én túl sokat költök. Minden hónapban félre tesszük a rezsi pénzt, költő pénzt (egyforma összeg mind kettőnknek) és tankolásra. Meg beszéltünk egy összeget kajára és háztartási cuccokra, de mindig van valami extra kiadás pl szülinap, törött csap, gyógyszerek, stb. és így jóformán minden hónapban túl lépjünk a megadott keretet. Magamnak nagyon ritkán veszek valamit, általában a költőpénzem össze gyűjtöm ha valami nagyobb dolgot akarok venni vagy a fiamnak veszek belőle ezt azt amire szüksége van. Minden hónapban le tudunk tenni, de a páromnak van egy ki gondolt megtakarítási összege amit nem mindig sikerül le tenni. Persze mindenért engem okol. Már rengetegszer át beszéltük. Át néztük a számlákat és mindig az jött ki a végén, hogy oké, hát semmi olyan nincs amit nem kellett volna megvenni, mert végül is mindenre szükség volt. Mégis folyton cseszeget

A szüleim mindig okosan osztották be a pénzt, amit meg kellett venni meg vettük és tök jól be vált. Ő meg még a bölcsire is sajnálja azt az X összeget, mert hogy az extra kiadás minden hónapban


2021. máj. 4. 20:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
89%
20 akkor maradjon ő otthon
2021. máj. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

20, ja a kerdezo ferje is igy gondolhatja, igaz ok kb 2 orat nem birnanak ki egy gyerekkel sem, de a masiknak bele tudnak okoskodni mit csinaljon kettovel.

Szerintem egyszeruen csak bunbakot keres, aki te vagy kerdezo. De akkor nyugodtan vasaroljon be es gondoskodjon a kajarol stb, es meglatjuk mennyire tud sporolni.

2021. máj. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!