Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg családon...

Hogy oldjátok meg családon belüli a pénzügyeket?

Figyelt kérdés

Nálunk folyton ezen megy a vita. Egyszerűen kikészültem, mert állandóan az van hogy én túl sokat költök. Minden hónapban félre tesszük a rezsi pénzt, költő pénzt (egyforma összeg mind kettőnknek) és tankolásra. Meg beszéltünk egy összeget kajára és háztartási cuccokra, de mindig van valami extra kiadás pl szülinap, törött csap, gyógyszerek, stb. és így jóformán minden hónapban túl lépjünk a megadott keretet. Magamnak nagyon ritkán veszek valamit, általában a költőpénzem össze gyűjtöm ha valami nagyobb dolgot akarok venni vagy a fiamnak veszek belőle ezt azt amire szüksége van. Minden hónapban le tudunk tenni, de a páromnak van egy ki gondolt megtakarítási összege amit nem mindig sikerül le tenni. Persze mindenért engem okol. Már rengetegszer át beszéltük. Át néztük a számlákat és mindig az jött ki a végén, hogy oké, hát semmi olyan nincs amit nem kellett volna megvenni, mert végül is mindenre szükség volt. Mégis folyton cseszeget

A szüleim mindig okosan osztották be a pénzt, amit meg kellett venni meg vettük és tök jól be vált. Ő meg még a bölcsire is sajnálja azt az X összeget, mert hogy az extra kiadás minden hónapban


2021. máj. 4. 20:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%
Na ezért nem kéne nekem soha egy filléres faszi
2021. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Közös gyerek. A bölcsivel az a gondja, hogy én itthon leszek az újszülött gyerekkel és a nagyobbik dél előtt bölcsiben. Mivel külföldön élünk, itt nagyon nehéz helyet kapni bölcsiben vagy óvodában. Kisfiam születése óta be van adva a kérvény és csak év végén lenne hely, akkor lesz 2 éves és 3 hónapos. Barátnőim gyerekei már 3-4 éve listán vannak. Úgy érzem a gyereknek szüksége van a közösségre, hogy emberek között legyen, új dolgokat tanuljon és lásson és ha adott ez a lehetőség nem szeretném el baltázni. De szerinte mivel úgyis itthon vagyok felesleges. Nem mellesleg, ha már meg van a bölcsi hely akkor kistesó automatikusan megkapná az övét én pedig mennék dolgozni,nem kellene annyit várni az új helyre.
2021. máj. 4. 21:50
 13/22 anonim ***** válasza:
98%
Plussz ha külföldön vagytok akkor az sem utolsó szempont, hogy a bölcsiben könnyebben megtanulja a nyelvet, mint veled otthon
2021. máj. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
98%
Nyomorogtok? Nincs mit enni? Adósságaitok vannak? Nem? Akkor fogja be. Van szükségtelen kiadás? Nincs? Akkor fogja be. Nem látja be, hogy ha majd visszamész dolgozni, megtérül a bölcsi? Amúgy minek szülsz neki még egyet, ha ilyen buta és ekkora sz.rrágó?
2021. máj. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
97%
De ha a bölcsi csak idén év végén aktuális, akkor mit sz.rrágóskodik már most rajta?
2021. máj. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem azt rontjátok el, hogy a váratlan kiadásokra nincs betervezve havi keret. Pedig váratlan kiadás szinte minden hónapban van, csak mindig más.


Beszéljétek meg, hogy fontosnak érzitek-e, hogy a kitalált összeget tényleg sikerüljön félretenni. Könnyen lehet, hogy érdemes ezért most erőfeszítést tenni, mert pl. nyugdíjra is nektek kell összegyűjteni a pénzt, ha ilyen fiatalok vagytok, az államtól már nem igazán számíthattok megfelelő öregségi ellátásra.


Ha pedig úgy döntötök, hogy tényleg félre kéne tenni annyit, akkor bizony át kell nézni a kiadásokat olyan szemmel is, hogy min lehetne spórolni, miről lehetne lemondani. Nézz körül a neten, ha még nem tetted. Nyilván nem a gyógyszert fogjátok kihúzni a listáról, de lehet, hogy találsz ötleteket. Nézelődj a [link] honlapon, sokan találnak itt értelmes ötleteket.


Ha pedig lemondás nélkül nem tudtok már spórolni, akkor bizony el kell dönteni, hogy a megtakarítás a fontosabb, vagy azok a dolgok, amikről le tudnátok mondani? Ebben az esetben ez nem könnyű kérdés már.

2021. máj. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
27%

Költőpénz. Ez mit takar valójában? Tudod, nagyon sok család va, ahol nincs lehetőség költőpénzt félrerakni. Arra akkor va ehetőség, ha egy adott hónap után marad annyi megtakarítás, hogy a következő hónapba is vígan ki tudjátok fizetni egy törött csapot, vagy egy orvosi ellátást. De amíg a rezsi után ez jár a fejetekben, addig nem tudtok egyről a kettőre jutni. Magyarul:spóroljatok annyit, hogy 2 havi fizutok legyen megtakarítva, és ezután gondolkodjatok költőpénzen.

Írtad, hogy mindig mindenre szükség van. Az csak úgy derül ki, ha nem veszed meg azonnal. Ha egy hét múlva is kell, akkor tényleg szükséges.

2021. máj. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

#16 köszönöm, jó ötlet.

#17 költőpénz amit arra költök ami nincs benne a rezsibe, kajára szánt összegben. Pl busz/vonat bérlet, állatkert, szökőévben kozmetikus/fodrász, egy két ruha, gyereknek valami apróság. Nem nagy összeg, csak annyi hogy ne kelljen a kaja vagy spórolt pénzből ilyesmire kivenni.

Nagyon jól tudom milyen a nélkülözés, és milyen az mikor minden forintot be kell osztani, nem születtem arany kanállal a seggemben és most sem szórom két kézzel a pénzt. Egyszerűen megnőttek a szükségleteink, mivel család lettünk gyarapodunk így nőlnek az igények és a kiadások is. Arról nem is beszélve hogy szem látomást emelkednek az árak mindenre. Így nem tudunk annyit le tenni mint azelőtt. És ezt nehéz a párommal megértetni.

2021. máj. 4. 23:09
 19/22 anonim ***** válasza:
70%
Írd már egybe az igekötőt meg az igét istenem
2021. máj. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
27%
De ha otthon vagy és gondolom nem a bölcsinek szülted a nagyot tényleg felesleges pénzkidobás. Simán el tudna veled lenni otthon a nagyobbik is. Ezt én se nézném jó szemmel.
2021. máj. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!