Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg családon...

Hogy oldjátok meg családon belüli a pénzügyeket?

Figyelt kérdés

Nálunk folyton ezen megy a vita. Egyszerűen kikészültem, mert állandóan az van hogy én túl sokat költök. Minden hónapban félre tesszük a rezsi pénzt, költő pénzt (egyforma összeg mind kettőnknek) és tankolásra. Meg beszéltünk egy összeget kajára és háztartási cuccokra, de mindig van valami extra kiadás pl szülinap, törött csap, gyógyszerek, stb. és így jóformán minden hónapban túl lépjünk a megadott keretet. Magamnak nagyon ritkán veszek valamit, általában a költőpénzem össze gyűjtöm ha valami nagyobb dolgot akarok venni vagy a fiamnak veszek belőle ezt azt amire szüksége van. Minden hónapban le tudunk tenni, de a páromnak van egy ki gondolt megtakarítási összege amit nem mindig sikerül le tenni. Persze mindenért engem okol. Már rengetegszer át beszéltük. Át néztük a számlákat és mindig az jött ki a végén, hogy oké, hát semmi olyan nincs amit nem kellett volna megvenni, mert végül is mindenre szükség volt. Mégis folyton cseszeget

A szüleim mindig okosan osztották be a pénzt, amit meg kellett venni meg vettük és tök jól be vált. Ő meg még a bölcsire is sajnálja azt az X összeget, mert hogy az extra kiadás minden hónapban


2021. máj. 4. 20:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

Miért nem előre teszitek félre a megtakarítási összeget????


A maradékból meg a többit beosztjátok.

2021. máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
99%

Öööö.... bölcsire sajnálja...? És akkor hová tenné a gyereket, ha nem költ bölcsire?


Közös gyerek, vagy te hoztad a házasságba?

2021. máj. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Hát hogy lenne extra költség a bölcsi? Anélkül nem tudnál dolgozni.
2021. máj. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Közös kassza. Nincs olyan, hogy enyém tiéd. És a férjed is vesz ezt azt a fiatoknak, vagy csak te költesz rá?!
2021. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem az ő fia... lehet, inkább ez a gond...
2021. máj. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
13%

Az én fizetésem az enyém, az asszonyé meg természetesen közös.


42 / F

2021. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk közös kassza van, úgymond, de teljesen más felfogással, mint ami nálatok van. (Nincs semmilyen közös számla, közös “boríték”, csak egyszerűen mindketten elkötelezettek vagyunk, és nem arra játszunk, hogy ha vége lenne a kapcsolatnak, meglegyen a lista, hogy ki, mibe, mennyi pénzt tett. - Ezt nem személyeskedésnek szánom, csak ismerek pár külön kasszást.)


Az extra kiadásokat esetleg vegyétek ki felesben az egyéni költőpénzetekből, hogy a párod is megértse és érezze, hogy minden drága. Néha mi is végigvesszük a kiadásokat, hogy miért annyi, de mi is abban maradunk, hogy nagyjából mind szükséges volt. Szerintem ez valahogy benne van sok férfi génjeiben, hogy számon kérjék a nőkön a kiadásokat.

2021. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Tepfal ***** válasza:
94%
“ Szerintem ez valahogy benne van sok férfi génjeiben, hogy számon kérjék a nőkön a kiadásokat.” Nevezzük nevén a gyereket: ez a kontrolláló emberek “génjeiben” van benne, semmi köze ahhoz, hogy valaki férfi vagy nő.
2021. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

Mi írjuk a kiadásokat. Ha netán úgy érezném, hogy valami túl sok, akkor szólnék a feleségemnek. Ehhez képest csak olyan kiadás volt túl sok, ami kikerülhetetlen volt (pl. autó javítás).

Mondjuk, aki a bölcsődére sajnálja a pénzt, azzal nem is érdemes közös jövőt építeni, akkora hatökör.

2021. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
97%
8-as, nőktől még ezt nem hallottam, de direkt nem írtam, hogy minden férfi ilyen lenne.
2021. máj. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!