Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány temetésen voltál már,mit...

Hány temetésen voltál már,mit éreztél,és rokonok?

Figyelt kérdés
gyerekkorodtól kezdve hány temetésen voltál már életedben?hány éves voltál mindegyiknél és kik haltak meg? kik szenvedtek legjobban az adott temetéseken? és kit nem érdekelt? az élményeid érdekelnek ezzel kapcsolatban.
2021. ápr. 28. 11:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Négy temetésen voltam összesen (három nagyszülő és egy nagynéni), először hetedikes koromban, legutóbb két éve. Egyikre se akartam menni, mert nem kötődöm a rokonaimhoz, csak elrángattak. Normál szertartások voltak cirkusz nélkül, aki szomorú volt, sírt, nem figyeltem, hogy ki mennyire.
2021. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok rokonom halt meg.

De a legfontosabb: a gyermekem.

22 voltam. Mindneki szenvedett, kevesen voltunk. Az érzéseim? A világ legnagyobb fájdalma volt. És a mai napig is az

2021. ápr. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 flora08 ***** válasza:
100%
Hároméves koromban halt meg az anyai nagyapám, kilencéves koromban pedig a dédnagymamám. Az ő temetésükre nem vittek el. Először az apai nagymamám temetésén voltam, 2015-ben (23 éves voltam akkor). 2016-ban a főnökasszonyom férjéén, majd egy kollégám anyukájáén. 2017-ben az anyai nagymamám halt meg. 2018-ban édesanyám élettársa, aki saját lányaként szeretett. Súlyos betegség vitte el, egy hónap alatt. Nagyon megviselt. Idén januárban az anyai nagyapám testvérének a temetésén voltunk.
2021. ápr. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

1 szülő, 2 nagyszülő, 1 nagynéni

először 13 évesen

Mit éreztem? Űrt, fájdalmat, veszteséget.

Én még nem láttam, hogy bárki is oda nem illően viselkedett volna egy temetésen, szerencsére.

2021. máj. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Kisbabaként egyik dédi-semmit

3 évesen másik Dési-szintén semmit, megkérdeztem, mit ás a bácsi és kb ennyi volt

14/5 évesen random rokon-enyhe szomorúság, kiakadás amiért láttam a hamvait egy átlátszó üvegben folyni, az üvegre tapadni.

15 évesen egy halotti megemlékezés külföldi, elhunyt rokonról-nagyon szomorú voltam, előtte és utána napokig, míg ott voltam, kb a sírás kerülgetett

Anyai mamám fiatalabb nővére-szomorúság, mikor beledöfték a fejfát a földbe, a kocsiban el kezdett visszhangzani a hangja a fejemben, könnyezni kezdett a szemem és felmentem a szobámba sírni

Anyai mamám idősebb nővére-mikor kiderült, meghalt, nem érintett meg annyira, mert színházba mentem, boldog voltam. Megláttam anyát és mamámat sírni, akkor bűntudatom lett a saját boldogságom miatt (azt az estét azóta is furán elem meg, ha gondolok rá), a temetésen mamám zokogott, mert meghalt az utolsó testvére, én nagyon sajnáltam őt, majdnem elpityeredtem, de anya rám nézett és visszaszívtam a könnyeim.

Apai nagyanyám-semmit nem éreztem, míg ki nem tisztult az öntözővíz, amit a növényekre folyattak, és rájöttem, mamám hamvaitól volt olyan furcsa színe. Akkor elborzadtam kissé. Enyhén szomorú lettem, de nem állt hozzám túl közel, így nem sirattam meg soha.

Anyai mamám-május 25-én temetjük, párszor sírtam, volt, hogy "beszéltem hozzá", nagyon közel állt hozzám, kb jobban, mint az anyám. Fiatal is volt viszonylag, kis híján 71, korona vitte el. Valószínű a temetésen eléggé rosszul leszek egyrészt a sok embertől másrészt, hogy meghalt az egyetlen ember, akiben teljesen bíztam itthon és mindig számíthattam rá.

Temetések sorrendben: 2003/4; 2005; 2016/7; 2017/8; 2019 január; 2019 decemberben halt meg, 2020 januárban temették; 2020 ősz eleje valamikor(halottak napján már vittük rá a mécsest); 2021 május 25

Ha jól számolom, ez lesz a 8.

19/l

2021. máj. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!